VIDEO Cena pro Bílou a Pojkarovou. Sledujte jejich masakry

jaz
13. 3. 2014 12:30
Už třetím rokem jsou na české hudební scéně stíháni interpreti za své největší přehmaty v rámci anticen Zlatý David.
Marie Pojkarová a Bohuš Matuš | Video: YouTube

Praha - V pražském klubu Roxy byly rozdány hudební anticeny Zlatý David, v rámci kterých hlasující na internetu volí "největší hudební paskvily".

Dvojnásobnou vítězkou letošního ročníku se stala zpěvačka Marie Pojkarová, která si pro svůj singl Láska je nádherná i následný videoklip přizvala ke spolupráci zpěváka Bohuše Matuše.

Výsledky ankety

Zpěvačka: 1. Marie Pojkarová, 2. Sharlota, Dominika Myslivcová

Zpěvák: 1. PatCrycheer, Leo Beránek, Thomas Sean Knebl

Kapela: 1. Nightpoison, 2. 5Angeles, 3. Katka a Jindra

Videoklip: 1. Marie Pojkarová, 2. PatCrycheer, 3. Thomas Sean Knebl

Průšvih roku: 1. Lucie Bílá, 2. Kauza Řezník, 3. Abba revival

Není to přitom poprvé, co Pojkarová v recesistické anketě "zabodovala". Již v letech 2012 a 2011 dosáhla na druhé místo v kategorii zpěvaček.

Za svou interpretaci slavného hitu grungeové legendy Nirvana si anticenu vysloužila také Lucie Bílá. Skladba Smells Like Teen Spirit, kterou představila v počeštěné verzi během svého turné, byla označena jako průšvih roku.

Skupinou roku byla vyhlášena formace Nightpoison, zpěvákem PatCrycheer a mezi zpěvačkami uspěla již zmíněná Marie Pojkarová, která se v rámci internetové komunity proslavila již svým videoklipem k písni Pejskové se koušou.

Během vyhlášení výsledku cen zazněla také jména Dominiky Myslivcové, Leo Beránka nebo dívčí kapely 5Angeles.

Za celou akcí stojí web Hudební masakry, potažmo publicista Jarda Konáš, který se nedávno stal šéfredaktorem nově vznikajícího tabletového magazínu o hudbě Headliner.

Rozhovor s Jardou Konášem nejen o českém nevkusu čtěte zde >>

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy