Mistři světa v PC hraní berou miliony. Válcují i sportovce

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
Aktualizováno 18. 7. 2014 21:00
Odměny za vítězství na mistrovství světa ve hře Dota 2 jsou vyšší než v golfovém turnaji Masters či Tour de France.
Dota 2
Dota 2 | Foto: Valve

Seattle - Ceny v hodnotě přes deset milionů dolarů budou rozdány na letošním mistrovství světa v počítačové hře Dota 2. Odměny pro nejlepší týmy na turnaji ve hře společnosti Valve tak několikanásobně přesáhnou částky vyplácené například na golfovém turnaji Masters či cyklistické Tour de France.

Podívejte se, jak vypadá zápas ve hře Dota 2
Podívejte se, jak vypadá zápas ve hře Dota 2 | Video: Youtube

Vítězům budou vyplaceny milionové odměny díky penězům, které hráči tohoto e-sportu utratí na takzvané Compendium. Jedná se o balíček předmětů do hry, jejž společnost Valve prodává za deset dolarů. Z každého takto prodaného balíčku firma zpátky investuje 2,5 dolaru. Zatímco vloni bylo na mistrovství světa v Dota 2 na odměnách rozdáno 2,8 milionu, letos to bude téměř pětkrát více.

Mistrovství světa ve hraní Dota 2 se uskuteční od 18. do 21. července v americkém Seattlu. Zúčastní se jej devatenáct týmů z celého světa. Pro vítězný tým je připravena odměna téměř pět milionů dolarů. Pro srovnání, držitel žlutého trikotu na cyklistické Tour de France získá 450 tisíc eur, vítěz golfového turnaje Masters 1,62 milionu dolarů a vítězný tým prestižního fotbalového FA Cupu inkasuje 1,8 milionu liber.

Trailer ke hře Dota 2
Trailer ke hře Dota 2 | Video: Youtube

Dobro proti zlu

Dota 2 (Defense of the Ancients) je fantasy strategická online hra od amerických vývojářů Valve. Firmu založili v roce 1996 bývalí zaměstnanci Microsoftu – Gabe Newell a Mike Harrington. Počátky hry ze žánru ARTS (action real-time strategy) se datují do roku 2009.

Hraní Doty 2 je zdarma a účastní se jí celkem deset hráčů ve dvou týmech. Hlavní zisk společnosti plyne z komponentů a vylepšení, která si hráči kupují pro své postavy za reálné peníze. Hlavním úkolem je zničit soupeřův Ancient (hlavní budova), který je umístěn v hlavní základně jednotlivých týmů.

Mezinárodní turnaje v hraní Dota 2 se konají od roku 2011, loňským vítězem se stal švédský tým The Alliance.

Článek vyšel ve čtvrtek 17. července 2014 v sesterském deníku Insider.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Při útoku z Pásma Gazy zahynuli na jihu Izraele dva thajští pracovníci

Vzdušný úder vedený z Pásma Gazy v úterý zabil dva thajské pracovníky v balírenském závodě na jihu Izraele. Informovala o tom izraelská policie. Dalších sedm lidí bylo při odpoledním raketovém útoku zraněno a převezeno do nemocnice, vyplývá z informací izraelské zdravotnické organizace Magen David Adom.

Útok na jih Izraele následoval několik hodin po izraelských náletech, při nichž byla zničena i šestipatrová budova, v níž byly knihovny a studijní centra Islámské univerzity v Gaze. Konflikt mezi Izraelem a Hamásem tak zatím příliš nepolevuje a stagnuje i jednání o příměří.

Palestinci v Izraeli, Jeruzalémě a na okupovaném Západním břehu Jordánu dnes navíc zahájili generální stávku na protest proti Izraeli a současným bojům mezi Izraelem a palestinským Hamásem.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Národní knihovnu v noci napadli hackeři, pro veřejnost je uzavřena

Národní knihovna se stala v noci na úterý terčem kybernetického útoku. Řekla to mluvčí knihovny Irena Maňáková. Po zjištění útoku knihovna odstavila klíčové systémy a odborníci pracují na jejich bezpečném znovuzprovoznění, doplnila. Vedení Národní knihovny kvůli útoku podává trestní oznámení na neznámého pachatele.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

U Tuniska se potopila loď s migranty, utonulo nejméně 57 lidí

U Tuniska se potopila loď s migranty, kteří se pokoušeli dostat z Libye přes Středozemní moře do Evropy. Nejméně 57 lidí se utopilo, dalších 33 se povedlo zachránit, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na tuniský Červený půlměsíc. Agentura AFP s odvoláním na tuniské ministerstvo obrany píše o stejném počtu zachráněných a více než 50 pohřešovaných. 

Třicítce lidí se podle mluvčího tuniského ministerstva obrany povedlo zachránit tak, že se drželi ropné plošiny nedaleko tuniského pobřeží. Poté jim pomohli pracovníci z plošiny, přiblížila agentura AP. Po pohřešovaných pátrá tuniské námořnictvo. Flavio di Giacomo z Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) na twitteru uvedl, že všech 33 přeživších pochází z Bangladéše, národnost dalších lidí neupřesnil. 

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

První krok k vyloučení kolegů Navalného z voleb. Ruští poslanci schválili omezení kandidátů

Ruští poslanci v prvním čtení přijali návrh zákona, který zakazuje nechat se zvolit poslancem členům organizací, prohlášených za extrémistické či teroristické. Předloha si podle agentury AFP bere na mušku hnutí uvězněného opozičního politika Alexeje Navalného, které se prokuratura snaží zakázat jako extrémistické. Děje se tak čtyři měsíce před zářijovými parlamentními volbami, před kterými se vládnoucí strana Jednotné Rusko potýká s poklesem popularity.

Pro návrh hlasovalo 293 poslanců, 45 bylo proti.

Návrh předložila skupina zákonodárců v čele s předsedou výboru pro bezpečnost a potírání korupce Vasilijem Piskarjovem z Jednotného Ruska, uvedla agentura TASS. Iniciativa předpokládá, že občan, účastnící se činnosti společenského či náboženského sdružení a organizací, které soud prohlásil za extremistické či teroristické, nemá právo být zvolen poslancem Státní dumy, dolní komory ruského parlamentu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy