Ruská miss přišla o korunku krásy. Obdivovala neonacismus

jaz
24. 7. 2015 12:48
Mladá fotbalová královna krásy vyvolala bouři na sociální síti, kde uveřejnila fotografie s neonacistickou tématikou. Fotbalový klub ji hájí, přesto přišla o titul.

Moskva – Miss sympatie ruské fotbalové ligy Olga Kuzkova byla nucena vrátit titul, když vyšlo najevo, že je stoupenkyní neonacistické ideologie, kterou propagovala na ruské sociální síti VKontakte. O chování jednadvacetileté dívky informuje Washington Post.

"Nordický duch nemůže žít v nelidském těle," píše u jednoho z příspěvků. Na další fotografii s přítelem, kde se líbají, pak píše: "Bílá láska". Obrázkem s pecemi zase obhajuje likvidaci židů.

Výkonný ředitel ruské Premier League Sergei Cheban řekl webu Sport Express, že "sportovní orgán nebude tolerovat projevy fašismu, nacionalismu a rasismu." Zároveň dodal, že všichni byli jednou mladí a dělali chyby. "Kdo je bez hříchu? Některé chyby se napravují snadno, některé obtížněji. Byl bych rád, kdyby tento příběh pomohl Olze vypořádat se svým pohledem na život."

Jak ale novináři upozorňují, podle fotografií se nezdá, že by šlo o mladickou nerozvážnost. Je totiž vidět, že se dobře orientuje v neonacistické symbolice. Zastánci této ideologie veřejně používají tajná hesla i šifry.

Na jednom snímku je Olga vyfocená před zdí, na které je sprejem nastříkáno číslo 14/18, což je v neonacistické rétorice kódované heslo značící v angličtině 14 slov, které formuloval americký neonacistický terorista David Lane. "Musíme chránit existenci naší rasy a budoucnost bílých dětí."

Osmnáctka pak tvoří pořadí iniciál jména Adolfa Hitlera; Olga se rovněž dotýkala čísel, která jsou šifrou pro Heil Hitler. Právě zvednutou rukou do nacistického pozdravu na již zmíněné fotografii potvrdila mladá žena svůj pohled na svět, který ji teď stál veřejnou ostudu a ztrátu titulu královny krásy.

Server The Jerusalem Post si všímá vrůstajícího rasismu v ruském fotbale, který je i podle úředníků FIFA dlouhodobým problémem. To se ale netýká jen členů fotbalového klubu, ale i fanoušků. Před pár měsíci například diváci rozvinuli transparent s nápisem v germánských runách, které jsou pro neonacismus typické.

Antisemitské a neonacistické sklony ale tamní židovská obec nebere vážně. Označuje to pouze jako krátkodobý fenomén, kterému holdují jen okrajové skupiny.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy