Video: Číňani jí kapra, který přežil smažení

Zpravodajská směna
19. 11. 2009 11:30
Kuchaři z největší země světa opět potvrdili, že v kulinářství neznají hranic
Čínani jedí zaživa osmaženého kapra
Čínani jedí zaživa osmaženého kapra | Foto: Youtube

Čína - Pobuřující video z Číny se objevilo na internetu.

Na téměř minutové nahrávce je vidět, jak lidé konzumují uvařeného, přesto ještě živého kapra.

Podle informací britského deníku Telegraph se jedná o kulinářský vynález, který si získal oblibu především v Číně.

Na drastickém výmyslu si prý lámalo hlavu několik šéfkuchařů. Postup přípravy je jednoduchý.

Hlava kapra se obalí vlhkou látkou, aby mohla ryba dýchat, zatímco zbylá část těla je uvařena a následně zalita omáčkou. Ryba se konzumuje zaživa.

Proti postupu okamžitě vystoupila ochranářská organizace PETA, která označila obsah nahrávky za nechutný a zároveň poukázala na častou nehumánnost ve stravovacích návycích Číňanů.


 

Právě se děje

před 14 minutami

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí dvou nehod stroje 737 MAX

Americký výrobce letecké techniky Boeing odškodní rodiny 346 lidí, kteří zahynuli při haváriích dvou letadel typu 737 MAX v Etiopii a Indonésii. Poškozeným vyplatí 144 500 dolarů (3,4 milionu korun), uvedla dnes společnost v prohlášení.

Padesátimilionový fond, který vznikl letos v červenci a z něhož chce Boeing pozůstalé vyplatit, začne okamžitě přijímat žádosti od pozůstalých. Částka bude uvolněna nezávisle na žalobách, kterým firma kvůli haváriím čelí. Odškodnění si rodiny mohou nárokovat do konce listopadu.

Letecká společnost také v červenci prohlásila, že hodlá vyhradit dalších 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) na podporu vzdělávání a hospodářství v obou zemích, kde k nehodám došlo.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines spadl letos v březnu šest minut po startu z letiště zhruba 60 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu už loni v říjnu, kdy se letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě zřítilo po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy