Poslední sbohem. S režisérem Vorlíčkem se v Praze loučila rodina, přátelé i kolegové

Magazín ČTK Magazín, ČTK
12. 2. 2019 11:34
Ve strašnickém krematoriu v Praze se od poledne konalo poslední rozloučení s filmovým režisérem Václavem Vorlíčkem, který zemřel minulý týden ve věku 88 let. Vorlíček je známý především jako autor mnoha pohádek či komedií, na většině z nich spolupracoval se scenáristou Milošem Macourkem. Fenoménem se i v zahraničí stala i jeho pohádka Tři oříšky pro Popelku nebo seriál Arabela. Jeho filmy i seriály baví už desítky let děti i dospělé. Podle kolegů byl Vorlíček profesionálem, který dobře znal své publikum.
Vždy měl dobrou náladu. Slavní vzpomínají na Václava Vorlíčka | Video: Tomáš Cetkovský

Lidé se loučili s Václavem Vorlíčkem | Video: ČTK
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy