Fortnite v realitě. Milionář chce na svém ostrově uspořádat napodobeninu oblíbené hry

Magazín Magazín
11. 4. 2019 10:49
Příznivce oblíbené on-line hry Fortnite, kterým už nestačí virtuální svět, může potěšit nápad jednoho anonymního milionáře. Ten si totiž plánuje pořídit soukromý ostrov, aby na něm herní klání přenesl do reality. Účastníci by pak po sobě měli tři dny střílet airsoftovými zbraněmi.
Fortnite
Fortnite | Foto: Epic Games

Anonymní filantrop, který pravděpodobně nemá nouzi o peníze, přišel s nápadem, jímž si může získat srdce herních fanoušků. V následujících týdnech plánuje koupit soukromý ostrov a uspořádat na něm bitvu připomínající populární on-line hru Fortnite, která se řadí k žánru battle royale.

V tom spolu velké množství hráčů soupeří v prostředí, které se neustále zmenšuje, a vítězí šampion, jemuž se podaří všechny ostatní protivníky vyřadit. Přesně tento formát chce nadšenec, který zatím nezveřejnil své jméno, přenést do fyzického prostředí.

O jeho plánu média informoval on-line obchod Hush Hush, který se specializuje na prodej luxusních věcí včetně neobydlených ostrovů. Milionář totiž tuto obchodní síť se svým záměrem kontaktoval a požádal její pracovníky, aby mu pomohli najít šikovného manažera, který by celou akci zorganizoval a zároveň by uměl vymyslet arénu, v níž by se hra konala.

Fortnite ve skutečném světě by měl podle serveru IGN zaměřeného na novinky ze světa videoher trvat tři dny a zúčastnit by se ho mělo celkem 100 lidí. Herní čas by se měl každý den pohybovat kolem 12 hodin a noci by pak hráči trávili v kempu, přičemž jídlo a vybavení k táboření by jim poskytl sám organizátor.

Zájemci se zároveň nemusí bát, že by v případě neúspěchu skončili podobně jako jejich avataři ve Fortnite. Zápasit budou za pomoci airsoftových zbraní a brnění citlivého na dotek. Vítěz utkání by měl potom vyhrát peněžní odměnu v hodnotě 100 tisíc liber (necelé tři miliony korun).

Samotné účastníky klání však autor bizarního nápadu zatím neverbuje a místo toho se poohlíží po už zmíněných manažerech, kteří by jeho myšlenku zvládli zrealizovat. Těm nabízí smlouvu na šest týdnů s celkovým platem 45 tisíc liber (v přepočtu více než 1,3 milionu korun). Přihlásit se mohou na stránkách Hush Hush do 22. dubna.

"Z her typu battle royale se stal za poslední roky velký fenomén a náš zákazník patří mezi jejich velké fanoušky. Proto hodlá hru dostat z virtuálního světa do reality, ale současně dbá na to, aby vše proběhlo zcela bezpečně. Pokud by se šampionát letos vydařil, náš zákazník by ho rád pořádal i v dalších letech," uvedl v oficiálním vyjádření zakladatel služby Hush Hush Aaron Harpin.

Video: Neznáte Fortinite? Pak jste oficiálně staří

Herní nářez: Fortnite Battle Royal | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy