Tančí po celém světě v růžové sukni. Bojuje proti rakovině

Tančí po celém světě v růžové sukni. Bojuje proti rakovině
Dewey Beach, Delaware v roce 2008
Cape Cod, Massachusetts v roce 2009
V roce 2009 na Times Square v New Yorku.
V Monument Valley v Utahu v roce 2010
Foto: Facebook Bob Carey
pej
10. 1. 2014 5:00
Nejdřív chtěl v růžové baletní sukně rozesmát svoji nemocnou manželku. Dnes sbírá peníze pro další ženy, a pomáhá jim tak v boji s rakovinou prsu.

Newyorčan Bob Carey začal s pořizováním bláznivých autoportrétů v růžové baletní sukni v roce 2003. Z momentálního nápadu se postupně stal způsob, jak vyjádřit sám sebe a když ve stejném roce jeho ženě diagnostikovali rakovinu prsu, mohl ji rovněž díky snímkům rozesmát.

Linda Carey se zhoubnou nemocí bojovala celé tři roky. Zvítězit nad ni se jí podařilo až v roce 2006.

VIDEO Příběh vzniku The Tutu Project
VIDEO Příběh vzniku The Tutu Project | Video: YouTube

Se svým manželem založili nadaci, která podporuje ženy s rakovinou prsu. Finance získávají z prodeje fotografií a knihy s názvem Ballerina, které je sbírkou veselých fotek a rovněž příběhů.

Získané peníze jsou určeny především na výdaje spojené s rakovinou prsu, které nejsou hrazeny zdravotním pojištěním, od cest k lékaři až k parukám.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Za zbití a upálení pražského bezdomovce uložil soud útočníkovi 13 let vězení

Za zbití a následné upálení bezdomovce v pražském Trojmezí potrestal soud Jiřího Málka 13 lety vězení. Uznal ho vinným z vraždy, z pokusu o těžké ublížení na zdraví a také z výtržnictví. Vyšetřovatelé činu uváděli, že muž vraždil, protože nesnáší sociálně vyloučené skupiny lidí. To se však nepodařilo prokázat a Málek to výslovně popřel. Uvedl také, že na útok si nepamatuje. Verdikt není pravomocný.

Třiapadesátiletý bezdomovec uhořel loni 6. července v přístřešku, který stál v lesnatém porostu mezi ulicemi Sady zahradnické mládeže a Doupovská. Příčinou úmrtí byla podle pitvy kombinace otravy oxidem uhelnatým a otravy alkoholem.

Málek připustil, že na místě činu byl, protože přišel na Trojmezí popíjet se svým známým z ubytovny. Podle rozsudku pak v opilosti napadl tamního bezdomovce, kterého předtím neznal, a to po sporu o víno. Zaútočil na něj údery pěstí do obličeje a kopy. Ležícímu, silně opilému muži také údajně skočil snožmo na hlavu. Poté odešel, za několik desítek minut se ale vrátil a zapalovačem na místě založil požár, který se rychle rozšířil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy