Koho zabil Negan v nové řadě seriálu Živí mrtví? To byla krutá epizoda, píší fanoušci

Marie Dostálová
24. 10. 2016 13:45
Kdo zemřel v první epizodě sedmé řady seriálu Živí mrtví? Která postava připadala v úvahu a kdo to určitě být nemohl? Pozor, následující článek obsahuje spoilery.
Negan si vybírá svou oběť.
Negan si vybírá svou oběť. | Foto: AMC

Fanoušci zombie seriálu Živí mrtví (The Walking Dead) stanice AMC se po půlroční pauze dozvěděli, koho Negan (Jeffrey Dean Morgan) zabil svou baseballovou pálkou.

Pozor následující text obsahuje spoilery.

Šestá série končila scénou, v níž je Rickova skupina obklíčena Neganem a jeho ozbrojenci, kteří si říkají Zachránci (Saviors). Negan slíbil, že zabije jednoho člověka za to, že bylo zavražděno několik jeho lidí. Rozestavěl zajatce vedle sebe a začal přeříkávat rozpočítadlo, které mohlo padnout na: Glenna, Michonne, Carla, Abrahama, Daryla, Maggie, Aarona nebo Eugena, Sashu, Rositu nebo Ricka.

Volba nakonec padla na Abrahama, který se po první ráně zvedl a slovně Negana urazil. Jatka však neskončila, neboť Daryl se zvedl z řady a protestoval. Negan, který předem upozorňoval, že ostatní nesmí ani "pípnout", jinak to bude mít následky, svému slovu dostál. Jako druhého zabil Glenna, čímž se tvůrci drželi komiksové předlohy. Než muž s pálkou doslova rozmlátil své oběti lebku, pronesl Glenn směrem ke své těhotné partnerce: "Najdu si tě, Maggie."

Smrt Glenna není pro fanoušky velkým šokem, protože zde vždy byla možnost, že tvůrci se budou komiksu držet, byť se od něj často odchylují. Rick coby hlavní postava de facto zemřít nemohl. Jeho syn Carl byl předem vyloučen, když Negan řekl, že pokud někdo promluví, bude Carlovi vydloubnuto druhé oko.

Daryl je nejoblíbenější postavou seriálu a nebylo příliš pravděpodobné, že by jej tvůrci odstranili, byť se o tom spekulovalo. Jeho představitel má totiž nový televizní pořad o motorkách. 

Maggie coby nemocná a těhotná žena ubitá pálkou? Nepříliš pravděpodobné, byť je seriál často velmi brutální. Michonne má v komiksu hlavní roli v událostech po střetu s Neganem. Zbyli tak Abraham, Rosita, Sasha, Eugene a  Aaron, z nichž si tvůrci zvolili zrzavého Abrahama, který choval city k Sashe.

Fanoušci jsou však i přes určitou předvídatelnost zdrceni a píší, že šlo o velice krutou epizodu, která se jim zaryla hluboko do mysli.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy