Santa Claus neexistuje, řekl muž před kostelem v Texasu. Zatkla ho policie

Magazín Magazín
11. 12. 2018 15:02
Neobvyklý přečin řešili minulý týden policisté v texaském Cleburne, kde 31letý Aaron Urbanski před místním kostelem nahlas před dětmi prohlašoval, že Santa Claus neexistuje a rodiče tak dětem lžou. Muže zatkla policie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Policie přijela na místo poté, co se Heather Johnsonová, matka čtyř dětí, dostala do slovní potyčky se třemi muži. S dětmi zrovna mířila na snídani se Santa Clausem v kostele, když jí Aaron Urbanski prý řekl: "Necháváte své děti věřit ve falešného Santu, nebo ví, kdo je Ježíš?"

Žena následně místní televizi NBC 5 popsala, že protestující poprosila, aby dětem neničili Vánoce. "Začali křičet, že Santa neexistuje a že jsem špatná, protože jim tvrdím opak," dodala Johnsonová.

Slovní potyčka nakonec skončila policejním zásahem a 31letý Urbanski byl zatčen, protože od kostela nechtěl odejít. Policie jej obvinila z neuposlechnutí příkazu.

Jakkoliv bizarně přečin zní, starosta Cleburne za rozhodnutím policie stojí. Britský deník The Telegraph citoval jeho příspěvek na Facebooku, ve kterém tvrdí, že město Santu miluje, a obvinění protestujícího je tak namístě. "Rozumím právu lidí na to protestovat, ale Cleburne miluje Santu a tihle protestující se chovali neslušně a porušili zákon," napsal Scott Cain.

Dodal, že hříšníci zřejmě chtěli ve svých vánočních punčochách najít uhlí a předvolání k soudu. Starosta pro jistotu také zvýšil počet lidí zajišťující bezpečnost na slavnostním vánočním průvodu.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy