Santa Claus neexistuje, řekl muž před kostelem v Texasu. Zatkla ho policie

Magazín Magazín
11. 12. 2018 15:02
Neobvyklý přečin řešili minulý týden policisté v texaském Cleburne, kde 31letý Aaron Urbanski před místním kostelem nahlas před dětmi prohlašoval, že Santa Claus neexistuje a rodiče tak dětem lžou. Muže zatkla policie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Policie přijela na místo poté, co se Heather Johnsonová, matka čtyř dětí, dostala do slovní potyčky se třemi muži. S dětmi zrovna mířila na snídani se Santa Clausem v kostele, když jí Aaron Urbanski prý řekl: "Necháváte své děti věřit ve falešného Santu, nebo ví, kdo je Ježíš?"

Žena následně místní televizi NBC 5 popsala, že protestující poprosila, aby dětem neničili Vánoce. "Začali křičet, že Santa neexistuje a že jsem špatná, protože jim tvrdím opak," dodala Johnsonová.

Slovní potyčka nakonec skončila policejním zásahem a 31letý Urbanski byl zatčen, protože od kostela nechtěl odejít. Policie jej obvinila z neuposlechnutí příkazu.

Jakkoliv bizarně přečin zní, starosta Cleburne za rozhodnutím policie stojí. Britský deník The Telegraph citoval jeho příspěvek na Facebooku, ve kterém tvrdí, že město Santu miluje, a obvinění protestujícího je tak namístě. "Rozumím právu lidí na to protestovat, ale Cleburne miluje Santu a tihle protestující se chovali neslušně a porušili zákon," napsal Scott Cain.

Dodal, že hříšníci zřejmě chtěli ve svých vánočních punčochách najít uhlí a předvolání k soudu. Starosta pro jistotu také zvýšil počet lidí zajišťující bezpečnost na slavnostním vánočním průvodu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy