VIDEO Vůdce Kim Čong-un nadělil KLDR první lyžařský areál

jaz
4. 1. 2014 9:25
Konec roku znamenal pro KLDR velkou slávu. V Severní Koreji došlo k otevření vůbec prvního lyžařského areálu v zemi.
Lidé se přišli podívat na otevření lyžařského areálu.
Lidé se přišli podívat na otevření lyžařského areálu. | Foto: youtube

Nedaleko města Wonsan se už před rokem začal budovat rozsáhlý sportovní areál s názvem Masik Pass, který zahrnuje nejen řadu sjezdovek, ale i hotelů a restaurací.

Jak informovala České televize, projekt se realizoval na přání samotného vůdce země Kim Čong-una, jenž má v plánu přilákat zahraniční turisty a dostat tamní sportovce na mezinárodní soutěže.

Podívejte se na video z otevření areálu!
Podívejte se na video z otevření areálu! | Video:

Video ze slavnostního otevření lyžařského areálu vyvolalo na internetu velký ohlas a mnozí nechápali, jak může něco takového stát jen pár kilometrů od míst, kde jsou lidé vězněni.

"Existuje nejméně 200 tisíc politických vězňů uvězněných v různých severokorejských vyhlazovacích táborech, které jsou horší než nacistické tábory smrti. Svět musí něco udělat, aby osvobodil nevinné lidi a přestat neignorovat zločiny proti lidskosti," napsal jeden z komentátorů na Youtube.

Pozadu ale nezůstali ani příznivci diktátora. "Buďte zdvořilí k našemu vůdci Kim Čong-unovi!"

Kromě negativních reakcí se Severní Korea potýkala také s problémy během výstavby. Slavnostní otevření mělo proběhnout už v říjnu, ale Švýcarsko odmítlo dodat materiál na výstavbu lanovky, takže musela pomoci Čína.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 4 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy