VIDEO Vůdce Kim Čong-un nadělil KLDR první lyžařský areál

jaz
4. 1. 2014 9:25
Konec roku znamenal pro KLDR velkou slávu. V Severní Koreji došlo k otevření vůbec prvního lyžařského areálu v zemi.
Lidé se přišli podívat na otevření lyžařského areálu.
Lidé se přišli podívat na otevření lyžařského areálu. | Foto: youtube

Nedaleko města Wonsan se už před rokem začal budovat rozsáhlý sportovní areál s názvem Masik Pass, který zahrnuje nejen řadu sjezdovek, ale i hotelů a restaurací.

Jak informovala České televize, projekt se realizoval na přání samotného vůdce země Kim Čong-una, jenž má v plánu přilákat zahraniční turisty a dostat tamní sportovce na mezinárodní soutěže.

Podívejte se na video z otevření areálu!
Podívejte se na video z otevření areálu! | Video:

Video ze slavnostního otevření lyžařského areálu vyvolalo na internetu velký ohlas a mnozí nechápali, jak může něco takového stát jen pár kilometrů od míst, kde jsou lidé vězněni.

"Existuje nejméně 200 tisíc politických vězňů uvězněných v různých severokorejských vyhlazovacích táborech, které jsou horší než nacistické tábory smrti. Svět musí něco udělat, aby osvobodil nevinné lidi a přestat neignorovat zločiny proti lidskosti," napsal jeden z komentátorů na Youtube.

Pozadu ale nezůstali ani příznivci diktátora. "Buďte zdvořilí k našemu vůdci Kim Čong-unovi!"

Kromě negativních reakcí se Severní Korea potýkala také s problémy během výstavby. Slavnostní otevření mělo proběhnout už v říjnu, ale Švýcarsko odmítlo dodat materiál na výstavbu lanovky, takže musela pomoci Čína.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Evropská komise chce investovat do obnovy unijních ekonomik 750 miliard eur

Evropská komise chce do obnovy unijních ekonomik zasažených koronavirovou krizí dát 750 miliard eur (20 bilionů Kč), jež si chce vypůjčit. Půl bilionu eur budou přímé platby, 250 miliard bude ve formě úvěrů.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy