Netflix oživil Gilmorova děvčata. Lorelai a Rory čekají staronové lásky i smrt nejbližšího

Zuzana Mocková Zuzana Mocková
8. 2. 2016 8:00
Tvůrci nových dílů seriálu Gilmorova děvčata postupně zveřejňují detaily o natáčení. Pokračování má přivést na obrazovky staré známé tváře, kterým se otočí svět vzhůru nohama po smrti milované osoby. Účast přislíbila řada herců z původního osazenstva. Datum premiéry nových dílů na streamovací platformě Netflix zatím nebylo oznámeno.
Gilmorova děvčata
Gilmorova děvčata | Foto: Warner Bros.

Idylický vztah matky a dcery na pozadí kouzelného amerického městečka Stars Hollow přitahoval od roku 2000 k obrazovkám miliony diváků po celém světě.

Po sedmi řadách oblíbený seriál skončil, hlavní postavy se teď po letech znovu sejdou před kamerou, společnost Netflix si totiž objednala čtyři díly, které uzavřou příběh Lorelai a Rory. Datum jejich premiéry zatím není známo. Informoval o tom server TVLine

O čem budou nové díly rodinného seriálu?

1. Scenáristka napravuje zkažený konec

Natáčení seriálu se po osmi letech od poslední klapky ujala původní scenáristka Amy Sherman-Palladino, která bude nové díly nejen psát, ale i režírovat se svým manželem Danielem. Amy těsně před koncem seriál opustila, takže neměla vliv na jeho průběh a hlavně závěr, se kterým se stále nechce smířit. Naváže sice na sedmou sezonu, ovšem příběh Lorelai a Rory napraví podle svých představ.

2. Staré osazenstvo znovu před kamerou

Účast na natáčení potvrdila trojice nejdůležitějších žen – Lauren Graham (Lorelai Gilmore), Alexis Bledel (Rory Gilmore) a Kelly Bishop (Emily Gilmore). V seriálu se objeví i přítel Lorelai Luke Danes, kterého opět ztvární Scott Patterson. Diváci se mohou těšit také na Keiko Agenu (Lane Kim) nebo Seana Gunna (Kirk Gleason).

Mellisa McCarthy v roli kuchařky Sookie
Mellisa McCarthy v roli kuchařky Sookie | Foto: Warner Bros

3. Sookie chybí

Velký zmatek zatím panuje kolem výrazné postavy kuchařky a kamarádky Lorelai Sookie St. James, kterou si zahrála Mellisa McCarthy. Zklamání přišlo ve chvíli, kdy Mellisa na svém Twitteru oznámila, že součástí staronového týmu nebude. "Bohužel mě ani Sookie nikdo nepožádal, abychom se vrátili do Stars Hollow. Přeji všem to nejlepší," napsala herečka. Scenáristka Amy Sherman-Palladino její slova popřela s tím, že celou dobu doufali, že se postava Sookie v seriálu objeví.

V seriálu se neobjeví ani otec Lorelai, Edward Herrmann, který v roce 2014 zemřel.

4. Všudypřítomná smrt

Smrt Edwarda Herrmanna, který zemřel po dlouhé nemoci ve spánku, otřásla celým tvůrčím týmem. Podle scenáristky celou tragédii nesly nejhůře představitelky hlavních postav Rory a Lorelai. Jednasedmdesátiletý herec se nikomu nesvěřil s tím, že trpí rakovinou mozku. V seriálu ovlivní jeho smrt osudy hlavních postav. 

Kelly Bishop a Edward Herrmann
Kelly Bishop a Edward Herrmann | Foto: Warner Bros

5. Potvrzeny čtyři epizody

Společnost Netflix ještě nepotvrdila finální počet chystaných epizod, tvůrci seriálu ale již mluví celkem o čtyřech, z nich každá bude mít 90 minut a ponese název podle ročního období. "Začneme sezonu na sněhu v mraze a ostřejším prostředí a postupně přejdeme do teplejšího a svěžího města, které je tím nejlepším místem, kde by měl příběh skončit," vysvětluje svůj záměr scenáristka, která také prozradila, že poslední scénou budou oslavy ve Stars Hollow s typickým bludištěm ze sena.

6. Nové příběhy hlavních hrdinek

Seriál Gilmorova děvčata končí sedmou sezonou, kdy se celé město loučí s Rory, která získala práci v jiném státě a odjíždí. Její matka Lorelai se pak dá znovu dohromady s majitelem bistra Lukem. Víc o osudech obou žen se diváci nedozvěděli. Tvůrci slibují, že nové díly začnou zásadním zvratem, čímž bude právě smrt otce Lorelai, což všem třem hlavním postavám – Emily, Lorelai i Rory – zásadně změní život. Nastanou tak zásadní změny, které je nadobro ovlivní. Tvůrci nechtějí být konkrétnější, aby seriál nebyl snadno předvídatelný.

Lauren Graham a Alexis Bledel
Lauren Graham a Alexis Bledel | Foto: Warner Bros

7. Osudoví muži

Rory na své promoci v posledních dílech odmítne žádost o ruku svého přítele Logana Huntzbergera, který se tak rozhodne dát přednost kariéře. V nových epizodách by měla být Rory stále svobodná, čehož mají využít všichni tři osudoví muži jejího života. 

8. Život Gilmorových děvčat se buduje od základů

V současné době se seriál natáčí v Los Angeles, kde se staví i kulisy starých známých míst. Městečko Stars Hollow je hotové, ostatní místa musela opět vyrůst od základů. Lukovo bistro se začalo stavět před několika týdny a hotový je již dům Rory a Lorelai i hotel U vážky, kde Lorelai pracovala. 

Milo Ventimiglia a Alexis Bledel
Milo Ventimiglia a Alexis Bledel | Foto: Warner Bros
 

Právě se děje

před 17 minutami

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier Dassault. S odvoláním na parlamentní zdroje a vyšetřovatele to uvedla agentura AFP.

před 1 hodinou

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy