reklama
 
 

Zubař se převlékl za pandu, aby mohl ošetřit malého autistu. Příběh se stal virálem

3. 12. 2018 10:03
I běžný lékařský zákrok může dítěti s autismem činit problém, ani Adam by patrně klasické ošetření v zubní ordinaci nebyl schopný podstoupit vůbec nebo s velkými obtížemi. Jeho zubař se proto spolu s manželkou oblékli do kostýmu zvířete. Empatický přístup, na který upozornilo sdružení Apla jižní Čechy na Facebooku, teď oceňují i lidé na sociálních sítích.

"Děkujeme Ryšánkovým a přejeme si víc takových lékařů pro naše děti," chválí přístup zubaře z Nové Bystřice na Benešovsku sdružení Apla jižní Čechy, jehož posláním je podporovat lidi s autismem a jejich rodiny.

PECKA! Tohle je důkaz, že to jde - jen se musí chtít a mít srdce na svém místě ;) 👏👏👏 PAN DOKTOR Ryšánek - zubní lékař z Nové Bystřice - se svou manželkou se převlékli za pandu a tygříka, aby mohli ošetřit chlapce s autismem, který by klasický zákrok jinak nebyl schopen podstoupit nebo s velkými obtížemi. Z obrázku patrno, jak je Adam v pohodě ... po zákroku. Děkujeme Ryšánkovým a přejeme si více takových lékařů pro 'naše' děti! Díky rodičům za možnost zveřejnění této fotky - doufám, že poletí daleko a toto úctyhodné gesto skvělých lékařů osloví mnoho lidí! 🙏

Zveřejnil(a) APLA Jižní Čechy, z. ú. dne 30. November 2018

Lékař se spolu s manželkou oblékl do zvířecích kostýmů kvůli tomu, aby mohl ošetřit autistického chlapce.

"Poruchy autistického spektra patří mezi nejzávažnější poruchy dětského vývoje. Vývoj dětí s autismem je narušen v mnoha oblastech, zejména pak v oblasti představivosti, komunikace a sociálních vztahů," přibližuje sdružení Apla na Facebooku.

Takoví jedinci mohou na běžné situace reagovat jinak, mnohdy i agresivně, a vyžadují proto citlivý přístup. "Z obrázku patrno, jak je Adam po zákroku v pohodě. Díky rodičům za možnost zveřejnění této fotky. Doufám, že poletí daleko a toto úctyhodné gesto skvělých lékařů osloví mnoho lidí! " uzavírá příspěvek sdružení.

A obrázek spokojeného Adama skutečně zanedlouho po svém zveřejnění sdílelo tisíce lidí na Facebooku i Twitteru. 

Sdílená péče o děti s autismem dokáže váš život neobyčejně obohatit | Video: Děti úplňku |  04:39

autor: Magazín | 3. 12. 2018 10:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama