Seriál Živí mrtví pobouřil smrtí dvou hlavních postav fanoušky. Režisér své rozhodnutí brání

Marie Dostálová
25. 10. 2016 16:18
Producent a režisér seriálu Živí mrtví promluvil o smrti dvou postav, které hlavní záporák Negan zabil v nejnovější epizodě. Fanoušci byli šokováni, stěžovali si a psali, že se seriálem nadobro končí podobně jako někteří kritici. Producent krok obhajoval jako důležitou součást příběhu hlavních postav, který bude v následujících dílech postupně odhalován. Upozornění: článek obsahuje spoilery.
Daryl
Daryl | Foto: AMC

První díl sedmé řady seriálu Živí mrtví odhalil, koho Negan zabil svou baseballovou pálkou. Fanoušci se na internetu bouřili a někteří z nich včetně recenzentů psali, že se seriálem končí, píše server Variety.

Upozornění: článek obsahuje spoilery.

Výkonný producent zombie seriálu a režisér nové epizody Gregory Nicotero má pro diváky vzkaz: "Udělali jsme něco, co postavy ovlivní takovým způsobem, o němž neví, jak ho zpracovat." A dodal: "Glenn není mrtvý, Abraham není mrtvý, jejich duch žije dál." 

"Seriál má ještě hodně věcí, které může nabídnout," řekl Nicotero novinářům. Následující díly se zaměří na nové rozložení moci a prozkoumají postavu nováčka Ezekiela, změnu uspořádání v Alexandrii a Neganovu mocnou skupinu, která si říká Zachránci.

Diváci tvůrcům vyčítali, že odhalení toho, kdo zemře, přišlo až po 20 minutách dílu. Mysleli si totiž, že Neganovou obětí bude jen Abraham, jak naznačoval i závěr šesté série. Nicotero se bránil tím, že smrt dvou lidí je zásadním obloukem pro zbytek řady. Jednou smrtí by naplnili Neganova slova, ale tvůrci cítili, že druhá "požene seriál úplně jiným směrem".

"Glennova smrt má hodně co dělat s Rickovou budoucností a Maggie a určitě i Darylovou. Udělalo to pro mnoho postav lepší dramatický oblouk," vysvětlil Nicotero.

K násilí, které bylo ve scénách s baseballovou pálkou značné, řekl, že jej zamýšlel už při čtení komiksu. Zasáhlo ho, jak byla scéna explicitní a brutální a rozhodl se ji v této podobě adaptovat pro seriál. Dodal také, že vidět hrdiny seriálu naprosto zlomené bylo horší než násilí.

Mluvil také o Neganovi, který psychicky zlomil Ricka, vůdce skupiny, když ho nutil useknout ruku jeho syna. "Když se zamyslíte nad tím, že v šesté řadě jsme nikdy neviděli v Rickově tváři strach, tohle je něco, co jsme neviděli nikdy - někdo zlomil Ricka," komentoval Nicotero. A zlomil také značné množství diváků, dodává Variety.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Sudetští Němci na sjezdu udělí cenu českému exministrovi kultury Hermanovi

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámilo krajanské sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt v prohlášení označil Hermana za člověka, který pomáhá ostatní spojovat a usmiřovat.

Nejvyšší představitel sudetských Němců Posselt uvedl, že Herman je mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem. Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července.

Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením milí krajané, připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi. Sjezdu se Herman zúčastnil také v roce 2019, který byl kvůli pandemii nemoci covid-19 zatím poslední. Tehdy byl jedním z řečníků, kteří gratulovali dlouholeté šéfce Izraelitské kulturní obce v Mnichově a Horním Bavorsku Charlotte Knoblochové k Evropské ceně Karla IV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy