Zombíci budou tyranizovat lidstvo ještě pár let, seriál Živí mrtví dostal osmou sérii

Marie Dostálová
17. 10. 2016 16:40
Oblíbený americký seriál Živí mrtví bude pokračovat osmou sérií. Již v neděli 23. října má premiéru první díl sedmé série, kdy se fanoušci po půlroční pauze dozvědí, jaká z hlavních postav zemře.
Daryl
Daryl | Foto: AMC

Americká kabelová televize AMC si objednala další řadu seriálu Živí mrtví (The Walking Dead), jak informoval server The Variety.

Osmá série bude mít celkem 16 dílů a na obrazovkách se objeví koncem roku 2017.

Populární seriál je zasazen do postapokalyptické budoucnosti, v níž se lidé kvůli neznámé nákaze proměňují v nebezpečné zombie a po světě chodí jen málo přeživších. Mezi ně patří Rick Grimes (Andrew Lincoln) a jeho skupina, která se na konci šesté řady dostala do pasti.

Seriál vychází ze stejnojmenné komiksové předlohy Roberta Kirkmana a od roku 2010, kdy jej AMC vysílá, si získal miliony fanoušků.

Šestou sérii sledovalo v USA v demografické skupině 18–45 let průměrně 6,5 milionů diváků. Pátá série měla sledovanost vyšší, ale celkově každý díl přiláká kolem 13 milionů diváků, čímž seriál poráží většinu své konkurence, píše The Variety.

V neděli 23. října má premiéru první díl sedmé série, kdy se diváci po měsících spekulací dozvědí, koho záporák Negan (Jefrrey Dean Morgan) zabil baseballovou pálkou. Na diskusních fórech se objevují různé teorie, scenáristé však totožnost Neganovy oběti drží pod pokličkou.

Tvůrci v říjnu na newyorském Comic Conu potvrdili, že v prvním díle se diváci dozvědí, kdo zemře. Podle Variety však není možné odhadnout, zda první díl zlomí rekord začátku páté série, který vidělo přes 17 milionů diváků.

Čtenáři komiksu vědí, koho Negan ubil k smrti. Avšak scenáristé seriálu se komiksu nedrží striktně, umřít tak může jiná osoba. Většina fanoušků však má jasno: nesmí a nemůže to být Daryl, jejich nejoblíbenější postava.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Sudetští Němci na sjezdu udělí cenu českému exministrovi kultury Hermanovi

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámilo krajanské sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt v prohlášení označil Hermana za člověka, který pomáhá ostatní spojovat a usmiřovat.

Nejvyšší představitel sudetských Němců Posselt uvedl, že Herman je mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem. Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července.

Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením milí krajané, připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi. Sjezdu se Herman zúčastnil také v roce 2019, který byl kvůli pandemii nemoci covid-19 zatím poslední. Tehdy byl jedním z řečníků, kteří gratulovali dlouholeté šéfce Izraelitské kulturní obce v Mnichově a Horním Bavorsku Charlotte Knoblochové k Evropské ceně Karla IV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy