Slavný šéfkuchař Anthony Bourdain spáchal sebevraždu, bylo mu 61 let

Magazín ČTK Magazín, ČTK
Aktualizováno 8. 6. 2018 22:41
Kuchařská hvězda Anthony Bourdain zemřela ve věku 61 let, podle informací CNN spáchal jednašedesátiletý rodák z New Yorku sebevraždu.
Anthony Bourdain
Anthony Bourdain | Foto: ČTK

Bourdain zemřel ve Francii, kde připravoval nové díly populárního pořadu Parts Unknown. V hotelovém pokoji ho našel jeho blízký kamarád a francouzský šéfkuchař Eric Ripert, spolumajitel a šéfkuchař restaurace Bernardin, která je jednou z nejslavnějších ve Spojených státech.

"S mimořádným smutkem potvrzujeme, že náš kamarád a kolega zemřel," stojí v oficiálním prohlášení televize, která v pátek ráno potvrdila smrt jednoho z nejznámějších světových šéfkuchařů.

"Nic v tuto chvíli nenasvědčuje zásahu třetí strany," řekl prokurátor Christian de Rocquigny du Fayel. Dodal, že okolnosti smrti amerického šéfkuchaře vyšetřují četníci, na místo byl přivolán i soudní lékař.

Bourdaina proslavily gastronomické pořady na televizi Travel Channel, kterou v roce 2013 vyměnil za CNN. Na té uváděl a moderoval cestovatelský seriál Anthony Bourdain: Parts Unknown, ve kterém cestoval po nepříliš známých místech světa a objevoval místní kulturu a jídlo.

Bourdaina, který se narodil v New Yorku, proslavila před 18 roky autobiografická kniha Důvěrnosti z kuchyně, ve které otevřeně promluvil o drogové závislosti, sexu a i pozadí vysoké gastronomie.

Od roku 2002 se začal objevovat na televizních obrazovkách a během své bohaté kuchařské kariéry se stal jedním z nejvlivnějších lidí v oboru.

Vařil v řadě prestižních newyorských restaurací, v roce 1998 se stal šéfkuchařem manhattanského podniku Brasserie Les Halles, který měl pobočku i v Miami nebo Tokiu a zaměřoval se především na francouzskou kuchyni. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy