Místo další řady černá díra. Vývojáři zničili ostrov ve Fortnite, důvod neoznámili

Magazín Magazín
14. 10. 2019 15:01
Virtuální svět populární on-line hry Fortnite zasáhl druhou říjnovou neděli příval meteorů a hráčům na obrazovkách zbyla pouze černá díra. Výpadek stále trvá, a fanouškovská komunita se tak ptá, jestli se vývojáři rozhodli Fortnite poslat k ledu, nebo jen chtějí hráče přilákat k očekávané aktualizaci.
Fortnite
Fortnite | Foto: Epic Games

Desátou sezonu populární on-line hry Fortnite měla uzavřít speciální událost s názvem The End (Konec), kterou vývojáři avizovali na neděli 13. října. Když se však hráči v tento den do virtuálního světa Fortnite připojili, většina z nich nečekala, že hra místo okamžitého otevření další řady skončí.

Kolem osmé večer středoevropského letního času ostrov, na kterém mezi sebou hráči bojují o přežití, zachvátila sprška meteorů, vyhodila krajinu do povětří a vtáhla všechny herní avatary do černé díry. 

Protože Fortnite patří mezi nejoblíbenější počítačové hry současnosti, její příznivci ještě čtyři hodiny po výbuchu sledovali živé vysílání herních vývojářů a čekali, co se bude dít. Stream podle americké stanice CNN sledovalo 50 tisíc lidí na YouTube a 100 tisíc na hráčské platformě Twitch. Správci profilu hry na Twitteru také smazali všechny příspěvky. 

On-line hry jako Fortnite bývají často přerušovány opravami, které dělají správci internetového serveru. Je tedy možné, že nedělní výpadek sloužil k tomu, aby správci do hry vložili aktualizace. Zároveň je možné, že jej budou chtít dále využít v dějové lince vyprávění. Studio Epic Games však zatím tyto zvěsti nepotvrdilo ani nevyvrátilo.

Promyšlený marketing nebo konec hry?

O výpadku se mezi hráči strhla vášnivá diskuse na Twitteru. Někteří spekulují, že se vývojáři rozhodli s Fortnite úplně skoncovat. Většina nadšenců si ale myslí, že jde o marketingovou strategii, která má vyvolat ještě větší zájem o slibovanou nadcházející sezonu.

"Desátá sezona se chýlila ke konci, takže všechno tohle divadlo má hráče jen nalákat na tu jedenáctou. Namísto standardní aktualizace, která obvykle přeruší provoz hry jen na několik hodin, se studio Epic Games tentokrát evidentně rozhodlo pro jinou marketingovou strategii a hodlá kolem výpadku vytvořit nějaký narativ," řekl pro CNN specialista na hraní a elektronické sporty Rod Breslau.

Ten nedělní explozi a následnou černou díru ve Fortnite nazval nejsledovanější událostí v historii počítačových her a vývojáře z Epic Games označil za génie. 

Do debaty ohledně Fortnite se vložil dokonce podnikatel a technologický vizionář Elon Musk. Ten loni v říjnu na svém Twitteru zveřejnil falešný článek, ve kterém sliboval, že hru Fortnite koupí, aby ji hned vzápětí smazal. Nyní svůj dřívější tweet v souvislosti s aktuálními událostmi publikoval znovu.

 

Právě se děje

Další zprávy