Tančí po celém světě v růžové sukni. Bojuje proti rakovině

Tančí po celém světě v růžové sukni. Bojuje proti rakovině
Dewey Beach, Delaware v roce 2008
Cape Cod, Massachusetts v roce 2009
V roce 2009 na Times Square v New Yorku.
V Monument Valley v Utahu v roce 2010
Foto: Facebook Bob Carey
pej
10. 1. 2014 5:00
Nejdřív chtěl v růžové baletní sukně rozesmát svoji nemocnou manželku. Dnes sbírá peníze pro další ženy, a pomáhá jim tak v boji s rakovinou prsu.

Newyorčan Bob Carey začal s pořizováním bláznivých autoportrétů v růžové baletní sukni v roce 2003. Z momentálního nápadu se postupně stal způsob, jak vyjádřit sám sebe a když ve stejném roce jeho ženě diagnostikovali rakovinu prsu, mohl ji rovněž díky snímkům rozesmát.

Linda Carey se zhoubnou nemocí bojovala celé tři roky. Zvítězit nad ni se jí podařilo až v roce 2006.

VIDEO Příběh vzniku The Tutu Project
VIDEO Příběh vzniku The Tutu Project | Video: YouTube

Se svým manželem založili nadaci, která podporuje ženy s rakovinou prsu. Finance získávají z prodeje fotografií a knihy s názvem Ballerina, které je sbírkou veselých fotek a rovněž příběhů.

Získané peníze jsou určeny především na výdaje spojené s rakovinou prsu, které nejsou hrazeny zdravotním pojištěním, od cest k lékaři až k parukám.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy