V Restauraci špatných objednávek v Tokiu roznáší jídlo lidé s demencí. Nikdo nikdy neví, co přinesou

Magazín Magazín
17. 9. 2017 9:54
Jak už název napovídá, tak zákazníci v "Restauraci špatných objednávek" s největší pravděpodobností nikdy nedostanou jídlo, které si objednali. V tomto tokijském podniku totiž pracuje netradiční obsluha - lidé trpící demencí. Iniciátoři podniku se je snaží zapojit do běžného života. Po úspěšném zkušebním provozu, který proběhl v červnu, se akce zopakuje i při příležitosti Mezinárodního dne Alzheimerovy choroby, který spadá na 21. září.
The Restaurant of Order Mistakes
The Restaurant of Order Mistakes | Foto: Repro YouTube

Zatímco v jiných restauracích jsou hosté pořádně naštvaní, když obsluha poplete jejich objednávku, v jedné japonské restauraci se s tímto zádrhelem  předem počítá. Obsluhují v ní pouze lidé trpící demencí

Pop-up bistro The Restaurant of Order Mistakes (Restaurace špatných objednávek) fungovalo v tokijské čtvrti Toyusu v červnu jako pilotní projekt. Iniciátoři z organizace Maggie´s Opens Tokyo podle serveru Bored Panda ale plánují další akci zorganizovat při příležitosti Mezinárodní dne Alzheimerovy choroby 21. září.

Podnik ve zkušebním provozu v červnu navštívila i populární japonská food blogerka Mizuho Kudo. "Objednala jsem si hamburger a dostala místo toho knedlíčky. Mám je ale moc ráda, navíc byly velmi dobré," napsala na Twitteru. 

Pochvalovala si především pozitivní a usměvavý personál.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Ochrana zákazníků na trhu s energiemi se zvýší, Zeman změny podepsal

Dodavatelé energií budou muset informovat zákazníky adresně o cenových změnách. Jejich zveřejnění na internetu stačit nebude. Počítá s tím novela energetického zákona, která rozšiřuje ochranu zákazníků před nekalými praktikami nepoctivých obchodníků. Parlament ji schválil navzdory varování velkých dodavatelů elektřiny a plynu nebo Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, že úpravy mohou znamenat zdražení energií. Prezident Miloš Zeman novelu podepsal, oznámil dnes ČTK jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Novela proti takzvaným energošmejdům zavádí zejména registr zprostředkovatelů nabídek energií. Zprostředkovatelskou činnost v energetice stanoví jako nový druh podnikání na základě oprávnění Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Zprostředkovatelskou licenci budou muset mít i mít společnosti, které za účelem zprostředkování dodávek energií zakládají jejich dodavatelé.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví neshodly na růstu platů zdravotníků

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví na růstu platů zdravotníků pro příští rok zatím nedohodly. Znovu se mají sejít v pondělí příští týden, řekla v pondělí předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková. Zástupci zdravotníků žádali růst platů o 3000 korun a u lékařů o deset procent, celkově by mělo jít asi o 8,6 miliardy korun. To už dříve odmítli zástupci soukromých lékařů i vedení nemocnic v radě poskytovatelů. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy