Zubař se převlékl za pandu, aby mohl ošetřit malého autistu. Příběh se stal virálem

Magazín Magazín
3. 12. 2018 10:03
I běžný lékařský zákrok může dítěti s autismem činit problém, ani Adam by patrně klasické ošetření v zubní ordinaci nebyl schopný podstoupit vůbec nebo s velkými obtížemi. Jeho zubař se proto spolu s manželkou oblékli do kostýmu zvířete. Empatický přístup, na který upozornilo sdružení Apla jižní Čechy na Facebooku, teď oceňují i lidé na sociálních sítích.
Foto: Facebook Apla jižní Čechy

"Děkujeme Ryšánkovým a přejeme si víc takových lékařů pro naše děti," chválí přístup zubaře z Nové Bystřice na Benešovsku sdružení Apla jižní Čechy, jehož posláním je podporovat lidi s autismem a jejich rodiny.

Lékař se spolu s manželkou oblékl do zvířecích kostýmů kvůli tomu, aby mohl ošetřit autistického chlapce.

"Poruchy autistického spektra patří mezi nejzávažnější poruchy dětského vývoje. Vývoj dětí s autismem je narušen v mnoha oblastech, zejména pak v oblasti představivosti, komunikace a sociálních vztahů," přibližuje sdružení Apla na Facebooku.

Takoví jedinci mohou na běžné situace reagovat jinak, mnohdy i agresivně, a vyžadují proto citlivý přístup. "Z obrázku patrno, jak je Adam po zákroku v pohodě. Díky rodičům za možnost zveřejnění této fotky. Doufám, že poletí daleko a toto úctyhodné gesto skvělých lékařů osloví mnoho lidí! " uzavírá příspěvek sdružení.

A obrázek spokojeného Adama skutečně zanedlouho po svém zveřejnění sdílelo tisíce lidí na Facebooku i Twitteru. 

Sdílená péče o děti s autismem dokáže váš život neobyčejně obohatit | Video: Děti úplňku
 

Právě se děje

Další zprávy