Mistři světa v PC hraní berou miliony. Válcují i sportovce

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
Aktualizováno 18. 7. 2014 21:00
Odměny za vítězství na mistrovství světa ve hře Dota 2 jsou vyšší než v golfovém turnaji Masters či Tour de France.
Dota 2
Dota 2 | Foto: Valve

Seattle - Ceny v hodnotě přes deset milionů dolarů budou rozdány na letošním mistrovství světa v počítačové hře Dota 2. Odměny pro nejlepší týmy na turnaji ve hře společnosti Valve tak několikanásobně přesáhnou částky vyplácené například na golfovém turnaji Masters či cyklistické Tour de France.

Podívejte se, jak vypadá zápas ve hře Dota 2
Podívejte se, jak vypadá zápas ve hře Dota 2 | Video: Youtube

Vítězům budou vyplaceny milionové odměny díky penězům, které hráči tohoto e-sportu utratí na takzvané Compendium. Jedná se o balíček předmětů do hry, jejž společnost Valve prodává za deset dolarů. Z každého takto prodaného balíčku firma zpátky investuje 2,5 dolaru. Zatímco vloni bylo na mistrovství světa v Dota 2 na odměnách rozdáno 2,8 milionu, letos to bude téměř pětkrát více.

Mistrovství světa ve hraní Dota 2 se uskuteční od 18. do 21. července v americkém Seattlu. Zúčastní se jej devatenáct týmů z celého světa. Pro vítězný tým je připravena odměna téměř pět milionů dolarů. Pro srovnání, držitel žlutého trikotu na cyklistické Tour de France získá 450 tisíc eur, vítěz golfového turnaje Masters 1,62 milionu dolarů a vítězný tým prestižního fotbalového FA Cupu inkasuje 1,8 milionu liber.

Trailer ke hře Dota 2
Trailer ke hře Dota 2 | Video: Youtube

Dobro proti zlu

Dota 2 (Defense of the Ancients) je fantasy strategická online hra od amerických vývojářů Valve. Firmu založili v roce 1996 bývalí zaměstnanci Microsoftu – Gabe Newell a Mike Harrington. Počátky hry ze žánru ARTS (action real-time strategy) se datují do roku 2009.

Hraní Doty 2 je zdarma a účastní se jí celkem deset hráčů ve dvou týmech. Hlavní zisk společnosti plyne z komponentů a vylepšení, která si hráči kupují pro své postavy za reálné peníze. Hlavním úkolem je zničit soupeřův Ancient (hlavní budova), který je umístěn v hlavní základně jednotlivých týmů.

Mezinárodní turnaje v hraní Dota 2 se konají od roku 2011, loňským vítězem se stal švédský tým The Alliance.

Článek vyšel ve čtvrtek 17. července 2014 v sesterském deníku Insider.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 5 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy