Princ Harry se ožení příští rok v květnu, vezme si herečku Meghan Markleovou

Magazín Magazín
15. 12. 2017 15:10
Britský princ Harry se ožení s americkou herečkou Meghan Markleovou příští rok 19. května. Termín svatby oznámil Kensingtonský palác.
Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan Markle | Foto: Reuters

Britskou královskou rodinu čeká další svatba. Princ Harry si 19. května příštího roku vezme svoji americkou snoubenku, herečku Meghan Markleovou. Pár se zasnoubil letos v listopadu, žít by měl v Kensingtonském paláci v Londýně.

Oficiálně se pár objevil na veřejnosti letos v září, chodí spolu ale už od loňského roku. Seznámili se údajně přes společné přátele v Londýně. Harry je pátý v pořadí na britský trůn.

Třiatřicetiletý syn tragicky zesnulé princezny Diany a prince Charlese dříve proslul různými skandály. Na jeden z večírků například přišel v nacistické uniformě, jeho otec mu pak nařídil návštěvu koncentračního tábora v Osvětimi. Letos v dubnu pak Harry přiznal, že po smrti své matky trpěl psychickými problémy a byl mnohdy na pokraji zhroucení. 

V současnosti se spolu se svým bratrem, princem Williamem, věnuje charitě. Snaží se například o otevřenou diskusi na téma duševního zdraví, které je stejně důležité jako to fyzické. Princ také pracuje se zraněnými válečnými veterány a organizuje pro ně mezinárodní soutěže.

Meghanová hrála v několika seriálech

Šestatřicetiletá herečka Meghan Markleová se narodila v Los Angeles. Hraje v seriálu Kravaťáci, objevila se také ve sci-fi seriálu Hranice nemožného a zahrála si i v epizodách Kriminálky New York a Kriminálky Miami. 

Markleová je přitom už rozvedená. Její manželství s producentem Trevorem Englesonem trvalo dva roky. Americká herečka je římskokatolického vyznání, což by mohlo ohrozit šanci Harryho stát se panovníkem. Od roku 2015 ale platí nové pravidlo, které sňatek členů královské rodiny s katolíky povoluje, a umožňuje jim tak stát se britským monarchou.

Pekli jsme kuře a pak si klekl. Princ Harry požádal Meghan o ruku | Video:
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy