Taneční soutěž StarDance vyhrál herec Zdeněk Piškula před Bankem a Plodkovou

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 12. 2016 23:32
Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Piškulu považovali za favorita i bookmakeři sázkových kanceláří a také sázkaři, na jeho výhru směřovalo 65 procent vkladů.
StarDance VIII
StarDance VIII | Foto: Česká televize

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále v sobotu večer předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů sobotní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.

"Jsem rád, že jsem si dokázal jednu věc, že když se chce, tak to jde," řekl k vítězství Piškula. On i jeho taneční partnerka poděkovali rodině, štábu kolem natáčení soutěže i divákům v sále a u televizí. "Já jsem trošku zklamanej," řekl s ironií Bank, který nepředpokládal, že se v soutěži dostane tak daleko. Plodková, kterou v sobotu v tanci omezovalo zlomené zápěstí levé ruky, poděkovala všem svým příznivcům za podporu.

Všechny tři finálové páry v posledním kole předvedly svůj nejlepší latinskoamerický a klasický tanec a navíc jeden podle vlastního výběru. V kategorii volný styl pak mohli zatancovat cokoliv. Piškula s Lálovou zahájili finále rumbou, následovaly tango a scénický tanec na motivy Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Závěrečný tanec ve volném stylu pojali jako karnevalovou sambu s prvky bojového umění capoeira.

Bank do freestylu vjel po schodech na lyžích a jeho druhou část po rychlé změně kostýmů vyplnil taneční duet ze známé scény amerického filmu Pulp Fiction. Za výkon dostal plný počet bodů, který ve finálovém večeru porota udělila už jen tangu Jany Plodkové, která předvedla freestyle na motivy filmových grotesek.

Piškulu považovali za favorita i bookmakeři sázkových kanceláří a také sázkaři, na jeho výhru směřovalo 65 procent vkladů. Druhé nejlepší kurzy měla Plodková, lyžař Bank byl naopak outsiderem s kurzy na vítězství v soutěži až přes 10:1.

V sobotním finále se předvedli i všichni účastníci StarDance, kteří vypadli v předchozích kolech. Diváci tak mohli při různých tancích znova vidět herečky Miluši Bittnerovou a Kristýnu Leichtovou, herce Romana Zacha a zpěvačku Annu K. Na tanečním parketu se znovu objevili také italský kuchař Emanuele Ridi, mistryně světa v aerobiku Olga Šípková a fotbalová legenda Ladislav Vízek.

Na televizních obrazovkách se taneční klání celebrit s profesionálními tanečníky objevilo v roce 2004 v Británii, kde ho uvedla BBC. Poté se soutěž rozšířila do desítek zemí a v roce 2006 ji poprvé vysílala i Česká televize. StarDance tehdy sledovaly v průměru téměř dva miliony diváků. Od té doby zájem diváků o show poklesl. Loňskou sedmou řadu, kterou vyhrála herečka a bloggerka Marie Doležalová tančící s Markem Zelinkou, vidělo v průměru 1,4 milionu diváků. Moderátoři se v dosavadních osmi řadách soutěže nezměnili, zůstali jimi Tereza Kostková a Marek Eben.

Přehled vítězných párů soutěže:

rok vítězové
2006 herec a zpěvák Roman Vojtek a Kristýna Coufalová
2007 akrobatický lyžař Aleš Valenta a Iva Langerová
2008 herečka Dana Batulková a Jan Onder
2010 herec Pavel Kříž a Alice Stodůlková
2012 atletka Kateřina Baďurová a Jan Onder
2013 herečka Anna Polívková a Michal Kurtiš
2015 herečka a bloggerka Marie Doležalová a Marek Zelinka
2016 herec Zdeněk Piškula a Veronika Lálová
 

Právě se děje

před 16 minutami

Hospodářská komora: Povinný prodej českých potravin je protiprávní

Povinný podíl až 85 procent českých potravin v obchodech, navrhovaný některými poslanci, odporuje podle Hospodářské komory ČR evropskému právu. Proti návrhu se staví také Svaz obchodu a cestovního ruchu, podle kterého by to vedlo ke zdražování a snížení kvality zboží. Sněmovna se bude možná novelou zákona o potravinách zabývat v příštích dnech ve třetím čtení. Sněmovní zemědělský výbor ale již dříve doporučil vrátit návrh do debaty ve druhém čtení.

Pozměňovací návrh zavádějící do novely povinný podíl českých potravin v obchodech předložila skupina dvou desítek poslanců napříč politickým spektrem. Kdyby byl návrh schválen, na pultech by muselo být již od příštího roku nejméně 55 procent potravin z Česka. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Hospodářská komora to označila za nepřípustný zásah do podnikání.

"Smlouva o fungování Evropské unie v článku 34 jasně uvádí, že množstevní omezení dovozu, jakož i veškerá opatření s rovnocenným účinkem, jsou mezi členskými státy zakázána. Předložený návrh jasně porušuje pravidla jednotného trhu Evropské unie," sdělil prezident komory Vladimír Dlouhý.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Fotbalová Premier League se podle BBC znovu rozjede 17. června

Za tři týdny ve středu 17. června se znovu rozjede fotbalová Premier League, po bundeslize další z nejprestižnějších soutěží na světě. O termínu restartu sezony v Anglii po koronavirové pauze informovala BBC. Mluvčí soutěže to zatím nepotvrdil s tím, že jednání asociace FA se všemi dvaceti účastníky stále pokračuje. Hrát se bude stejně jako jinde v Evropě bez diváků a první den jsou na programu dvě dohrávky.

Bundesliga v Německu začala 16. května, o týden později se přidala první liga v Česku a po dnešku zná datum obnovení sezony i Premier League. Po dvou úvodních zápasech Manchester City - Arsenal a Aston Villa - Sheffield United se naplno rozjede o tři dny později během víkendu.

Anglická liga je kvůli pandemii nemoci covid-19 přerušená od 13. března. Předtím se stihlo odehrát neúplných 29 kol z 38. Tabulku před obhájcem titulu Manchesterem City vede s ohromným náskokem 25 bodů Liverpool a ve zbývajících devíti zápasech mu proto stačí dvakrát vyhrát, aby se po 30 letech stal mistrem.

Pokud se termín obnovení sezony potvrdí, pauza v Premier League bude tříměsíční. Ve středu si kluby odsouhlasily druhou fázi k návratu, na který čekají také Tomáš Souček s West Hamem a Matěj Vydra v Burnley. Týmy již mohou trénovat i kontaktně. V malých skupinkách se kluby připravují od minulého týdne.

V rámci rozsáhlého testování na koronavirus se objevilo během tří vln 12 pozitivních případů mezi hráči a členy realizačních týmů. Pro všechny nakažené automaticky platí týdenní karanténa.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Bezprizorní dětští uprchlíci v Řecku podle Hamáčka nejsou

V řeckých táborech podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) nejsou dětští uprchlíci, kteří by byli vhodní pro převoz do Česka. Přivézt do ČR sedmnáctileté Afghánce či Pákistánce by nemělo smysl, řekl ve čtvrtek ministr ve Sněmovně při interpelacích. Zopakoval, že ministerstvo vnitra pokládá celou záležitost za uzavřenou.

"Žádné děti, které by byly bezprizorní, opuštěné a vhodné k relokaci do České republiky, nejsou. Je tam celá řada sedmnáctiletých Afghánců a Pákistánců, kteří z mého pohledu nemají šanci na nějakou rozumnou resocializaci v ČR," uvedl ministr vnitra. Podle něj by tito mladíci pravděpodobně brzo odešli za svými příbuznými do Německa nebo Švédska. Česko bude podle Hamáčka nadále pomáhat řešit situaci v řeckých uprchlických táborech materiálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy