Cyberpunk 2077: Takhle vypadá temná budoucnost lidstva podle tvůrců Zaklínače

Magazín Magazín
28. 8. 2018 17:22
Cyberpunk 2077 je připravovaná akce od polského studia, které stojí za slavnou herní sérií Zaklínač. Vývojáři představili v létě vybraným novinářům hratelné demo a v plné parádě ho teď nabídli na YouTube i zbytku světa. Téměř 50 minut dlouhá ukázka napovídá, v jaké stylizaci a atmosféře se ambiciózní hra studia CD Projekt RED ponese. Přestřelky, neony, automobilová honička ve městě, hackování, násilí i nahota ukazují, že Cyberpunk 2077 je hra primárně určená pro dospělé publikum a tomuto zaměření podřizuje vše. Ukázka, na kterou se níže můžete podívat, proto není vhodná pro děti.
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077 | Foto: CD Projekt RED
Cyberpunk 2077 - Ukázka ze hry | Video: Youtube.com
 

Právě se děje

před 10 minutami

V Madridu začal pochod za klima, v jeho čele jdou indiáni a Greta Thunbergová

V Madridu začal Pochod za klima, který má připomenout naléhavost boje za ochranu ovzduší. Koná se v souvislosti konferencí OSN o změnách klimatu (COP25), která ve španělské metropoli začala v pondělí. V čele pochodu jdou jihoameričtí indiáni a účastní se ho i mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová.

Organizátoři očekávají desítky tisíc účastníků, uvedl deník La Vanguardia. Už v začátku pochodu, který se vydal od madridského nádraží Atocha přes centrum španělské metropole, začali lidé volat mimo jiné "Není žádná planeta B" či "Klimatickou spravedlnost, teď". Podle deníku El País je kromě španělštiny v davu slyšet také portugalština.

Lidé nesou transparenty vyzývající k omezení emisí skleníkových plynů a okamžitým činům v boji proti globálnímu oteplování. Některé transparenty, například s nápisem Konzum Tě zkonzumuje, rozdávali mladí lidé před začátkem pochodu těm, kdo přišli s prázdnýma rukama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy