Cyberpunk 2077: Takhle vypadá temná budoucnost lidstva podle tvůrců Zaklínače

Magazín Magazín
28. 8. 2018 17:22
Cyberpunk 2077 je připravovaná akce od polského studia, které stojí za slavnou herní sérií Zaklínač. Vývojáři představili v létě vybraným novinářům hratelné demo a v plné parádě ho teď nabídli na YouTube i zbytku světa. Téměř 50 minut dlouhá ukázka napovídá, v jaké stylizaci a atmosféře se ambiciózní hra studia CD Projekt RED ponese. Přestřelky, neony, automobilová honička ve městě, hackování, násilí i nahota ukazují, že Cyberpunk 2077 je hra primárně určená pro dospělé publikum a tomuto zaměření podřizuje vše. Ukázka, na kterou se níže můžete podívat, proto není vhodná pro děti.
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077 | Foto: CD Projekt RED
Cyberpunk 2077 - Ukázka ze hry | Video: Youtube.com
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy