Job snů: Google vozí své zaměstnance do práce lodí

jaz
12. 1. 2014 0:00
Společnost Google je nadstandardními benefity proslulá. Nyní se rozhodla svým zaměstnancům zpříjemnit i cestu do práce.
Loď, kterou si pronajala společnost Google pro své zaměstnance | Video:

Jídlo zdarma, kadeřník, škola, bazén i možnost vzít si svého čtyřnohého mazlíčka do práce. Takhle vypadá pracovní prostředí zaměstnanců Googlu v kancelářském komplexu Mountain View u San Francisca.

Do nedávna jim zaměstnavatel poskytoval i autobusovou dopravu zdarma. Teď se ale rozhodl dobu strávenou na cestě do práce o něco zpříjemnit a hlavně zkrátit.

Pronajal loď s názvem The Triumphant, která je za 47 minut odveze ze San Francisca do práce. Na výběr mají hned dva ranní a dva zpáteční spoje s přepravní kapacitou až 149 osob.

Tato bezplatná služba se rozjela už na začátku týdne a Google si bere 30denní zkušební lhůtu, aby zjistil, jak jejich zaměstnancům vyhovuje.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí dvou nehod stroje 737 MAX

Americký výrobce letecké techniky Boeing odškodní rodiny 346 lidí, kteří zahynuli při haváriích dvou letadel typu 737 MAX v Etiopii a Indonésii. Poškozeným vyplatí 144 500 dolarů (3,4 milionu korun), uvedla dnes společnost v prohlášení.

Padesátimilionový fond, který vznikl letos v červenci a z něhož chce Boeing pozůstalé vyplatit, začne okamžitě přijímat žádosti od pozůstalých. Částka bude uvolněna nezávisle na žalobách, kterým firma kvůli haváriím čelí. Odškodnění si rodiny mohou nárokovat do konce listopadu.

Letecká společnost také v červenci prohlásila, že hodlá vyhradit dalších 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) na podporu vzdělávání a hospodářství v obou zemích, kde k nehodám došlo.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines spadl letos v březnu šest minut po startu z letiště zhruba 60 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu už loni v říjnu, kdy se letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě zřítilo po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy