Mistři světa v PC hraní berou miliony. Válcují i sportovce

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
Aktualizováno 18. 7. 2014 21:00
Odměny za vítězství na mistrovství světa ve hře Dota 2 jsou vyšší než v golfovém turnaji Masters či Tour de France.
Dota 2
Dota 2 | Foto: Valve

Seattle - Ceny v hodnotě přes deset milionů dolarů budou rozdány na letošním mistrovství světa v počítačové hře Dota 2. Odměny pro nejlepší týmy na turnaji ve hře společnosti Valve tak několikanásobně přesáhnou částky vyplácené například na golfovém turnaji Masters či cyklistické Tour de France.

Podívejte se, jak vypadá zápas ve hře Dota 2
Podívejte se, jak vypadá zápas ve hře Dota 2 | Video: Youtube

Vítězům budou vyplaceny milionové odměny díky penězům, které hráči tohoto e-sportu utratí na takzvané Compendium. Jedná se o balíček předmětů do hry, jejž společnost Valve prodává za deset dolarů. Z každého takto prodaného balíčku firma zpátky investuje 2,5 dolaru. Zatímco vloni bylo na mistrovství světa v Dota 2 na odměnách rozdáno 2,8 milionu, letos to bude téměř pětkrát více.

Mistrovství světa ve hraní Dota 2 se uskuteční od 18. do 21. července v americkém Seattlu. Zúčastní se jej devatenáct týmů z celého světa. Pro vítězný tým je připravena odměna téměř pět milionů dolarů. Pro srovnání, držitel žlutého trikotu na cyklistické Tour de France získá 450 tisíc eur, vítěz golfového turnaje Masters 1,62 milionu dolarů a vítězný tým prestižního fotbalového FA Cupu inkasuje 1,8 milionu liber.

Trailer ke hře Dota 2
Trailer ke hře Dota 2 | Video: Youtube

Dobro proti zlu

Dota 2 (Defense of the Ancients) je fantasy strategická online hra od amerických vývojářů Valve. Firmu založili v roce 1996 bývalí zaměstnanci Microsoftu – Gabe Newell a Mike Harrington. Počátky hry ze žánru ARTS (action real-time strategy) se datují do roku 2009.

Hraní Doty 2 je zdarma a účastní se jí celkem deset hráčů ve dvou týmech. Hlavní zisk společnosti plyne z komponentů a vylepšení, která si hráči kupují pro své postavy za reálné peníze. Hlavním úkolem je zničit soupeřův Ancient (hlavní budova), který je umístěn v hlavní základně jednotlivých týmů.

Mezinárodní turnaje v hraní Dota 2 se konají od roku 2011, loňským vítězem se stal švédský tým The Alliance.

Článek vyšel ve čtvrtek 17. července 2014 v sesterském deníku Insider.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Škola chce pomoci rodině otce, který při střelbě chránil dceru, založila veřejnou sbírku

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny vyhlásila sbírku na pomoc rodině muže, kterého v úterý zastřelil útočník ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Muž vlastním tělem chránil svou dvanáctiletou dceru. Zavražděný muž byl jedním ze členů Spolku rodičů při ZŠ Sekaniny. Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500.

Sbírkový účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněných. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ribéry se podrobil operaci kotníku a čeká ho deset týdnů léčby

Fotbalisté Fiorentiny se budou muset zhruba deset týdnů obejít bez francouzského záložníka Francka Ribéryho. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant se podrobil operaci pravého kotníku a podle informací italského klubu může teprve za dva týdny začít s rehabilitací.

Ribéry si zranění způsobil na konci listopadu v ligovém utkání s Lecce. Kvůli zákroku odcestoval do Německa, kde v minulosti hájil barvy Bayernu Mnichov.

Další zprávy