Gotická nádhera pro 800 hostů. Podívejte se, kde si princ Harry a Meghan Markleová řeknou své "ano"

Interiér kaple svatého Jiří.
Gotická kaple svatého Jiří je součástí hradu Windsor v anglickém hrabství Berkshire, nacházejícím se nedaleko Londýna.
Její historie sahá až do 14. století, kdy ji založil král Eduard III. Jsou zde uloženy například ostatky Jindřicha VIII., Karla I. Stuarta, krále Eduarda IV. i Harryho praprarodičů, krále Jiřího VI. a královny matky.
První královská svatba se zde odehrála v roce 1863, kdy se král Eduard VII. oženil s královnou Alexandrou Dánskou. Své "ano" si v kapli řekli i otec prince Harryho princ Charles a jeho dlouholetá přítelkyně Camilla Parkerová-Bowlesová.
Do kaple se vejde celkem 800 lidí. Pojme tak mnohem méně hostů, než kolik jich přišlo na svatbu prince Williama a Kate Middletonové. Zatímco obřad bude rodinnou záležitostí, snoubenci pozvali více než dvě tisícovky šťastlivců před kapli, odkud budou moci sledovat jejich příjezd a odjezd.
Foto: ČTK
Magazín Magazín
13. 3. 2018 7:32
Očekávaná svatba britského korunního prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové se uskuteční 19. května v kapli svatého Jiří ve Windsoru. Kaple byla založena před více než 500 lety a podle časopisu People se zde první královská svatba uskutečnila v roce 1863, kdy se král Eduard VII. oženil s královnou Alexandrou Dánskou. Princ Harry bude následovat svého otce prince Charlese, který si v kapli v roce 2005 vzal svou dlouholetou přítelkyni Camillu Parkerovou-Bowlesovou. Svatba sice bude soukromou záležitostí snoubenců, zájemci si ale kapli mohou prohlédnout kdykoliv v návštěvních hodinách.
 

Právě se děje

Další zprávy