Japonci blázní po polštářích ve tvaru ženského těla. Pomůcka spojuje spánek se sexem

Magazín Magazín
10. 7. 2017 19:00
Japonskému trhu se sexuálními pomůckami vévodí nová hračka - polštář ve tvaru ženského těla. Uživatelé si pod názvem spící společnice či polštář Lolitina těla mohou pořídit torzo s poprsím a vaginálním otvorem či klasický polštář s obrázkem a přídatnýma nohama. Spojení sexuálních hraček a polštářů má v Japonsku velmi pozitivní ohlas.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Současnému japonskému trhu se sexuálními pomůckami vévodí novinka - ženská těla ve tvaru polštářů. Fenoménem se zabývá také francouzská antropoložka Agnès Giardová z pařížské univerzity Nanterre La Défense, která o svých poznatcích napsala nedávno na web Huffington Post.

Téměř polovina japonských on-line katalogů se sexuálními pomůckami nabízí ke koupi ženská těla, která připomínají látkové panenky. Mezi replikami lze najít všechno možné. Od "jednoduché verze" bez končetin s vaginálním otvorem a přídatným poprsím různých velikostí po plně oblečenou pannu se zavřenýma očima.

Extra hlava i bradavky

Zákazníci si k "základní výbavě" navíc mohou přiobjednat také hlavu s různými výrazy, paruky, extra bradavky nebo jednorázovou vagínu.

Giardová píše, že neposkládané náhražky ženského těla bez doplňků často vypadají jako poněkud netradiční vycpané polštáře. A zákazníci je mohou nakoupit pod nic neprozrazujícím označením terapeutický produkt (iyashi gûzu) pro povzbuzující spánek, opěrka hlavy (makura) či jednoduše polštářek (kusshion).

Někteří prodejci je nazývají explicitněji - polštářky pro sexuální zážitky, spící společnice (surîpu konpanion), polštář pro objímaní a vnikání (insatto hagu piro) nebo polštář Lolitina těla (nama rori pirô).

Pro ty, kteří si vystačí se stávajícími lůžkovinami, je k dispozici sundavací zástěra, kterou lze jednoduše připevnit na složenou deku nebo obyčejný polštář. Vypadá jako horní vrstva kůže ženského těla s prsy a vaginálním otvorem.

Sex a spánek k sobě patří

A fanoušci pěkných nohou si mohou objednat polštář s malovaným obrázkem imaginární dívky s přídatnýma nohama.

Spojení sexuálních hraček a polštářů má v Japonsku velmi pozitivní ohlas. Ve spojení sexu se spánkem se totiž podle autorky článku odráží japonské náboženství šintoismus. Polštáře údajně implikují prostředek přechodu mezi sněním a bděním, tedy stav, kdy se tělo odpoutává od mysli. Stejná logika pak má být aplikována na zmiňované sexuální pomůcky.

Ty mají přeměňovat prostor sexuálních her na posvátné místo, ve kterém nadpřirozená existence mladé ženy je věrná zákazníkovi. Má to však jeden háček. Pro to, aby byli uživatelé uspokojeni, musí předstírat, že polštář představuje skutečnou ženu. Pak už se fantazii meze nekladou.

Podívejte se: Sexem k lepšímu vztahu? Muži musí být zdravě agresivní, pomůže i vaginální mapování, říká lektorka.

Hodně dvojic zjišťuje, že pro partnerství nemáme vrozené vlastnosti. Záleží ale i na tom, jaké okolo sebe máme vzory, říká lektorka Palečková. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 36 minutami

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy