VIDEO Cena pro Bílou a Pojkarovou. Sledujte jejich masakry

jaz
13. 3. 2014 12:30
Už třetím rokem jsou na české hudební scéně stíháni interpreti za své největší přehmaty v rámci anticen Zlatý David.
Marie Pojkarová a Bohuš Matuš | Video: YouTube

Praha - V pražském klubu Roxy byly rozdány hudební anticeny Zlatý David, v rámci kterých hlasující na internetu volí "největší hudební paskvily".

Dvojnásobnou vítězkou letošního ročníku se stala zpěvačka Marie Pojkarová, která si pro svůj singl Láska je nádherná i následný videoklip přizvala ke spolupráci zpěváka Bohuše Matuše.

Výsledky ankety

Zpěvačka: 1. Marie Pojkarová, 2. Sharlota, Dominika Myslivcová

Zpěvák: 1. PatCrycheer, Leo Beránek, Thomas Sean Knebl

Kapela: 1. Nightpoison, 2. 5Angeles, 3. Katka a Jindra

Videoklip: 1. Marie Pojkarová, 2. PatCrycheer, 3. Thomas Sean Knebl

Průšvih roku: 1. Lucie Bílá, 2. Kauza Řezník, 3. Abba revival

Není to přitom poprvé, co Pojkarová v recesistické anketě "zabodovala". Již v letech 2012 a 2011 dosáhla na druhé místo v kategorii zpěvaček.

Za svou interpretaci slavného hitu grungeové legendy Nirvana si anticenu vysloužila také Lucie Bílá. Skladba Smells Like Teen Spirit, kterou představila v počeštěné verzi během svého turné, byla označena jako průšvih roku.

Skupinou roku byla vyhlášena formace Nightpoison, zpěvákem PatCrycheer a mezi zpěvačkami uspěla již zmíněná Marie Pojkarová, která se v rámci internetové komunity proslavila již svým videoklipem k písni Pejskové se koušou.

Během vyhlášení výsledku cen zazněla také jména Dominiky Myslivcové, Leo Beránka nebo dívčí kapely 5Angeles.

Za celou akcí stojí web Hudební masakry, potažmo publicista Jarda Konáš, který se nedávno stal šéfredaktorem nově vznikajícího tabletového magazínu o hudbě Headliner.

Rozhovor s Jardou Konášem nejen o českém nevkusu čtěte zde >>

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy