Popelka, Anděl Páně i Mrazík. Tipy, na co se dívat v televizi během Vánoc

Magazín Magazín
21. 12. 2018 8:10
Česká televize letos o Vánocích představí dvě nové pohádky – Kouzelníka Žita a koprodukční film O zakletém králi a odvážném Martinovi. Televizní stanice během svátků však nabídnou i oblíbené klasiky jako Tři oříšky pro Popelku, S čerty nejsou žerty nebo Pyšnou princeznu. Nebudou chybět ani novější pohádky, jako například Anděl Páně 2 či Nejlepší přítel. Na své si přijdou i milovníci komedií, v programu totiž nechybí ani Sám doma či Shrek 2. Podívejte se na přehled pohádek a filmů, které nabídnou tři největší české televizní stanice.
Kouzelník Žito z natáčení
Kouzelník Žito z natáčení | Foto: Profimedia.cz

Kouzelník Žito

24. 12., 19:00, Česká televize

Česká televize představuje každý rok na Štědrý večer novou pohádku. Letos je jí Kouzelník Žito. Ten podle pověsti působil na dvoře krále Václava IV., dochovalo se o něm ale velmi málo informací. Režisér Zdeněk Zelenka tak mohl při psaní scénáře vycházet především z vlastní fantazie.

V hlavních rolích se objeví začínající herci Denis Šafařík jako Žito a Anna Kadeřávková v roli princezny Adélky. V pohádce se představí i Tatiana Vilhelmová jako čertice, Jiřina Bohdalová v roli kořenářky či Petr Kostka jako král.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy