Z vraku Cadillacu udělali vířivku. S autem teď budou závodit

jaz
23. 7. 2014 7:00
Dva američtí inženýři přestavěli Cadillac z roku 1969 na zcela funkční a pojízdnou vířivku. Za měsíc se pak hodlají zúčastnit tisíc kilometrů vzdáleného rychlostního závodu.
Video: YouTube

Los Angeles – Kamarádi Phil Weicker a Duncan Forster už od studií strojního inženýrství na univerzitě v Kanadě, kde se také seznámili, snili o bizarním projektu, tzv. autobazénu.

Před šesti lety si pořídili společně vrak Cadillacu Coupe DeVille za 800 dolarů a začali pracovat na jeho kompletní přestavbě. Nakonec vznikl nový, modrý Cadillac, který má namísto sedaček vířivku a zavazadlový prostor nahradil filtrační systém.

200 tisíc na automobilový závod

Se svým výtvorem hodlají už v srpnu letošního roku vyrazit na 11 hodinovou cestu do Utahu, kde se svou "vířivkou" zúčastní tradičního rychlostního závodu Bonneville Speedway. Ten se koná na povrchu vyschlého solného jezera.

Před jízdou se ještě přes Kickstarter.com snažili vybrat 10 tisíc dolarů na cestu i závod. Celkem 203 přispěvatelů ale nadšeným závodníkům poslalo přes 11 tisíc dolarů.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy