Netflix ukázal seriálového Zaklínače. Fanouškům na něm vadí skoro všechno

Magazín Magazín
31. 10. 2018 16:54
Seriál Zaklínač podle románů polského spisovatele Andrzeje Sapkowského doprovází od počátku silná kritika od fanoušků této slavné fantasy, kterou ve světě proslavila stejnojmenná videoherní série. Té se prodaly desítky milionů kopií.
Takto bude vypadat Zaklínač v připravovaném seriálu od Netflixu | Video: Netflix

Netflix na Twitteru ukázal, jak bude vypadat seriálový Zaklínač. Toho v připravované sérii ztvární pětatřicetiletý Henry Cavill, který si v minulosti zahrál Supermana a nedávno i záporáka v akčním trháku Mission Impossible: Fallout.

Krátká scénka nepochází přímo ze seriálu, ukazuje pouze samotného Zaklínače v kostýmu. A právě uhlazený a jemný vzhled bez jediné jizvy na tváři, které jsou pro Geralta z Rivie typické, vyvolal další negativní komentáře fanoušků na sociálních sítích.

Těm také vadí, že Cavill je v ukázce oholený, a poukazují na drsný Geraltův vzhled i jeho šedý plnovous, který je typický zejména pro třetí díl videoherního Zaklínače. Řada lidí však připomíná, že knižní Geralt své vousy nenáviděl a byl oholený. Počítačové hry s Řezníkem z Blavikenu, jak se Geraltovi přezdívá, se navíc odehrávají až po skončení knih, takže seriálový Zaklínač může k jizvám teprve přijít. 

Netflix vzbudil silnou nevoli už výběrem herců, když obsadil do hlavních ženských rolí mladé, vzhledově křehké dívky, které příliš neodrážejí atmosféru Sapkowského knih, natož jejich videoherní adaptace.

Mladistvý vzhled seriálového Zaklínače i ženských hrdinek naznačuje, že se Netflix zaměří především na mladé publikum, případně na Geraltovy mladší roky. Na seriálovou adaptaci dohlíží sám autor knižní předlohy.

Video: Trailer ke hře Zaklínač 3 (není vhodné pro děti a mladistvé)

Zaklínač 3 - trailer | Video: CD Projekt Red / Cenega
 

Právě se děje

před 6 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna. Senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků odmítla

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Příspěvek 500 korun budou od státu dostávat i společníci malých s.r.o.

Společníci malých společností s ručením omezeným s nejvýše dvěma společníky, které poškodila epidemie koronaviru, budou moci požádat o státní příspěvek 500 Kč denně. Ve středu to stvrdila Sněmovna. Po rozsáhlé debatě plné sporů ale odmítla návrh Senátu, aby se příspěvek vyplácel přímo ze státního rozpočtu, a nikoli jen z vybraných daní z příjmů zaměstnanců. Tento senátní návrh měl zabránit tomu, aby obce a kraje přicházely o peníze z takzvaných sdílených daní, z nichž se příspěvek vyplácí.

Podle senátorů a dalších odpůrců může připravit současný způsob výplaty příspěvku obce o 11 miliard a kraje o čtyři miliardy korun. Zákon stanoví, že takzvaný kompenzační bonus, tedy zmíněný příspěvek živnostníkům a dalším OSVČ postiženým dopady epidemie, je vratkou daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, tedy zaměstnanců. Jde ale o sdílenou daň, o niž se státní rozpočet dělí s kraji a obcemi. Pokud z ní část jde na výplatu příspěvku, připadne pak méně na rozdělení mezi obce a kraje.

Proto senátoři chtěli, aby peníze byly rovnou ze státního rozpočtu. Předlohu ve znění schváleném Sněmovnou nyní dostane k podpisu prezident.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Koronavirus urychlil odchod amerických vojáků z Afghánistánu

Pandemie nemoci covid-19 uspíšila stahování amerických vojáků z Afghánistánu. Na základě dohody s afghánským radikálním hnutím Tálibán se Spojené státy zavázaly snížit do poloviny července počet svých vojáků v této asijské zemi na 8600, tohoto stavu ale USA již takřka dosáhly a splní ho počátkem června. Ve středu to s odvoláním na představitele NATO a USA napsala agentura Reuters.

"Z důvodů covidu-19 postupujeme s plánovaným stahování rychleji, než se předpokládalo," citovala Reuters jednoho z nejmenovaných činitelů. Další pak dodal, že USA upřednostňují odchod personálu, který není považován za nezbytný, a také těch vojenských příslušníků, kteří jsou vnímáni jako virem ohrožená skupina.

Zdroj: ČTK
Další zprávy