Job snů: Google vozí své zaměstnance do práce lodí

jaz
12. 1. 2014 0:00
Společnost Google je nadstandardními benefity proslulá. Nyní se rozhodla svým zaměstnancům zpříjemnit i cestu do práce.
Loď, kterou si pronajala společnost Google pro své zaměstnance | Video:

Jídlo zdarma, kadeřník, škola, bazén i možnost vzít si svého čtyřnohého mazlíčka do práce. Takhle vypadá pracovní prostředí zaměstnanců Googlu v kancelářském komplexu Mountain View u San Francisca.

Do nedávna jim zaměstnavatel poskytoval i autobusovou dopravu zdarma. Teď se ale rozhodl dobu strávenou na cestě do práce o něco zpříjemnit a hlavně zkrátit.

Pronajal loď s názvem The Triumphant, která je za 47 minut odveze ze San Francisca do práce. Na výběr mají hned dva ranní a dva zpáteční spoje s přepravní kapacitou až 149 osob.

Tato bezplatná služba se rozjela už na začátku týdne a Google si bere 30denní zkušební lhůtu, aby zjistil, jak jejich zaměstnancům vyhovuje.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Smartwings budou v případě dohody se státem financovat všichni akcionáři

Do financování záchrany letecké skupiny Smartwings se po případné dohodě se státem zapojí všichni akcionáři společnosti. Ve čtvrtek se na tom dohodla valná hromada firmy. Zároveň schválila finanční model skupiny pro letošní a příští rok. Jeho podobu firma neuvedla, vychází ovšem ze závěrů expertní komise ministerstva dopravy.

Spolumajitel a předseda představenstva společnosti Jiří Šimáně v dnešní Mladé Frontě Dnes uvedl, že firma potřebuje od státu půjčku nebo garanci za úvěr na 1,7 až dvě miliardy korun. Bez pomoci státu podle něj firma skončí.

Skupina Smartwings, pod kterou patří také České aerolinie, čelí finančním problémům kvůli propadu zájmu o cestování v důsledku koronavirové krize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy