VIDEO Vůdce Kim Čong-un nadělil KLDR první lyžařský areál

jaz
4. 1. 2014 9:25
Konec roku znamenal pro KLDR velkou slávu. V Severní Koreji došlo k otevření vůbec prvního lyžařského areálu v zemi.
Lidé se přišli podívat na otevření lyžařského areálu.
Lidé se přišli podívat na otevření lyžařského areálu. | Foto: youtube

Nedaleko města Wonsan se už před rokem začal budovat rozsáhlý sportovní areál s názvem Masik Pass, který zahrnuje nejen řadu sjezdovek, ale i hotelů a restaurací.

Jak informovala České televize, projekt se realizoval na přání samotného vůdce země Kim Čong-una, jenž má v plánu přilákat zahraniční turisty a dostat tamní sportovce na mezinárodní soutěže.

Podívejte se na video z otevření areálu!
Podívejte se na video z otevření areálu! | Video:

Video ze slavnostního otevření lyžařského areálu vyvolalo na internetu velký ohlas a mnozí nechápali, jak může něco takového stát jen pár kilometrů od míst, kde jsou lidé vězněni.

"Existuje nejméně 200 tisíc politických vězňů uvězněných v různých severokorejských vyhlazovacích táborech, které jsou horší než nacistické tábory smrti. Svět musí něco udělat, aby osvobodil nevinné lidi a přestat neignorovat zločiny proti lidskosti," napsal jeden z komentátorů na Youtube.

Pozadu ale nezůstali ani příznivci diktátora. "Buďte zdvořilí k našemu vůdci Kim Čong-unovi!"

Kromě negativních reakcí se Severní Korea potýkala také s problémy během výstavby. Slavnostní otevření mělo proběhnout už v říjnu, ale Švýcarsko odmítlo dodat materiál na výstavbu lanovky, takže musela pomoci Čína.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy