"Pizze se meze nekladou, už žádné předsudky. Žasnu nad tím, jak lidé stále křičí, když použijete ingredience, které jste dříve nepoužívali," řekl Sorbillo serveru Fanpage.it.
"Pokud umíte dobře udělat pizzu, jako my tady v Neapoli, tak myslím, že můžeme používat i zdravé a typické produkty, které se dříve nepoužívaly, jako třeba špek, ančovičky, burratu nebo ochucené oleje," dodal kuchař.
Kritici Sorbilla obviňují z vychytralé marketingové kampaně, jiní mu vyčítají, že ničí tradici neapolské pizzy. Patří mezi ně i zemědělské sdružení Coldiretti, které dlouhodobě kritizuje upravování tradičních italských receptur v zahraničí. Změny jsou podle sdružení někdy tak zásadní, že už původní pokrm není k poznání. Jako typický příklad uvádí americké jídlo Mac and cheese, což jsou těstoviny zapečené se sýrovou omáčkou.
Řemeslo neapolských výrobců pizzy bylo v roce 2017 zařazeno na seznam nehmotného světového kulturního dědictví UNESCO. Slovo pizza je podle jedné studie nejznámějším italským slovem na světě, předstihlo dokonce i špagety.