Klidem a nedotčenou přírody cestovní kanceláře označují řadu destinací a Seychely můžeme bez obav označit za jejich krále. Jedinečnost a ekologické bohatství souostroví přezdívaného perla Afriky chrání i místní vláda, která omezuje počty lůžek pro turisty a dokonce přišla s nařízením, že žádná budova nesmí být vyšší než palma. Krásy tropického ráje však vyjdou poměrně draho a ne každý si může dovolit za jejich božským klidem utéct.
Seychely sice čítají rovných 115 ostrovů, osídlená a turisticky přitažlivá je zhruba jen polovina. Rozlehlé vnější atoly totiž postrádají zdroje pitné vody a pro dovolenou se příliš nehodí, na rozdíl od těch vnitřních, s hustými pralesy a řadou unikátních druhů rostlin i zvířat. Symbolem státu se stala vzácná palma seychelská, jejíž plody dosahují hmotnosti až dvacet kilogramů a svým vzhledem připomínají dámské pozadí.
Coco-de-mer neboli necudné ořechy rostou pouze na druhém největším ostrově Praslin, který se pyšní ještě rezervací vzácných papoušků černých. Malé průzračné pláže lemují celé pobřeží a malebnou scenérii doplňují nedaleké korály, za jejichž bohatým podmořským životem se vyplatí podniknout lodní výlet.
Největšímu a nejdůležitějšímu ostrovu Mahé se kvůli přítomnosti mezinárodního letiště nevyhnete a nestrávit na něm alespoň chvíli by byla chyba. Hlavní město Victoria má svou vlastní kopii londýnského Big Benu zvanou Clock Tower a naprostou chloubou je ohromná botanická zahrada s většinou druhů místní flóry i fauny.
Uspěchanosti moderního světa pak nejlépe utečete na La Digue s omezenou automobilovou dopravou. Hlavním dopravním prostředkem je zde kolo a jako taxíky fungují speciální volské povozy. Dalším zpestřením může být návštěva plantáže na zpracování kokosových ořechů L'Union Estate nebo některého z míst, kde se chovají obří želvy.
Průzračné moře přímo vybízí k potápění či zapůjčení katamaránu, kouzelná džungle zase k výpravám. Hodně turistů si na Seychelách vyzkouší golf a tamní hřiště platí za jedny z těch vůbec nejlepších.
Ale už samotná obliba takzvaného milionářského sportu značí, že dovolená nebude z nejlevnějších. Přímé letecké spojení z Česka neexistuje a přesedání na jednom z větších evropských letišť se vyhnete pouze se zájezdem některé tuzemské cestovní kanceláře. Ty začínají na 31 000 korun, peněžence pak odlehčí i poměrně vysoké ceny na ostrovech. Vzhledem k zachování unikátního statusu mezi dovolenkovými destinacemi jsou však takové částky naprosto pochopitelné.