Tančí po celém světě v růžové sukni. Bojuje proti rakovině

Tančí po celém světě v růžové sukni. Bojuje proti rakovině
Dewey Beach, Delaware v roce 2008
Cape Cod, Massachusetts v roce 2009
V roce 2009 na Times Square v New Yorku.
V Monument Valley v Utahu v roce 2010
Foto: Facebook Bob Carey
pej
10. 1. 2014 5:00
Nejdřív chtěl v růžové baletní sukně rozesmát svoji nemocnou manželku. Dnes sbírá peníze pro další ženy, a pomáhá jim tak v boji s rakovinou prsu.

Newyorčan Bob Carey začal s pořizováním bláznivých autoportrétů v růžové baletní sukni v roce 2003. Z momentálního nápadu se postupně stal způsob, jak vyjádřit sám sebe a když ve stejném roce jeho ženě diagnostikovali rakovinu prsu, mohl ji rovněž díky snímkům rozesmát.

Linda Carey se zhoubnou nemocí bojovala celé tři roky. Zvítězit nad ni se jí podařilo až v roce 2006.

VIDEO Příběh vzniku The Tutu Project
VIDEO Příběh vzniku The Tutu Project | Video: YouTube

Se svým manželem založili nadaci, která podporuje ženy s rakovinou prsu. Finance získávají z prodeje fotografií a knihy s názvem Ballerina, které je sbírkou veselých fotek a rovněž příběhů.

Získané peníze jsou určeny především na výdaje spojené s rakovinou prsu, které nejsou hrazeny zdravotním pojištěním, od cest k lékaři až k parukám.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ekonomika USA v prvním čtvrtletí rostla tempem 6,4 procenta, potvrdili statistici

Ekonomika Spojených států v prvním čtvrtletí vzrostla v ročním přepočtu o 6,4 procenta. Ve své konečné zprávě to ve čtvrtek uvedlo americké ministerstvo obchodu, které tak potvrdilo svůj předběžný odhad. Výsledek se shoduje i s očekáváním analytiků. Ve čtvrtém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil v celoročním přepočtu o 4,3 procenta.

Za zrychlením růstu v prvním čtvrtletí je masivní fiskální podpora, kterou ekonomice poskytla vláda, uvedla agentura Reuters. Federální rezervní banka (Fed) v Atlantě uvádí, že ve druhém čtvrtletí by hospodářský růst mohl dosáhnout i deseti procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy