reklama
 
 

"Americké slavíky" vyhrála Sandra Bullock i Timberlake

9. 1. 2014 12:56
Diváci v anketě People's Choice Awards zvolili Sandru Bullock.

Los Angeles - Herečka Sandra Bullock ovládla již 40. ročník divácké ankety People's Choice Awards. Při slavnostním předávání cen v Los Angeles ve středu dostala cenu ve čtyřech kategoriích za role ve filmech Gravitace a Drsňačky.

O cenách People's Choice rozhodují fanoušci, kteří hlasují on-line v 58 kategoriích zahrnujících film, televizi a hudbu.

Devětačtyřicetiletá Bullocková dostala ocenění pro nejoblíbenější herečku ve filmu vůbec, stejně jako v dramatu a v komedii. V dramatu byla oceněna za vesmírný thriller Gravitace a v komedii za Drsňačky, ve které hrála s Melissou McCarthy. Drsňačky dostaly cenu i pro nejoblíbenější komedii.

Čtvrtou cenu People's Choice získala Sandra Bullock spolu s Georgem Clooneym, který s ní hrál v Gravitaci. Diváci v hlasování rozhodli, že jsou nejpopulárnějším filmovým párem.

Zpěvák Justin Timberlake, který se po několika letech u filmu loni vrátil k hudbě s albem The 20/20 Experience, vyhrál ve třech kategoriích - pro nejoblíbenější album, zpěváka a zpěváka R&B.

Tři ocenění dostal i snímek Iron Man 3 - pro nejoblíbenější film vůbec a pro akční film. Představitel hlavní role Robert Downey Jr. vyhrál v kategorii herec v akčním filmu.

Adam Sandler se již čtvrtý rok po sobě stal nejpopulárnějším hercem v komedii, tentokrát za úlohu ve snímku Grown Ups 2. Potřetí v řadě získala Katy Perryová cenu za hudební klip - za písničku Roar.

Nejoblíbenější televizní komedií se již potřetí stal seriál Teorie velkého třesku, zatímco mezi dramaty vyhrál seriál Dobrá manželka.

Výsledky ve většině z kategorií logicky odpovídají hitparádám, žebříčkům prodejnosti a sledovanosti. Držitelé cen dohromady vytvářejí panteon té nejširší americké popkultury. Kdo se sem dokáže probojovat, může z něj pak zpětně čerpat další popularitu.

autoři: ČTK, Kultura | 9. 1. 2014 12:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama