reklama
 
 

Nadšenci na koloběžkách dojeli z Pradědu až do Olomouce

21. 7. 2014 10:02
Trasa měřila 120 km, cílem akce bylo upozornit na možnosti cyklodopravy.

Olomouc - Z nejvyšší hory Jeseníků Pradědu až do Olomouce dojela uplynulý víkend parta nadšenců na koloběžkách. Část z nich zvládla celou trasu dlouhou asi 120 kilometrů, druhá polovina úsek dlouhý 35 kilometrů. Cílem akce bylo upozornit na možnost cyklodopravy.

"Kdyby kola a koloběžky aspoň z jedné třetiny nahradily individuální automobilovou dopravu ve městech, bylo by to skvělé," řekl pořadatel akce Jan Řihošek z olomouckého Centra Semafor, které se věnuje dopravní výchově a volnočasovým aktivitám.

"Zpočátku to bylo skvělé, ráno bylo na Pradědu 20 stupňů Celsia a jelo se pořád z kopce," uvedl Řihošek.

Otřes mozku i tropická vedra

Jedna dívka ze sedmičlenné skupiny, která absolvovala celý úsek, však po cestě spadla a skončila s otřesem mozku v nemocnici v Šumperku.

"To vše zbrzdilo. Také vysoké teploty, čekali jsme, že tempo bude vyšší," podotkl Řihošek. Sportovci, většinou bývalí cyklisti, tak dorazili do Olomouce až večer.

Trasu ve velmi teplém počasí, které v sobotu panovalo, zvládli nadšenci na koloběžkách také díky doprovodnému automobilu, který vezl dostatečné zásoby vody.

Milovníci pohybu a koloběžek zvládli dlouhou trasu poprvé, chtěli by však založit tradici. "Nápadů je víc, co bychom mohli pořádat, možná i v menším měřítku. Na Pradědu jsme potkali spoustu cyklistů, byly jich stovky. Ještě tak je dostat do měst," podotkl Řihošek.

autor: ČTK | 21. 7. 2014 10:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama