reklama
 
 

Princ Harry se ožení příští rok v květnu, vezme si herečku Meghan Markleovou

15. 12. 2017 15:10
Britský princ Harry se ožení s americkou herečkou Meghan Markleovou příští rok 19. května. Termín svatby oznámil Kensingtonský palác.

Britskou královskou rodinu čeká další svatba. Princ Harry si 19. května příštího roku vezme svoji americkou snoubenku, herečku Meghan Markleovou. Pár se zasnoubil letos v listopadu, žít by měl v Kensingtonském paláci v Londýně.

Oficiálně se pár objevil na veřejnosti letos v září, chodí spolu ale už od loňského roku. Seznámili se údajně přes společné přátele v Londýně. Harry je pátý v pořadí na britský trůn.

Třiatřicetiletý syn tragicky zesnulé princezny Diany a prince Charlese dříve proslul různými skandály. Na jeden z večírků například přišel v nacistické uniformě, jeho otec mu pak nařídil návštěvu koncentračního tábora v Osvětimi. Letos v dubnu pak Harry přiznal, že po smrti své matky trpěl psychickými problémy a byl mnohdy na pokraji zhroucení. 

V současnosti se spolu se svým bratrem, princem Williamem, věnuje charitě. Snaží se například o otevřenou diskusi na téma duševního zdraví, které je stejně důležité jako to fyzické. Princ také pracuje se zraněnými válečnými veterány a organizuje pro ně mezinárodní soutěže.

Meghanová hrála v několika seriálech

Šestatřicetiletá herečka Meghan Markleová se narodila v Los Angeles. Hraje v seriálu Kravaťáci, objevila se také ve sci-fi seriálu Hranice nemožného a zahrála si i v epizodách Kriminálky New York a Kriminálky Miami. 

Markleová je přitom už rozvedená. Její manželství s producentem Trevorem Englesonem trvalo dva roky. Americká herečka je římskokatolického vyznání, což by mohlo ohrozit šanci Harryho stát se panovníkem. Od roku 2015 ale platí nové pravidlo, které sňatek členů královské rodiny s katolíky povoluje, a umožňuje jim tak stát se britským monarchou.

Pekli jsme kuře a pak si klekl. Princ Harry požádal Meghan o ruku | Video: |  01:37

autor: Magazín | 15. 12. 2017 15:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama