Obézní batolata váží 41 kg. Teď podstupují odtučňovací kúru

jaz
5. 5. 2014 10:27
Díky léčení by kolumbijské děti měly zhubnout do váhy přiměřené jejich věku.
Santiago a Isabel
Santiago a Isabel | Foto: Profimédia.cz

Bogota Santiago Mendosa a Isabel Caicedo váží ve svých deseti měsících dohromady 41 kilogramů. Jsou proto nazýváni nejtlustšími dětmi v Kolumbii.

Matka Santiaga, který před nedávnem vážil 21 kilogramů, se kvůli jeho nezřízené chuti k jídlu rozhodla vyhledat lékaře. Sama přiznala svůj díl viny na jeho stavu. "Narodil se s úzkostí, tak jsem ho vždy krmila, když plakal," řekla The Mirror.

Váha děti ohrožovala na zdraví
Váha děti ohrožovala na zdraví | Video: YouTube

Nadace Gorditos de Corazon, která bojuje proti obezitě, nabídla Santiagovi půlroční léčení. Jeho příběh se objevil v médiích po celém světě a v televizním vysílání ho viděla i matka 20 kilové Isabel, která se rozhodla požádat o pomoc.

Teprve desetiměsíčním dětem hrozily srdeční problémy, cukrovka a další zdravotní komplikace. S léčbou mají šanci na normální život.

Hubnoucí program budou společně podstupovat na klinice v Bogotě. Lékaři doufají, že za šest měsíců by se Santiago a Isabel měly dostat na váhu pod deset kilo, což je běžné pro děti jejich věku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy