V Restauraci špatných objednávek v Tokiu roznáší jídlo lidé s demencí. Nikdo nikdy neví, co přinesou

Magazín Magazín
17. 9. 2017 9:54
Jak už název napovídá, tak zákazníci v "Restauraci špatných objednávek" s největší pravděpodobností nikdy nedostanou jídlo, které si objednali. V tomto tokijském podniku totiž pracuje netradiční obsluha - lidé trpící demencí. Iniciátoři podniku se je snaží zapojit do běžného života. Po úspěšném zkušebním provozu, který proběhl v červnu, se akce zopakuje i při příležitosti Mezinárodního dne Alzheimerovy choroby, který spadá na 21. září.
The Restaurant of Order Mistakes
The Restaurant of Order Mistakes | Foto: Repro YouTube

Zatímco v jiných restauracích jsou hosté pořádně naštvaní, když obsluha poplete jejich objednávku, v jedné japonské restauraci se s tímto zádrhelem  předem počítá. Obsluhují v ní pouze lidé trpící demencí

Pop-up bistro The Restaurant of Order Mistakes (Restaurace špatných objednávek) fungovalo v tokijské čtvrti Toyusu v červnu jako pilotní projekt. Iniciátoři z organizace Maggie´s Opens Tokyo podle serveru Bored Panda ale plánují další akci zorganizovat při příležitosti Mezinárodní dne Alzheimerovy choroby 21. září.

Podnik ve zkušebním provozu v červnu navštívila i populární japonská food blogerka Mizuho Kudo. "Objednala jsem si hamburger a dostala místo toho knedlíčky. Mám je ale moc ráda, navíc byly velmi dobré," napsala na Twitteru. 

Pochvalovala si především pozitivní a usměvavý personál.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Spotřebitelské ceny meziročně vzrostly o 3,1 procenta, nejvíc od září

Spotřebitelské ceny v dubnu meziročně vzrostly o 3,1 procenta, což bylo o 0,8 procentního bodu víc než v březnu a nejvíc od loňského září. Největší podíl na tom má hlavně zdražení pohonných hmot a tabákových výrobků. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Oproti březnu stouply ceny v dubnu o 0,5 procenta.

Analytici tak vysoký nárůst nečekali. Odhadovali, že dubnová meziroční inflace stoupne z březnových 2,3 procenta zhruba na 2,7 procenta.

Inflace vytrvale klesala od loňského července až do letošního března, kdy se zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku po sedmi měsících zastavilo. Podle ekonomů poroste inflace i v květnu, a to i kvůli otevření všech obchodů po několikaměsíční pauze způsobené epidemií koronaviru.

před 25 minutami

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.

Další zprávy