Hra Fortnite rozpoutala domácí násilí. Muž ji nechtěl vypnout a uhodil těhotnou ženu

Magazín Magazín
9. 7. 2019 13:22
Australan James Munday (26) se u soudu v Sydney přiznal k tomu, že fyzicky ublížil své těhotné partnerce. Ta po něm chtěla, aby na chvíli přestal hrát oblíbenou multiplayerovou hru Fortnite a snědl si s rodinou večeři. Muž si teď u soudu vyslechl obvinění, za které mu hrozí až dva roky vězení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Epic Games

Munday měl v době incidentu zapnuté živé vysílání na internetové streamovací platformě Twitch. Přestože se vzájemná hádka odehrála mimo záběr kamery, audiozáznam ji zachytil, a tak se brzy rozšířila na sociálních sítích.

Partneři se do konfliktu dostali loni v prosinci. Australanova přítelkyně, o které britský deník The Independent píše jako o slečně Campbellové, tehdy svého muže několikrát žádala, aby už on-line hru opustil a přidal se k rodinné večeři. Munday jí vždy odpověděl, že hned přijde.

Campbellové ale lhostejnost jejího muže po chvíli rozčilovala, a tak na něj a jeho počítač začala ve vzteku házet různé předměty. V té chvíli Munday vstal, uhodil Campbellovou do obličeje a přitlačil ji k zemi.

"Prostě jsem ji znehybněl, aby s tím přestala," citoval britský list Mundayovo přiznání. Podle soudního spisu byl v živém internetovém vysíláni z počítačové hry jasně slyšet hlasitý úder, stejně jako ženin pláč. Obě děti mladého páru byly v době roztržky doma, takže všemu přihlížely.

Munday, který pracuje jako správce sítě v telekomunikační společnosti, teď čelí hrozbě peněžní pokuty, ale i dvou roků ve vězení. Konečný verdikt soud vynese ke konci srpna. Obvinění se ovšem nevyhnula ani Campbellová, na partnera totiž hodila čajovou konvici. Vyvázla ale jen s podmínkou.

Video: Fortnite je návykový, tvrdí expert

Na Fortnite vzniká závislost snáze než na jiných hrách, hra je rychlá a snadno dostupná, viděl jsem desítky závislých dětí, přivedou je vždy rodiče | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy