Zombíci budou tyranizovat lidstvo ještě pár let, seriál Živí mrtví dostal osmou sérii

Marie Dostálová
17. 10. 2016 16:40
Oblíbený americký seriál Živí mrtví bude pokračovat osmou sérií. Již v neděli 23. října má premiéru první díl sedmé série, kdy se fanoušci po půlroční pauze dozvědí, jaká z hlavních postav zemře.
Daryl
Daryl | Foto: AMC

Americká kabelová televize AMC si objednala další řadu seriálu Živí mrtví (The Walking Dead), jak informoval server The Variety.

Osmá série bude mít celkem 16 dílů a na obrazovkách se objeví koncem roku 2017.

Populární seriál je zasazen do postapokalyptické budoucnosti, v níž se lidé kvůli neznámé nákaze proměňují v nebezpečné zombie a po světě chodí jen málo přeživších. Mezi ně patří Rick Grimes (Andrew Lincoln) a jeho skupina, která se na konci šesté řady dostala do pasti.

Seriál vychází ze stejnojmenné komiksové předlohy Roberta Kirkmana a od roku 2010, kdy jej AMC vysílá, si získal miliony fanoušků.

Šestou sérii sledovalo v USA v demografické skupině 18–45 let průměrně 6,5 milionů diváků. Pátá série měla sledovanost vyšší, ale celkově každý díl přiláká kolem 13 milionů diváků, čímž seriál poráží většinu své konkurence, píše The Variety.

V neděli 23. října má premiéru první díl sedmé série, kdy se diváci po měsících spekulací dozvědí, koho záporák Negan (Jefrrey Dean Morgan) zabil baseballovou pálkou. Na diskusních fórech se objevují různé teorie, scenáristé však totožnost Neganovy oběti drží pod pokličkou.

Tvůrci v říjnu na newyorském Comic Conu potvrdili, že v prvním díle se diváci dozvědí, kdo zemře. Podle Variety však není možné odhadnout, zda první díl zlomí rekord začátku páté série, který vidělo přes 17 milionů diváků.

Čtenáři komiksu vědí, koho Negan ubil k smrti. Avšak scenáristé seriálu se komiksu nedrží striktně, umřít tak může jiná osoba. Většina fanoušků však má jasno: nesmí a nemůže to být Daryl, jejich nejoblíbenější postava.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Výbor americké Sněmovny reprezentantů doporučil ústavní žalobu na Trumpa

Právní výbor Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu doporučil sněmovnímu plénu schválit ústavní žalobu na prezidenta Donalda Trumpa. Výbor, který ovládají opoziční demokraté, shledal šéfa Bílého domu vinným z obstrukcí vůči Kongresu a ze zneužití moci ve snaze přinutit cizí mocnost ke vměšování do amerických prezidentských voleb.

Plénum Sněmovny reprezentantů by mělo o impeachmentu hlasovat příští týden. V lednu definitivně rozhodne Senát, který ale ovládají Trumpovi republikáni. Prezident jakékoli obvinění popírá a tvrdí, že žaloba je politické divadlo a hon na čarodějnice.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Bělobrádek na post předsedy lidovců kandidovat nebude

Bývalý dlouholetý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek vyloučil kandidaturu na pozici šéfa strany. "Vzhledem k tomu, že kandidaturu na předsedu KDU-ČSL ohlásili Jan Bartošek a Tomáš Zdechovský, kandidovat určitě nebudu. Konec hlášení," uvedl Bělobrádek. Bartošek je místopředsedou strany a šéfem jejího poslaneckého klubu, Tomáš Zdechovský europoslancem.

Post předsedy opouští Marek Výborný z rodinných důvodů, před časem mu zemřela manželka a on musí pečovat o děti. Výborný rezignuje na funkci předsedy k termínu mimořádného sjezdu strany, který by se měl uskutečnit 25. ledna. Termín musí ještě potvrdit celostátní konference.

před 1 hodinou

Z nemocnice v Ostravě propustili i druhého zraněného při úterní střelbě

Po úterní střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava už ve zdravotnickém zařízení nezůstává žádný pacient. I druhého zraněného muže lékaři v pátek odpoledne propustili do domácí péče. 

Dvaačtyřicetiletý střelec zabil sedm lidí. Poslední oběť, kterou muž střelil do hlavy, podlehla svým zraněním ve čtvrtek. Žena byla od útoku v kritickém stavu. Ve stejný den byl do domácího léčení propuštěn jeden ze zraněných mužů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy