Zombíci budou tyranizovat lidstvo ještě pár let, seriál Živí mrtví dostal osmou sérii

Marie Dostálová
17. 10. 2016 16:40
Oblíbený americký seriál Živí mrtví bude pokračovat osmou sérií. Již v neděli 23. října má premiéru první díl sedmé série, kdy se fanoušci po půlroční pauze dozvědí, jaká z hlavních postav zemře.
Daryl
Daryl | Foto: AMC

Americká kabelová televize AMC si objednala další řadu seriálu Živí mrtví (The Walking Dead), jak informoval server The Variety.

Osmá série bude mít celkem 16 dílů a na obrazovkách se objeví koncem roku 2017.

Populární seriál je zasazen do postapokalyptické budoucnosti, v níž se lidé kvůli neznámé nákaze proměňují v nebezpečné zombie a po světě chodí jen málo přeživších. Mezi ně patří Rick Grimes (Andrew Lincoln) a jeho skupina, která se na konci šesté řady dostala do pasti.

Seriál vychází ze stejnojmenné komiksové předlohy Roberta Kirkmana a od roku 2010, kdy jej AMC vysílá, si získal miliony fanoušků.

Šestou sérii sledovalo v USA v demografické skupině 18–45 let průměrně 6,5 milionů diváků. Pátá série měla sledovanost vyšší, ale celkově každý díl přiláká kolem 13 milionů diváků, čímž seriál poráží většinu své konkurence, píše The Variety.

V neděli 23. října má premiéru první díl sedmé série, kdy se diváci po měsících spekulací dozvědí, koho záporák Negan (Jefrrey Dean Morgan) zabil baseballovou pálkou. Na diskusních fórech se objevují různé teorie, scenáristé však totožnost Neganovy oběti drží pod pokličkou.

Tvůrci v říjnu na newyorském Comic Conu potvrdili, že v prvním díle se diváci dozvědí, kdo zemře. Podle Variety však není možné odhadnout, zda první díl zlomí rekord začátku páté série, který vidělo přes 17 milionů diváků.

Čtenáři komiksu vědí, koho Negan ubil k smrti. Avšak scenáristé seriálu se komiksu nedrží striktně, umřít tak může jiná osoba. Většina fanoušků však má jasno: nesmí a nemůže to být Daryl, jejich nejoblíbenější postava.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokanů. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy