V Rusku postaví město budoucnosti. Resort pro 66 tisíc lidí tvoří z třetiny zeleň

V Rusku postaví město budoucnosti. Resort pro 66 tisíc lidí tvoří z třetiny zeleň
Nové město má vzniknout v zatím neobydlené oblasti na západ od Moskvy a má řešit dynamický narůst populace v ruské metropoli. Na ploše 461 hektarů poskytne bydlení pro 66 500 lidí.
A kromě občanské infrastruktury, osmi škol, 15 školek, dvou klinik a kulturních zařízení zde vzniknou na ploše 88 tisíc metrů čtverečních také kancelářské prostory.
S Moskvou bude kromě silnic spojeno i novou 19kilometrovou linkou metra, která se začne stavět v roce 2020.
Zhruba 33 procent bude tvořit zeleň, včetně několika hektarů vodních ploch a zhruba 30 kilometrů cyklistických stezek.
Foto: FlyingArchitecture
Magazín Magazín
23. 11. 2018 13:00
Poblíž Moskvy vznikne zcela nové město. Projekt s názvem Rublyovo-Arkhangelskoye se má stát světovým vzorem pro chytrá a udržitelná města budoucnosti, ale je také odpovědí na populační narůst v ruské metropoli. Architektonickou soutěž vyhrálo studio Zaha Hadid Architects. Prohlédněte si vizualizace města budoucnosti, které poskytne bydlení pro 66 500 lidí.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy