Seriál Živí mrtví pobouřil smrtí dvou hlavních postav fanoušky. Režisér své rozhodnutí brání

Marie Dostálová
25. 10. 2016 16:18
Producent a režisér seriálu Živí mrtví promluvil o smrti dvou postav, které hlavní záporák Negan zabil v nejnovější epizodě. Fanoušci byli šokováni, stěžovali si a psali, že se seriálem nadobro končí podobně jako někteří kritici. Producent krok obhajoval jako důležitou součást příběhu hlavních postav, který bude v následujících dílech postupně odhalován. Upozornění: článek obsahuje spoilery.
Daryl
Daryl | Foto: AMC

První díl sedmé řady seriálu Živí mrtví odhalil, koho Negan zabil svou baseballovou pálkou. Fanoušci se na internetu bouřili a někteří z nich včetně recenzentů psali, že se seriálem končí, píše server Variety.

Upozornění: článek obsahuje spoilery.

Výkonný producent zombie seriálu a režisér nové epizody Gregory Nicotero má pro diváky vzkaz: "Udělali jsme něco, co postavy ovlivní takovým způsobem, o němž neví, jak ho zpracovat." A dodal: "Glenn není mrtvý, Abraham není mrtvý, jejich duch žije dál." 

"Seriál má ještě hodně věcí, které může nabídnout," řekl Nicotero novinářům. Následující díly se zaměří na nové rozložení moci a prozkoumají postavu nováčka Ezekiela, změnu uspořádání v Alexandrii a Neganovu mocnou skupinu, která si říká Zachránci.

Diváci tvůrcům vyčítali, že odhalení toho, kdo zemře, přišlo až po 20 minutách dílu. Mysleli si totiž, že Neganovou obětí bude jen Abraham, jak naznačoval i závěr šesté série. Nicotero se bránil tím, že smrt dvou lidí je zásadním obloukem pro zbytek řady. Jednou smrtí by naplnili Neganova slova, ale tvůrci cítili, že druhá "požene seriál úplně jiným směrem".

"Glennova smrt má hodně co dělat s Rickovou budoucností a Maggie a určitě i Darylovou. Udělalo to pro mnoho postav lepší dramatický oblouk," vysvětlil Nicotero.

K násilí, které bylo ve scénách s baseballovou pálkou značné, řekl, že jej zamýšlel už při čtení komiksu. Zasáhlo ho, jak byla scéna explicitní a brutální a rozhodl se ji v této podobě adaptovat pro seriál. Dodal také, že vidět hrdiny seriálu naprosto zlomené bylo horší než násilí.

Mluvil také o Neganovi, který psychicky zlomil Ricka, vůdce skupiny, když ho nutil useknout ruku jeho syna. "Když se zamyslíte nad tím, že v šesté řadě jsme nikdy neviděli v Rickově tváři strach, tohle je něco, co jsme neviděli nikdy - někdo zlomil Ricka," komentoval Nicotero. A zlomil také značné množství diváků, dodává Variety.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy