Taneční soutěž StarDance vyhrál herec Zdeněk Piškula před Bankem a Plodkovou

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 12. 2016 23:32
Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Piškulu považovali za favorita i bookmakeři sázkových kanceláří a také sázkaři, na jeho výhru směřovalo 65 procent vkladů.
StarDance VIII
StarDance VIII | Foto: Česká televize

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále v sobotu večer předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů sobotní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.

"Jsem rád, že jsem si dokázal jednu věc, že když se chce, tak to jde," řekl k vítězství Piškula. On i jeho taneční partnerka poděkovali rodině, štábu kolem natáčení soutěže i divákům v sále a u televizí. "Já jsem trošku zklamanej," řekl s ironií Bank, který nepředpokládal, že se v soutěži dostane tak daleko. Plodková, kterou v sobotu v tanci omezovalo zlomené zápěstí levé ruky, poděkovala všem svým příznivcům za podporu.

Všechny tři finálové páry v posledním kole předvedly svůj nejlepší latinskoamerický a klasický tanec a navíc jeden podle vlastního výběru. V kategorii volný styl pak mohli zatancovat cokoliv. Piškula s Lálovou zahájili finále rumbou, následovaly tango a scénický tanec na motivy Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Závěrečný tanec ve volném stylu pojali jako karnevalovou sambu s prvky bojového umění capoeira.

Bank do freestylu vjel po schodech na lyžích a jeho druhou část po rychlé změně kostýmů vyplnil taneční duet ze známé scény amerického filmu Pulp Fiction. Za výkon dostal plný počet bodů, který ve finálovém večeru porota udělila už jen tangu Jany Plodkové, která předvedla freestyle na motivy filmových grotesek.

Piškulu považovali za favorita i bookmakeři sázkových kanceláří a také sázkaři, na jeho výhru směřovalo 65 procent vkladů. Druhé nejlepší kurzy měla Plodková, lyžař Bank byl naopak outsiderem s kurzy na vítězství v soutěži až přes 10:1.

V sobotním finále se předvedli i všichni účastníci StarDance, kteří vypadli v předchozích kolech. Diváci tak mohli při různých tancích znova vidět herečky Miluši Bittnerovou a Kristýnu Leichtovou, herce Romana Zacha a zpěvačku Annu K. Na tanečním parketu se znovu objevili také italský kuchař Emanuele Ridi, mistryně světa v aerobiku Olga Šípková a fotbalová legenda Ladislav Vízek.

Na televizních obrazovkách se taneční klání celebrit s profesionálními tanečníky objevilo v roce 2004 v Británii, kde ho uvedla BBC. Poté se soutěž rozšířila do desítek zemí a v roce 2006 ji poprvé vysílala i Česká televize. StarDance tehdy sledovaly v průměru téměř dva miliony diváků. Od té doby zájem diváků o show poklesl. Loňskou sedmou řadu, kterou vyhrála herečka a bloggerka Marie Doležalová tančící s Markem Zelinkou, vidělo v průměru 1,4 milionu diváků. Moderátoři se v dosavadních osmi řadách soutěže nezměnili, zůstali jimi Tereza Kostková a Marek Eben.

Přehled vítězných párů soutěže:

rok vítězové
2006 herec a zpěvák Roman Vojtek a Kristýna Coufalová
2007 akrobatický lyžař Aleš Valenta a Iva Langerová
2008 herečka Dana Batulková a Jan Onder
2010 herec Pavel Kříž a Alice Stodůlková
2012 atletka Kateřina Baďurová a Jan Onder
2013 herečka Anna Polívková a Michal Kurtiš
2015 herečka a bloggerka Marie Doležalová a Marek Zelinka
2016 herec Zdeněk Piškula a Veronika Lálová
 

Právě se děje

před 15 minutami

Provozovatel Zásilkovny koupil komunitní službu Zavezu

Skupina Packeta, která vlastní logisticko-technologickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst a logistiky, získala 100procentní podíl v komunitní kurýrní službě Zavezu.cz. Cenu firma nesdělila.

Služba Zavezu.cz funguje od roku 2016 a loni měla tržby 346 milionů korun. Propojuje lidi, kteří někam jedou, s těmi, kteří potřebují něco převézt. Využívají ji desítky tisíc lidí. "Zavezu je etablovaná a úspěšná služba, která má obrovský potenciál. Mezi našimi byznysy existuje řada synergií, které nám pomohou k dalšímu růstu. Jsem moc ráda, že v týmu zůstává zakladatel Zavezu David Pertl, se kterým budeme projekt dále rozvíjet," uvedla spolumajitelka Zásilkovny Simona Kijonková.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hrad prohrál část sporu o majetkové přiznání Mynáře. Musí říct, zda ho kancléř odevzdal

Organizace Právo ve veřejném zájmu částečně uspěla ve sporu s prezidentskou kanceláří, po které se 4,5 roku domáhala informací o majetkovém přiznání kancléře Vratislava Mynáře. Soud pravomocně rozhodl o tom, že kanceláří musí organizaci poskytnout potvrzení o tom, kdy Mynář oznámení za rok 2013 odevzdal. Kancelář to odmítala s tím, že kancléř předal přiznání řediteli kanceláře jako soukromé osobě, nikoliv jako úředníkovi.

Organizace Právo ve veřejném zájmu podala správní žalobu poté, co od prezidentské kanceláře nezískala požadované údaje na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Domáhala se samotného majetkového přiznání a také sdělení, zda a kdy ho Mynář podal. Tuto informaci prezidentská kancelář podle soudu spolku poskytnout měla. Soudy však dříve daly zapravdu Hradu v tom, že prezidentská kancelář neměla povinnost přiznání zveřejňovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy