reklama
 
 

Nejmenší superhrdina na světě zachraňuje bezdomovce. Jsou mu čtyři roky a jeho zbraní je láska

24. 5. 2018 16:57
Chodí po městě s červenou saténovou pláštěnkou a zachraňuje lidské životy. Tenhle superhrdina se nejmenuje Clark Kent, ale Austin Perine. Ve svých čtyřech letech v americkém Birminghamu zachraňuje bezdomovce, kterým nosí jídlo nebo jim pomáhá sehnat místo na spaní.

Austin Perine chodí k azylovému domu Firehouse Ministries se svým otcem TJ pravidelně už od března a místním bezdomovcům rozdává jídlo a úsměv. O mimořádném chlapci informovala americká televizní stanice CNN.

Nosí modročervený úbor jako Superman, místo obrovského S se mu na hrudníku skví nápis #ShowLove - Ukaž lásku. "Projevit lásku znamená, že se o někoho zajímáte bez ohledu na to, jak vypadá," popsal americké reportérce chlapec své motto.

"To kvůli tobě se chci stát lepším člověkem. Rozdáváš lásku všude, kudy chodíš," cituje stanice jednoho z bezdomovců, zatímco mu chlapec podává kuřecí sendvič a studený nápoj.

Prezident Austin

Raději než Superman si ale chlapec podle svého otce říká "Prezident Austin". Jeho hlavní agendou je pronásledování zlobivých kluků ve škole a zajišťování jídla pro lidi bez domova. "Austin je prostě soucitné dítě. Chce vidět všechny šťastné," sdělil TJ Perine.

Nápad na pomáhání bezdomovcům se zrodil poté, co se čtyřletý Američan díval se svým otcem na pořad, ve kterém panda opustila svá mláďata. Otec mu tehdy řekl, že se panda stane bezdomovcem.

Austin si nechal vysvětlit, co to slovo znamená, a zašel s otcem do místního azylového zařízení pro lidi bez domova. "Můžeme jim dát najíst?" zeptal se údajně čtyřletý chlapec. Místo další hračky tak Austin a jeho otec koupili pro lidi v nesnázích kuřecí sendviče v Burger Kingu.

Zpráva o malém superhrdinovi se postupem času rozkřikla a dostala se i k vedení známého rychlého občerstvení. Burger King dal chlapci roční poukázku na tisíc dolarů měsíčně (zhruba 22 tisíc korun), aby mohl dál plnit svou misi.

A iniciativa ShowLove se dostala i k birminghamskému starostovi Randallu Woodfinovi, který Austina označil za ambasadora města. "Austin je naděje. Je jeden z generace mladých lidí, kteří chápou, jak důležité je pomáhat druhým. A představuje to, čeho si všichni vážíme a co oceňujeme, a sice projev lásky," nechal se slyšet starosta.

Sendviči to nekončí

Azylový dům Firehouse Ministries se ročně postará o pět tisíc žen, mužů a dětí. Nejpodstatnější je právě zajištění přísunu jídla potřebným. "Děláme to s velmi malým rozpočtem, takže jsme velmi závislí na komunitě," vysvětlila ředitelka zařízení Anne Rygielová. "Vidět tohohle malého superhrdinu v jeho pláštěnce, jak přichází a mluví svým sladkým hláskem, nám vždycky zlepší den a náladu," popsala Rygielová.

Austinův otec doufá, že aktivita jeho syna bude mít pozitivní dopad a pomůže zlepšit zázemí nejen pro lidi bez domova. "Dostalo se nám mnoho podpory ze strany státu, chceme naše aktivity více rozšířit a nezůstat jen u rozdávání sendvičů," citovala CNN Perinea.

Rádi by se tak zaměřili na budování center pro lidi, kteří jsou jakkoliv závislí, užívají drogy nebo se potýkají s duševní chorobou, aby se mohli vrátit k normálnímu pracovnímu životu.

Perineovi vědí, jak důležité je vzájemně si pomáhat. Jejich starší, šestnáctiletý syn Taylor totiž trpí autismem.

autor: Magazín | 24. 5. 2018 16:57

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama