Pekařka podpořila sexuální menšiny a přišla o zákazníky. Teď jsou duhová srdce hitem

Magazín Magazín
12. 6. 2021 16:23
Americká pekařka chtěla podpořit LGBTQ komunitu, a tak při příležitosti pochodů za práva sexuálních menšin přišla se sušenkami ve tvaru srdce s duhovým motivem. Ke svému překvapení se kvůli tomu u mnoha zákazníků setkala s negativními reakcemi. Jiní ji však naopak podpořili, a tak teď ani nestíhá péct tolik, aby uspokojila poptávku.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Dawn Cooleyová spolu se svou sestrou Mirandou už 11 let vede pekařství Confections v texaském městě Lufkin. Když za ní letos v květnu s blížícím se obdobím pochodů za práva menšin přišel jeden z příznivců s nápadem, že by na akce pořádané LGBTQ komunitou mohla upéct speciální sladkosti s duhovým motivem, myšlenka si jí okamžitě zalíbila.

Společenskou inkluzi sexuálních minorit sama podporovala, a tak vymyslela sušenky ve tvaru srdce s lesklou, duhově pruhovanou polevou. Fotku první várky v dobré víře pro ukázku nasdílela na facebookové stránce pekařství a nestačila se divit. V diskusi pod příspěvkem se totiž brzy objevila vlna negativních komentářů. Informoval o tom zpravodajský web stanice CNN.

Část zákazníků se odebrala ze seznamu fanoušků, a dokonce se našel jeden, kterého duhová srdíčka natolik rozčílila, že u pekařství zrušil velkou objednávku sladkostí. Majitelky texaského podniku během pandemie kvůli omezení provozu několikrát zvažovaly, že nadobro zavřou, a tak pro ně pokles popularity v době rozvolnění mohl mít devastující dopady.

"Chtěla jsem jen ukázat, že u nás v pekařství máme rádi všechny lidi bez rozdílů sexuální orientace. Uvědomovala jsem si sice, že ne každému se takový přístup musí zamlouvat, ale takovou smršť negativity bych nikdy nečekala," uvedla Cooleyová.

V dalším příspěvku na sociální síti pak na kritiku odpověděla a dala zákazníkům vědět, že jí ze zrušené objednávky zbude na pultu velké množství neprodaného cukroví a že by jí pomohlo, kdyby si ho k ní lidé přišli koupit. Z nepříznivé odezvy podle svých slov měla těžké srdce, ale víra, že se všechno v dobré obrátí, ji neopustila.

Hned druhý den ji po příchodu do práce překvapila dlouhá fronta, která se před vchodem do pekařství štosovala. Stačilo pár hodin a podnik vyprodal nejen všechny sladkosti, které měl na pultu, ale třeba i výbavu na zdobení cupcakeů. Na dračku šly nakonec i duhové sušenky a tříčlenný tým v Confections musel v minulém týdnu prodejnu několikrát zavřít dříve, aby stíhal nebývalé poptávce vyhovět.

Tento týden Cooleyová se svými dvěma kolegyněmi jen stěží zvládala brát telefony a přijala jen tři větší objednávky duhových srdcí, protože tři ženy toho víc neupečou. "Obrovská podpora, která po první negativní vlně přišla, pro nás hodně znamená. Člověk si někdy nepříznivé reakce příliš bere a pochybuje o sobě. Naštěstí jsem se ale řídila svým srdcem a vyšlo to," vyzdvihla Cooleyová.

 

Právě se děje

Další zprávy