reklama
 
 

Práce snů: Hraním videoher si měsíčně vydělá miliony

10. 3. 2014 22:40
Mladému Američanovi se stala práce koníčkem. Hraním videohry Minecraft vydělává miliony korun měsíčně a jeho kanál na YouTube patří mezi nejsledovanější na světě.

Portsmouth – Třiadvacetiletý Joseph Garrett se živil jako barman. Před 18 měsíci začal hrát videohru Minecraft a komentované záznamy z hraní dával na svůj YouTube kanál. Když se k odběru jeho videí přihlásilo 10 tisíc nadšenců, dal výpověď v práci a rozhodl se, že se mu koníček stane dobře placenou prací.

Díky popularitě hry i Josephovu svéráznému komentáři patří jeho účet na YouTube mezi 10 nejsledovanějších na celém světě. Se 170 milióny zhlédnutí měsíčně je populárnější než profily popových hvězd Justina Biebera nebo Katy Perry.

Angličan tak vydělává miliónové částky z reklamy pouštěné na začátku každého videa. Podle počtu zhlédnutí si může vydělat v přepočtu od 1,5 milionu až do 7,7 milionu korun měsíčně.

"Je těžké se uživit s malým počtem fanoušků. Čím jich máte víc, tím je to výhodnější. Na vrcholu se točí opravdu velké peníze," řekl Joseph Garett pro Daily Mail.

Kdo si hraje, nezlobí a vydělává

Komentovaná herní videa mají svůj původ v USA, dnes se fenomén "let's play" rozšířil do celého světa. Nejinak tomu je i v Česku, kde mezi nejznámější osobnosti patří muž s přezdívkou Minecrafák, který má jen na Facebooku 87 tisíc fanoušků.

Tvůrci herních videí se díky rostoucí popularitě a nemalým příjmům z reklamy stávají trnem oku herním společnostem, které namítají, že tímto způsobem porušují autorská práva. Hráči se ale brání argumentem, že videohrám vlastně vytvářejí reklamu.

První verze Minecraft, jejímž autorem je švédský vývojář Markus "Notch" Persson, vznikla v roce 2009. Během prvního roku od uvedení na trh zaznamenala rekordní výdělky, dnes je dostupná na všech herních platformách i mobilních zařízeních. 

autor: pej | 10. 3. 2014 22:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama