Meghan a Harry utíkají z královské rodiny. Buckinghamský palác kvůli vévodům "zuří"

Meghan a Harry utíkají z královské rodiny. Buckinghamský palác kvůli vévodům "zuří"
Svůj čas hodlají dělit mezi Británii a Severní Ameriku. Nadále ale budou ctít závazky vůči královně a organizacím, nad kterými převzali patronát. Média poukazují na to, že vévodové svůj krok pouze oznámili a ani ho předtím nekoordinovali s Buckinghamským palácem.
To, že budou trávit čas v Británii i v Severní Americe, Harrymu a Meghan podle prohlášení umožní vychovávat syna Archieho tak, "aby si vážil královské tradice, do které se narodil", zároveň jim ale umožní soustředit se na "novou kapitolu". Její součástí má být i "nový charitativní subjekt".
Meghan a Harry násladně narození královského potomka, který je sedmým v pořadí následníků britského trůnu, oznámili na svém oficiálním instagramovém účtu.
O několik dní později ukázali syna na pár minut novinářům.
Foto: Reuters
Magazín ČTK Magazín, ČTK
Aktualizováno 13. 1. 2020 12:01
Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají své role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Čas hodlají dělit mezi Británii a Severní Ameriku. Nadále ale budou ctít závazky vůči královně a organizacím, nad kterými převzali patronát. Připomeňte si zásadní okamžiky vévodů ze Sussexu – od jejich seznámení přes svatbu i křtiny jejich syna Archieho.
 

Právě se děje

Další zprávy