VIDEO Cena pro Bílou a Pojkarovou. Sledujte jejich masakry

jaz
13. 3. 2014 12:30
Už třetím rokem jsou na české hudební scéně stíháni interpreti za své největší přehmaty v rámci anticen Zlatý David.
Marie Pojkarová a Bohuš Matuš | Video: YouTube

Praha - V pražském klubu Roxy byly rozdány hudební anticeny Zlatý David, v rámci kterých hlasující na internetu volí "největší hudební paskvily".

Dvojnásobnou vítězkou letošního ročníku se stala zpěvačka Marie Pojkarová, která si pro svůj singl Láska je nádherná i následný videoklip přizvala ke spolupráci zpěváka Bohuše Matuše.

Výsledky ankety

Zpěvačka: 1. Marie Pojkarová, 2. Sharlota, Dominika Myslivcová

Zpěvák: 1. PatCrycheer, Leo Beránek, Thomas Sean Knebl

Kapela: 1. Nightpoison, 2. 5Angeles, 3. Katka a Jindra

Videoklip: 1. Marie Pojkarová, 2. PatCrycheer, 3. Thomas Sean Knebl

Průšvih roku: 1. Lucie Bílá, 2. Kauza Řezník, 3. Abba revival

Není to přitom poprvé, co Pojkarová v recesistické anketě "zabodovala". Již v letech 2012 a 2011 dosáhla na druhé místo v kategorii zpěvaček.

Za svou interpretaci slavného hitu grungeové legendy Nirvana si anticenu vysloužila také Lucie Bílá. Skladba Smells Like Teen Spirit, kterou představila v počeštěné verzi během svého turné, byla označena jako průšvih roku.

Skupinou roku byla vyhlášena formace Nightpoison, zpěvákem PatCrycheer a mezi zpěvačkami uspěla již zmíněná Marie Pojkarová, která se v rámci internetové komunity proslavila již svým videoklipem k písni Pejskové se koušou.

Během vyhlášení výsledku cen zazněla také jména Dominiky Myslivcové, Leo Beránka nebo dívčí kapely 5Angeles.

Za celou akcí stojí web Hudební masakry, potažmo publicista Jarda Konáš, který se nedávno stal šéfredaktorem nově vznikajícího tabletového magazínu o hudbě Headliner.

Rozhovor s Jardou Konášem nejen o českém nevkusu čtěte zde >>

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy