Slavný šéfkuchař Anthony Bourdain spáchal sebevraždu, bylo mu 61 let

Magazín ČTK Magazín, ČTK
Aktualizováno 8. 6. 2018 22:41
Kuchařská hvězda Anthony Bourdain zemřela ve věku 61 let, podle informací CNN spáchal jednašedesátiletý rodák z New Yorku sebevraždu.
Anthony Bourdain
Anthony Bourdain | Foto: ČTK

Bourdain zemřel ve Francii, kde připravoval nové díly populárního pořadu Parts Unknown. V hotelovém pokoji ho našel jeho blízký kamarád a francouzský šéfkuchař Eric Ripert, spolumajitel a šéfkuchař restaurace Bernardin, která je jednou z nejslavnějších ve Spojených státech.

"S mimořádným smutkem potvrzujeme, že náš kamarád a kolega zemřel," stojí v oficiálním prohlášení televize, která v pátek ráno potvrdila smrt jednoho z nejznámějších světových šéfkuchařů.

"Nic v tuto chvíli nenasvědčuje zásahu třetí strany," řekl prokurátor Christian de Rocquigny du Fayel. Dodal, že okolnosti smrti amerického šéfkuchaře vyšetřují četníci, na místo byl přivolán i soudní lékař.

Bourdaina proslavily gastronomické pořady na televizi Travel Channel, kterou v roce 2013 vyměnil za CNN. Na té uváděl a moderoval cestovatelský seriál Anthony Bourdain: Parts Unknown, ve kterém cestoval po nepříliš známých místech světa a objevoval místní kulturu a jídlo.

Bourdaina, který se narodil v New Yorku, proslavila před 18 roky autobiografická kniha Důvěrnosti z kuchyně, ve které otevřeně promluvil o drogové závislosti, sexu a i pozadí vysoké gastronomie.

Od roku 2002 se začal objevovat na televizních obrazovkách a během své bohaté kuchařské kariéry se stal jedním z nejvlivnějších lidí v oboru.

Vařil v řadě prestižních newyorských restaurací, v roce 1998 se stal šéfkuchařem manhattanského podniku Brasserie Les Halles, který měl pobočku i v Miami nebo Tokiu a zaměřoval se především na francouzskou kuchyni. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy