Video: Číňani jí kapra, který přežil smažení

Zpravodajská směna
19. 11. 2009 11:30
Kuchaři z největší země světa opět potvrdili, že v kulinářství neznají hranic
Čínani jedí zaživa osmaženého kapra
Čínani jedí zaživa osmaženého kapra | Foto: Youtube

Čína - Pobuřující video z Číny se objevilo na internetu.

Na téměř minutové nahrávce je vidět, jak lidé konzumují uvařeného, přesto ještě živého kapra.

Podle informací britského deníku Telegraph se jedná o kulinářský vynález, který si získal oblibu především v Číně.

Na drastickém výmyslu si prý lámalo hlavu několik šéfkuchařů. Postup přípravy je jednoduchý.

Hlava kapra se obalí vlhkou látkou, aby mohla ryba dýchat, zatímco zbylá část těla je uvařena a následně zalita omáčkou. Ryba se konzumuje zaživa.

Proti postupu okamžitě vystoupila ochranářská organizace PETA, která označila obsah nahrávky za nechutný a zároveň poukázala na častou nehumánnost ve stravovacích návycích Číňanů.


 

Právě se děje

před 12 minutami

Demonstrace proti Babišovi bude v úterý na Václavském náměstí v Praze, pak přijdou akce v regionech

Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z Karlova na Václavské náměstí. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Po pražské demonstraci, která se symbolicky uskuteční na Den lidských práv a začne v 18:00, budou následovat 16. a 19. prosince další protesty mimo hlavní město.

Původně chtěli aktivisté oznámit další protesty až v lednu, poslední vývoj kolem auditní zprávy Evropské komise týkající se premiéra a obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je ale přiměl svolat je ještě do konce roku. "Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," tvrdí Milion chvilek.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy