Koho zabil Negan v nové řadě seriálu Živí mrtví? To byla krutá epizoda, píší fanoušci

Marie Dostálová
24. 10. 2016 13:45
Kdo zemřel v první epizodě sedmé řady seriálu Živí mrtví? Která postava připadala v úvahu a kdo to určitě být nemohl? Pozor, následující článek obsahuje spoilery.
Negan si vybírá svou oběť.
Negan si vybírá svou oběť. | Foto: AMC

Fanoušci zombie seriálu Živí mrtví (The Walking Dead) stanice AMC se po půlroční pauze dozvěděli, koho Negan (Jeffrey Dean Morgan) zabil svou baseballovou pálkou.

Pozor následující text obsahuje spoilery.

Šestá série končila scénou, v níž je Rickova skupina obklíčena Neganem a jeho ozbrojenci, kteří si říkají Zachránci (Saviors). Negan slíbil, že zabije jednoho člověka za to, že bylo zavražděno několik jeho lidí. Rozestavěl zajatce vedle sebe a začal přeříkávat rozpočítadlo, které mohlo padnout na: Glenna, Michonne, Carla, Abrahama, Daryla, Maggie, Aarona nebo Eugena, Sashu, Rositu nebo Ricka.

Volba nakonec padla na Abrahama, který se po první ráně zvedl a slovně Negana urazil. Jatka však neskončila, neboť Daryl se zvedl z řady a protestoval. Negan, který předem upozorňoval, že ostatní nesmí ani "pípnout", jinak to bude mít následky, svému slovu dostál. Jako druhého zabil Glenna, čímž se tvůrci drželi komiksové předlohy. Než muž s pálkou doslova rozmlátil své oběti lebku, pronesl Glenn směrem ke své těhotné partnerce: "Najdu si tě, Maggie."

Smrt Glenna není pro fanoušky velkým šokem, protože zde vždy byla možnost, že tvůrci se budou komiksu držet, byť se od něj často odchylují. Rick coby hlavní postava de facto zemřít nemohl. Jeho syn Carl byl předem vyloučen, když Negan řekl, že pokud někdo promluví, bude Carlovi vydloubnuto druhé oko.

Daryl je nejoblíbenější postavou seriálu a nebylo příliš pravděpodobné, že by jej tvůrci odstranili, byť se o tom spekulovalo. Jeho představitel má totiž nový televizní pořad o motorkách. 

Maggie coby nemocná a těhotná žena ubitá pálkou? Nepříliš pravděpodobné, byť je seriál často velmi brutální. Michonne má v komiksu hlavní roli v událostech po střetu s Neganem. Zbyli tak Abraham, Rosita, Sasha, Eugene a  Aaron, z nichž si tvůrci zvolili zrzavého Abrahama, který choval city k Sashe.

Fanoušci jsou však i přes určitou předvídatelnost zdrceni a píší, že šlo o velice krutou epizodu, která se jim zaryla hluboko do mysli.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy