Nejobéznější batole váží 21kg. Museli ho hospitalizovat!

jaz
22. 3. 2014 6:05
Nejtlustší dítě v Kolumbii museli kvůli jeho váze hospitalizovat, obezitu způsobila svému synovi matka.
Foto: YouTube

Valledupar - Santiago Mendosa váží ve svých 18 měsících 21 kilogramů, což je stejně jako průměrný šestiletý chlapec.

Jak se přiznala jeho matka, svou nevědomostí mu ničila zdraví, protože kdykoli zaplakal, uklidňovala ho jídlem.

"Narodil se s úzkostí, tak jsem ho vždy krmila, když plakal," řekla The Mirror Santiagova matka.

Není mu ani rok a váží jako šestiletý
Není mu ani rok a váží jako šestiletý | Video: YouTube

O pomoc požádala místní charitu Chubby Hearts,která okamžitě začala jednat a dítě s vážnými zdravotními problémy transportovali do hlavního města Bogoty, kde se podrobí přísné dietě a možným lékařským zákrokům.

Lékaři vidí jeho uzdravení pozitivně. Santiago ale musí dodržovat rady doktorů, jinak by se v budoucnu mohl potýkat s těžkou cukrovkou, vysokým krevním tlakem a jinými zdravotními problémy spojenými s nadváhou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 1 hodinou

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy