Ruská loď duchů plná nemocných krys míří k břehům Anglie

jaz
24. 1. 2014 11:37
Opuštěná výletní loď, která se před rokem ztratila v kanadských vodách, zamířila do Evropy. Panují obavy, kde krysami zamořené plavidlo zakotví.
Lyubov Orlová
Lyubov Orlová | Foto: AIS (AirNav ShipTrax)

Loď duchů, jak se přezdívá čtyřicet let starému ruskému plavidlu Lyubov Orlová, opustila v roce 2010 posádka v kanadském přístavu, když majitelé neměli na zaplacení personálu.

V lednu loňského roku se ji pokusili prodat do šrotu, aby zmírnili své dluhy, ale během bouře se přetrhlo vlečné lano, které loď táhlo, a od té doby nekontrolovatelně brázdí vody Atlantického oceánu.

V průběhu roku se objevovali očití svědci, kteří osamocenou loď potkávali na různých místech oceánu. 

Podle posledních informací bylo plavidlo nedávno viděno mezi Islandem a Irskem, což potvrdily i satelitní snímky. Loď ale míří dál k britským břehům, a to konkrétně do Devonu či Cornwallu, což vyvolává velké obavy místních úřadů.

Podle odborníků nelze brát plavidlo na lehkou váhu. Dá se předpokládat, že je zamořené vyhladovělými a nemocnými krysami, které se navzájem požírají, aby přežily.

Přesto loď osídlená kanibalistickými pasažéry vyvolává na internetu nebývalou senzaci. Všichni čekají, na koho na konec padne onen Černý Petr. Její dobrodružnou pouť sledují tisíce lidí na sociálních síťích, kde má Lyubov Orlová i svůj profil.

 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 4 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy