Santa Claus neexistuje, řekl muž před kostelem v Texasu. Zatkla ho policie

Magazín Magazín
11. 12. 2018 15:02
Neobvyklý přečin řešili minulý týden policisté v texaském Cleburne, kde 31letý Aaron Urbanski před místním kostelem nahlas před dětmi prohlašoval, že Santa Claus neexistuje a rodiče tak dětem lžou. Muže zatkla policie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Policie přijela na místo poté, co se Heather Johnsonová, matka čtyř dětí, dostala do slovní potyčky se třemi muži. S dětmi zrovna mířila na snídani se Santa Clausem v kostele, když jí Aaron Urbanski prý řekl: "Necháváte své děti věřit ve falešného Santu, nebo ví, kdo je Ježíš?"

Žena následně místní televizi NBC 5 popsala, že protestující poprosila, aby dětem neničili Vánoce. "Začali křičet, že Santa neexistuje a že jsem špatná, protože jim tvrdím opak," dodala Johnsonová.

Slovní potyčka nakonec skončila policejním zásahem a 31letý Urbanski byl zatčen, protože od kostela nechtěl odejít. Policie jej obvinila z neuposlechnutí příkazu.

Jakkoliv bizarně přečin zní, starosta Cleburne za rozhodnutím policie stojí. Britský deník The Telegraph citoval jeho příspěvek na Facebooku, ve kterém tvrdí, že město Santu miluje, a obvinění protestujícího je tak namístě. "Rozumím právu lidí na to protestovat, ale Cleburne miluje Santu a tihle protestující se chovali neslušně a porušili zákon," napsal Scott Cain.

Dodal, že hříšníci zřejmě chtěli ve svých vánočních punčochách najít uhlí a předvolání k soudu. Starosta pro jistotu také zvýšil počet lidí zajišťující bezpečnost na slavnostním vánočním průvodu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump se setkal se šéfem Facebooku Zuckerbergem. Rozhovor byl pěkný, uvedl prezident

Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek v Bílém domě setkal se šéfem společnosti Facebook Markem Zuckerbergem. Sám Trump to oznámil na Twitteru s tím, že rozhovor byl "pěkný". Firma Facebook schůzku potvrdila, setkání prý bylo "dobré a konstruktivní".

"Mark je ve Washingtonu, setkal se s politiky, aby vyslechl jejich obavy a pohovořil o budoucí regulaci internetu," uvedla firma Facebook. "Měl také dobré, konstruktivní setkání s prezidentem Trumpem v Bílém domě," dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tři kilometry od Bílého domu se v noci střílelo. Jeden člověk zemřel, pět dalších bylo zraněno

Jeden člověk zemřel a pět dalších bylo zraněno při noční střelbě ve Washingtonu, jen asi tři kilometry od Bílého domu, sídla amerického prezidenta. Oznámila to místní policie.

Ve washingtonské čtvrti Columbia Heights, kde ke střelbě došlo, odvážely zraněné vozy záchranné služby. Podle agentury Reuters není nikdo z nich ohrožen na životě. Nasazení policie bylo v místě incidentu podle očitých svědků masivní.

Zda byl pachatel dopaden, není známo, podle policistů je ale už situace pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy