Obézní batolata váží 41 kg. Teď podstupují odtučňovací kúru

jaz
5. 5. 2014 10:27
Díky léčení by kolumbijské děti měly zhubnout do váhy přiměřené jejich věku.
Santiago a Isabel
Santiago a Isabel | Foto: Profimédia.cz

Bogota Santiago Mendosa a Isabel Caicedo váží ve svých deseti měsících dohromady 41 kilogramů. Jsou proto nazýváni nejtlustšími dětmi v Kolumbii.

Matka Santiaga, který před nedávnem vážil 21 kilogramů, se kvůli jeho nezřízené chuti k jídlu rozhodla vyhledat lékaře. Sama přiznala svůj díl viny na jeho stavu. "Narodil se s úzkostí, tak jsem ho vždy krmila, když plakal," řekla The Mirror.

Váha děti ohrožovala na zdraví
Váha děti ohrožovala na zdraví | Video: YouTube

Nadace Gorditos de Corazon, která bojuje proti obezitě, nabídla Santiagovi půlroční léčení. Jeho příběh se objevil v médiích po celém světě a v televizním vysílání ho viděla i matka 20 kilové Isabel, která se rozhodla požádat o pomoc.

Teprve desetiměsíčním dětem hrozily srdeční problémy, cukrovka a další zdravotní komplikace. S léčbou mají šanci na normální život.

Hubnoucí program budou společně podstupovat na klinice v Bogotě. Lékaři doufají, že za šest měsíců by se Santiago a Isabel měly dostat na váhu pod deset kilo, což je běžné pro děti jejich věku.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Kritická kniha o Trumpovi od jeho neteře může vyjít, soud zrušil zákaz distribuce

Newyorský odvolací soud ve středu zrušil opatření, kterým soud nižší instance dočasně zakázal nakladatelství šířit kriticky laděnou knihu o prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Vydání knihy z pera prezidentovy neteře Mary Trumpové se u soudu snažil zablokovat Trumpův bratr Robert, podle kterého Mary sepsáním knihy porušila smlouvu o mlčenlivosti.

Na základě rozhodnutí odvolacího soudu bude moci nakladatelství Simon & Schuster tisknout a distribuovat knihu Mary Trumpové, která nese název "Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man" (Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže na světě). Na pultech knihkupců by se měla 240stránková kniha podle původního plánu objevit 28. července.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu

Město Richmond, někdejší hlavní město Konfederovaných států amerických, odstraní památníky připomínající konfederační armádu. Podle radnice města ve státě Virginie jsou tyto pomníky mnohými pokládány za symboly oslavování rasistického dědictví Spojených států.

Radnice v prohlášení oznámila, že starosta Levar Stoney "nařídil okamžité odstranění četných soch ve městě", včetně těch připomínajících konfederační historii. 

Odstraňování symbolů otrokářství navazuje na vlnu protestů proti rasové nerovnosti v USA. Manifestace proti rasismu a policejní brutalitě reagovaly na počínání bělošského strážníka, který neozbrojenému černochovi Floydovi při zatýkání v Minneapolisu několik minut klečel na krku a usmrtil jej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy