Hra Fortnite rozpoutala domácí násilí. Muž ji nechtěl vypnout a uhodil těhotnou ženu

Magazín Magazín
9. 7. 2019 13:22
Australan James Munday (26) se u soudu v Sydney přiznal k tomu, že fyzicky ublížil své těhotné partnerce. Ta po něm chtěla, aby na chvíli přestal hrát oblíbenou multiplayerovou hru Fortnite a snědl si s rodinou večeři. Muž si teď u soudu vyslechl obvinění, za které mu hrozí až dva roky vězení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Epic Games

Munday měl v době incidentu zapnuté živé vysílání na internetové streamovací platformě Twitch. Přestože se vzájemná hádka odehrála mimo záběr kamery, audiozáznam ji zachytil, a tak se brzy rozšířila na sociálních sítích.

Partneři se do konfliktu dostali loni v prosinci. Australanova přítelkyně, o které britský deník The Independent píše jako o slečně Campbellové, tehdy svého muže několikrát žádala, aby už on-line hru opustil a přidal se k rodinné večeři. Munday jí vždy odpověděl, že hned přijde.

Campbellové ale lhostejnost jejího muže po chvíli rozčilovala, a tak na něj a jeho počítač začala ve vzteku házet různé předměty. V té chvíli Munday vstal, uhodil Campbellovou do obličeje a přitlačil ji k zemi.

"Prostě jsem ji znehybněl, aby s tím přestala," citoval britský list Mundayovo přiznání. Podle soudního spisu byl v živém internetovém vysíláni z počítačové hry jasně slyšet hlasitý úder, stejně jako ženin pláč. Obě děti mladého páru byly v době roztržky doma, takže všemu přihlížely.

Munday, který pracuje jako správce sítě v telekomunikační společnosti, teď čelí hrozbě peněžní pokuty, ale i dvou roků ve vězení. Konečný verdikt soud vynese ke konci srpna. Obvinění se ovšem nevyhnula ani Campbellová, na partnera totiž hodila čajovou konvici. Vyvázla ale jen s podmínkou.

Video: Fortnite je návykový, tvrdí expert

Na Fortnite vzniká závislost snáze než na jiných hrách, hra je rychlá a snadno dostupná, viděl jsem desítky závislých dětí, přivedou je vždy rodiče | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 52 minutami

Kosovo se obává vyloučení z play off o postup na fotbalové Euro

Fotbalové reprezentaci Kosova hrozí kvůli zásahům politiků do fungování tamního fotbalového svazu vyloučení z play off o postup na mistrovství Evropy v příštím roce. Jak s odvoláním na severomakedonský server Infosport.mk uvedla balkánská média, UEFA i Mezinárodní fotbalová federace FIFA s nelibostí sledují zasahování prištinských vládních míst do fungování fotbalového svazu, zejména nedávný pokus dosáhnout odvolání jeho šéfa Agima Ademiho.

Kosovu tak podle webu reálně hrozí dvou- až pětiletý distanc z mezinárodních soutěží, což by ovlivnilo také play off o poslední volná místa na evropském šampionátu v příštím roce. Kosovská reprezentace se má na konci března utkat nejprve se Severní Makedonií a v případě výhry pak o postup na ME s vítězem zápasu Gruzie - Bělorusko.

Pokud by ale bylo Kosovo suspendováno, půjde do finále play off skupiny D podle médií rovnou severomakedonský tým.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Madridu začal pochod za klima, v jeho čele jdou indiáni a Greta Thunbergová

V Madridu začal Pochod za klima, který má připomenout naléhavost boje za ochranu ovzduší. Koná se v souvislosti konferencí OSN o změnách klimatu (COP25), která ve španělské metropoli začala v pondělí. V čele pochodu jdou jihoameričtí indiáni a účastní se ho i mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová.

Organizátoři očekávají desítky tisíc účastníků, uvedl deník La Vanguardia. Už v začátku pochodu, který se vydal od madridského nádraží Atocha přes centrum španělské metropole, začali lidé volat mimo jiné "Není žádná planeta B" či "Klimatickou spravedlnost, teď". Podle deníku El País je kromě španělštiny v davu slyšet také portugalština.

Lidé nesou transparenty vyzývající k omezení emisí skleníkových plynů a okamžitým činům v boji proti globálnímu oteplování. Některé transparenty, například s nápisem Konzum Tě zkonzumuje, rozdávali mladí lidé před začátkem pochodu těm, kdo přišli s prázdnýma rukama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy