Popelka, Anděl Páně i Mrazík. Tipy, na co se dívat v televizi během Vánoc

Magazín Magazín
21. 12. 2018 8:10
Česká televize letos o Vánocích představí dvě nové pohádky – Kouzelníka Žita a koprodukční film O zakletém králi a odvážném Martinovi. Televizní stanice během svátků však nabídnou i oblíbené klasiky jako Tři oříšky pro Popelku, S čerty nejsou žerty nebo Pyšnou princeznu. Nebudou chybět ani novější pohádky, jako například Anděl Páně 2 či Nejlepší přítel. Na své si přijdou i milovníci komedií, v programu totiž nechybí ani Sám doma či Shrek 2. Podívejte se na přehled pohádek a filmů, které nabídnou tři největší české televizní stanice.
Kouzelník Žito z natáčení
Kouzelník Žito z natáčení | Foto: Profimedia.cz

Kouzelník Žito

24. 12., 19:00, Česká televize

Česká televize představuje každý rok na Štědrý večer novou pohádku. Letos je jí Kouzelník Žito. Ten podle pověsti působil na dvoře krále Václava IV., dochovalo se o něm ale velmi málo informací. Režisér Zdeněk Zelenka tak mohl při psaní scénáře vycházet především z vlastní fantazie.

V hlavních rolích se objeví začínající herci Denis Šafařík jako Žito a Anna Kadeřávková v roli princezny Adélky. V pohádce se představí i Tatiana Vilhelmová jako čertice, Jiřina Bohdalová v roli kořenářky či Petr Kostka jako král.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy