Jon Sníh je opravdu mrtvý. Herečka seriálu Hra o trůny přiživila zmatení fanoušků

Magazín Magazín
21. 1. 2016 10:27
Objeví se Jon Sníh v nové řadě seriálu Hra o trůny? Další vlnu spekulací vyvolala herečka Maisie Williamsová, která se na slavnostním udílení cen mladým britským umělcům rozpovídala o možném rozuzlení věčného sporu, zda jedna z nejoblíbenějších postav seriálu je skutečně mrtvá, či nikoli. "Bude to skvělý zvrat, ale nemohu říci, že bude naživu," naznačila Williamsová, která hraje ve Hře o trůny roli nevlastní sestry Jona Sněha Aryu.
Foto: HBO

Londýn – Maisie Williamsová již před pár měsíci v rozhlasovém rozhovoru potvrdila smrt jedné z hlavních postav Hry o trůny Jona Sněha (Kit Harington), kterou se loni uzavřela pátá série. Fanoušci stále čekají na novou řadu, a přestože byl Sníh údajně zabit, mnozí spekulují, že by se jejich oblíbený hrdina mohl vrátit.

Williamsová teď naděje milovníků seriálu zřejmě nadobro pohřbila. Informoval o tom server Mashable.

Na udílení cen Critics' Circle Awards, kde Williamsová získala cenu za roli ve filmu Ztrácení, odhalila přítomným novinářům možná více, než sama zamýšlela.

"Bylo to hrozné, opravdu hrozné," řekla reportérům o zdánlivé smrti Jona Sněha na konci páté série. "Každý byl tak smutný. Vím, o čem mluvím, protože jsem mluvila s lidmi a ptali se, jestli se Jon vrátí. Je to opravdu srdcervoucí, protože doufají, že se přes to všechno vrátí," řekla na kamery.

Herečka později přiznala, že v nové sérii budou věci jinak, než se zdají být. "Bude to skvělý zvrat, ale nemohu říci, že bude naživu," naznačila Maisie, která hraje ve Hře o trůny roli nevlastní sestry Jona Sněha Aryu.

Server Mashable o návratu jedné z mála kladných postav seriálu vůbec nepochybuje. "Buďme upřímní: tak či onak, on se určitě vrátí. Měli jsme podezření a mnoho důkazů, které se ukázaly v posledních měsících. Nyní, když Williamsová řekla, že nastane velký zvrat a zdůraznila, že není naživu, je čím dál pravděpodobnější, že Sníh se chystá vstát z mrtvých, případně být vzkříšený Melisandrou v nějaké formě."

Podobně uvažuje i Hollywood Reporter, který svým čtenářům nabídl hned několik teorií. Sněha by mohl oživit velitel Bílých chodců, další možností je, že jeho mrtvé tělo převezme nevlastní bratr Bran Stark, který už v minulosti dokázal své magické schopnosti. Jako poslední možnost připouští, že by Sníh byl opravdu mrtvý a v nové sérii sehrál jen roli zmrzlé mrtvoly.

Fanoušky o Jonově návratu přesvědčily události v posledních měsících. Po smrti své postavy byl Kit Harington viděn s ostatními herci v místě nové lokace natáčení a jeho zakrvácený obličej použili tvůrci jako hlavní motiv na plakát lákající na novou sérii. Ta má premiéru 24. dubna letošního roku.

6. série Hry o trůny | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 4 minutami

Rusko zveřejnilo oficiálně seznam zemí, které nepovažuje za přátelské. Česko na něm je

Rusko zveřejnilo oficiálně seznam zemí, které nepovažuje za přátelské. Podle agentury RIA Novosti jsou na seznamu Česká republika, Ukrajina, Spojené státy a několik dalších zemí. Seznam sestavila ruská vláda.

Připravujeme podrobnosti.

před 11 minutami

Protizraelské demonstrace propukly na západním břehu Jordánu. Palestinci hlásí šest mrtvých

Šest Palestinců bylo dnes podle palestinských zdravotníků zastřeleno izraelskými vojáky na Západním břehu Jordánu, napsala agentura AP. Izraelský deník Haarec uvádí, že izraelští vojáci a Palestinci se střetli ve městech Jericho a Nábulus. Sedmnáct lidí bylo zraněno.

před 15 minutami

ČNB vydala souhlas ke koupi Equa bank ze strany Raiffeisenbank

Česká národní banka dnes vydala souhlas ke koupi Equa bank ze strany Raiffeisenbank. Společně se souhlasem antimonopolního úřadu jsou nyní splněny veškeré základní podmínky pro uskutečnění transakce. Následovat bude vypořádání dohodnutých kroků mezi akcionáři obou bank, převod akcií a příprava na samotnou právní fúzi obou společností, sdělila Raiffeisenbank.

Raiffeisenbank od prvního ohlášení záměru spojení obou bank zdůrazňuje, že neplánuje měnit nynější podmínky pro klienty Equa bank. "Pro klienty Equa bank se nic nemění. Všechny klienty budeme průběžně informovat o dalších krocích," uvedl generální ředitel Raiffeisenbank Igor Vida.

Raiffeisenbank od začátku roku 2021 oznámila několik akvizic. Vedle dohody s Equa bank také exkluzivní spolupráci s ING nebo koupi platební instituce Akcenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy