Tak by vypadal svět, kdyby Hitler vyhrál 2. světovou válku

Magazín Bethesda, Magazín
22. 5. 2014 11:13
Zdroj foto: Bethesda Zdroj foto: Bethesda
Příběh akční videohry Wolfenstein: The New Order je zasazen do 60. let minulého století a odehrává se ve světě, ve kterém Německo vyhrálo 2. světovou válku.
Příběh akční videohry Wolfenstein: The New Order je zasazen do 60. let minulého století a odehrává se ve světě, ve kterém Německo vyhrálo 2. světovou válku. Hra vyšla na hlavní herní konzole a PC. | Video: Bethesda

VideoWolfenstein: The New Order je již deváté pokračování slavné akční série. Když v roce 1992 vyšel třetí díl pod názvem Wolfenstein 3D, definoval tehdy žánr tzv. first-person shooter (FPS) neboli stříleček z pohledu hlavního hrdiny.

Wolfenstein: The New Order zaznamenal u kritiky velmi pozitivní ohlasy, čeští recenzenti vyzdvihují zejména originální příběh a nostalgickou hratelnost, která odkazuje na akční tituly zpočátku tohoto tisíciletí.

Hra vyšla 20. května na hlavní herní konzole (PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One) a PC.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy