Jon Sníh je opravdu mrtvý. Herečka seriálu Hra o trůny přiživila zmatení fanoušků

Magazín Magazín
21. 1. 2016 10:27
Objeví se Jon Sníh v nové řadě seriálu Hra o trůny? Další vlnu spekulací vyvolala herečka Maisie Williamsová, která se na slavnostním udílení cen mladým britským umělcům rozpovídala o možném rozuzlení věčného sporu, zda jedna z nejoblíbenějších postav seriálu je skutečně mrtvá, či nikoli. "Bude to skvělý zvrat, ale nemohu říci, že bude naživu," naznačila Williamsová, která hraje ve Hře o trůny roli nevlastní sestry Jona Sněha Aryu.
Foto: HBO

Londýn – Maisie Williamsová již před pár měsíci v rozhlasovém rozhovoru potvrdila smrt jedné z hlavních postav Hry o trůny Jona Sněha (Kit Harington), kterou se loni uzavřela pátá série. Fanoušci stále čekají na novou řadu, a přestože byl Sníh údajně zabit, mnozí spekulují, že by se jejich oblíbený hrdina mohl vrátit.

Williamsová teď naděje milovníků seriálu zřejmě nadobro pohřbila. Informoval o tom server Mashable.

Na udílení cen Critics' Circle Awards, kde Williamsová získala cenu za roli ve filmu Ztrácení, odhalila přítomným novinářům možná více, než sama zamýšlela.

"Bylo to hrozné, opravdu hrozné," řekla reportérům o zdánlivé smrti Jona Sněha na konci páté série. "Každý byl tak smutný. Vím, o čem mluvím, protože jsem mluvila s lidmi a ptali se, jestli se Jon vrátí. Je to opravdu srdcervoucí, protože doufají, že se přes to všechno vrátí," řekla na kamery.

Herečka později přiznala, že v nové sérii budou věci jinak, než se zdají být. "Bude to skvělý zvrat, ale nemohu říci, že bude naživu," naznačila Maisie, která hraje ve Hře o trůny roli nevlastní sestry Jona Sněha Aryu.

Server Mashable o návratu jedné z mála kladných postav seriálu vůbec nepochybuje. "Buďme upřímní: tak či onak, on se určitě vrátí. Měli jsme podezření a mnoho důkazů, které se ukázaly v posledních měsících. Nyní, když Williamsová řekla, že nastane velký zvrat a zdůraznila, že není naživu, je čím dál pravděpodobnější, že Sníh se chystá vstát z mrtvých, případně být vzkříšený Melisandrou v nějaké formě."

Podobně uvažuje i Hollywood Reporter, který svým čtenářům nabídl hned několik teorií. Sněha by mohl oživit velitel Bílých chodců, další možností je, že jeho mrtvé tělo převezme nevlastní bratr Bran Stark, který už v minulosti dokázal své magické schopnosti. Jako poslední možnost připouští, že by Sníh byl opravdu mrtvý a v nové sérii sehrál jen roli zmrzlé mrtvoly.

Fanoušky o Jonově návratu přesvědčily události v posledních měsících. Po smrti své postavy byl Kit Harington viděn s ostatními herci v místě nové lokace natáčení a jeho zakrvácený obličej použili tvůrci jako hlavní motiv na plakát lákající na novou sérii. Ta má premiéru 24. dubna letošního roku.

6. série Hry o trůny | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 50 minutami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 1 hodinou

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Florbalisty sezony se stali premiérově Curney a Ratajová

Útočníci Jiří Curney z Mladé Boleslavi a Denisa Ratajová ze švédského celku Pixbo Wallenstam se shodně premiérově dočkali triumfu v anketě Florbalista sezony. Ukončili dlouhodobé kralování Matěje Jendrišáka z Linköpingu a Elišky Krupnové, klubové spoluhráčky Ratajové. Kvůli opatřením po pandemii koronaviru se nekonal slavnostní večer a vítězové byli vyhlášeni v přímém přenosu na programu ČT Sport.

Třicetiletý Curney v kategorii Florbalista sezony zvítězil s 503 body a o 62 předčil rekordmana Jendrišáka, který vyhrál v minulých šesti ročnících a celkově triumfoval osmkrát. Třetí skončil s 277 body další útočník Marek Beneš z Pixba Wallenstam.

"Porazit Matěje je pro mě neuvěřitelné. Samozřejmě si toho moc vážím a těší mě to. Nečekal jsem, že to někdy můžu vyhrát," uvedl v tiskové zprávě Českého florbalu Curney, který je rekordmanem základní části české superligy s 685 body i s 383 góly z 309 zápasů a také se 164 body z 89 duelů play off. V ročníku 2018/19 stanovil také maximum jedné sezony superligy s 87 body z 26 utkání.

Čtyřiadvacetiletá Ratajová získala 499 bodů a o dva roky starší Krupnovou, která vyhrála v minulých čtyřech ročnících, předčila o 46 bodů. Třetí skončila Martina Řepková s 237 body.

Ratajová byla nejproduktivnější českou hráčkou na prosincovém mistrovství světa v Neuchatelu s devíti body (6+3) ze šesti zápasů a dostala se i do All Star týmu. Ve švédské lize byla také nejproduktivnější reprezentantkou z tuzemska s 45 body (24+21) z 23 utkání.

"Velice si toho vážím, jsem tím potěšená. Určitě to teď doma s rodinou oslavíme. Patří to i Elišce Krupnové a Tereze Urbánkové, které jsem měla v prvním útoku reprezentace kolem sebe a sedlo nám to spolu, s Eliškou spolu hrajeme už hodně dlouho," prohlásila Ratajová.

Další zprávy