Zneužívaná žena odhalila praktiky polygamní sekty v USA

jaz
26. 1. 2014 22:22
Američanka Flora Jessop prožila polovinu svého života v krutých podmínkách polygamní sekty. Teď se podělila o svůj příběh v novém dokumentárním filmu.
Flora Jessop
Flora Jessop | Foto: youtube

Austin - Několikadílný pořad Escaping the Prophet z roku 2013, mapuje osudy uprchlíků z Fundamentalistické církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů (FLDS), která sídlí na ranči v západním Texasu. Čítá kolem 10 tisíc členů, kteří žijí celý život za vysokou betonovou zdí, a od dětství jim je vtloukán do hlavy pokřivený pohled na svět. Hlavní ideologií je totiž polygamie, kterou podle nich nařizuje sám bůh.

Hlavní aktérkou dokumentu je bývalá členka sekty Flora Jessop, které se povedlo utéct ve svých sedmnácti letech a od té doby se snaží podat pomocnou ruku i ostatním obětem církve.

Flora byla jednou z osmadvaceti dětí, které měl její otec se dvěma ženami. Prožila si psychické i fyzické týrání. Musela se před dosažením zletilosti provdat za svého bratrance a snášet zneužívání ze strany otce.

Polygamisté byli prověřováni kvůli zneužívání dětí.
Polygamisté byli prověřováni kvůli zneužívání dětí. | Video:

Útěkem se ale z počátku nic nevyřešilo. Flora žila dlouhou dobu jako bezdomovec. Takže ví, jak těžké je přerušit všechny vazby s církví a postavit se na vlastní nohy. V dokumentárním pořadu se tak právě pokouší podpořit uprchlíky a zajistit jim lepší život.

Sekta FLDS vznikla v roce 1890 odloučením od mormonské církve, která byla společností donucena oficiálně se vzdát mnohoženství.

Vůdcem a samozvaným prorokem nového hnutí se stal Warren Jeffs, který byl ale za polygamii, zneužívání a sňatky s nezletilými dívkami, se kterými také zplodil děti, odsouzen v roce 2011 na doživotí.

Přesto údajně sektu stále řídi i za mřížemi, a to díky vazbám na policii a představitele města.  

 

Právě se děje

Další zprávy