Santa Claus neexistuje, řekl muž před kostelem v Texasu. Zatkla ho policie

Magazín Magazín
11. 12. 2018 15:02
Neobvyklý přečin řešili minulý týden policisté v texaském Cleburne, kde 31letý Aaron Urbanski před místním kostelem nahlas před dětmi prohlašoval, že Santa Claus neexistuje a rodiče tak dětem lžou. Muže zatkla policie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Policie přijela na místo poté, co se Heather Johnsonová, matka čtyř dětí, dostala do slovní potyčky se třemi muži. S dětmi zrovna mířila na snídani se Santa Clausem v kostele, když jí Aaron Urbanski prý řekl: "Necháváte své děti věřit ve falešného Santu, nebo ví, kdo je Ježíš?"

Žena následně místní televizi NBC 5 popsala, že protestující poprosila, aby dětem neničili Vánoce. "Začali křičet, že Santa neexistuje a že jsem špatná, protože jim tvrdím opak," dodala Johnsonová.

Slovní potyčka nakonec skončila policejním zásahem a 31letý Urbanski byl zatčen, protože od kostela nechtěl odejít. Policie jej obvinila z neuposlechnutí příkazu.

Jakkoliv bizarně přečin zní, starosta Cleburne za rozhodnutím policie stojí. Britský deník The Telegraph citoval jeho příspěvek na Facebooku, ve kterém tvrdí, že město Santu miluje, a obvinění protestujícího je tak namístě. "Rozumím právu lidí na to protestovat, ale Cleburne miluje Santu a tihle protestující se chovali neslušně a porušili zákon," napsal Scott Cain.

Dodal, že hříšníci zřejmě chtěli ve svých vánočních punčochách najít uhlí a předvolání k soudu. Starosta pro jistotu také zvýšil počet lidí zajišťující bezpečnost na slavnostním vánočním průvodu.

 

Právě se děje

Další zprávy