Zpěvák podle amerického časopisu Hollywood Reporter koupil koťata před několika týdny od chovatele z Illinois za 35 tisíc dolarů, v přepočtu více než 822 tisíc korun. A založil jim také vlastní profil na Instagramu, šlechtěné kočky již sleduje více než 317 tisíc uživatelů.
Organizace PETA bojující za práva zvířat Justina Biebera obvinila z toho, že podněcuje "nebezpečnou poptávku po křížených zvířatech", napsal britský zpravodajský web BBC. Bieber organizaci vzkázal, že na jejich názor kašle a že by se měli věnovat důležitějším věcem, jako je pytláctví a týrání zvířat.
"Zaměřte se na reálné problémy. Jdete po mně, protože chci určitý druh kočky? Když jsem měl psa Oscara, nebyl zachráněný a nešli jste po mně. To musí být každé zvíře, které máme, zachráněné?" ohradil se zpěvák na Instagramu.
Bieber měl dříve i exotickou opici
PETA nicméně poznamenala, že Bieber mohl osvojením zvířete jít příkladem svým fanouškům. A organizace dodala, aby se zpěvák nad celým problémem hluboce zamyslel.
"Každý rok přichází o život miliony zvířat, protože lidem nejsou dost dobrá. Dát přednost koupi zvířete před jeho osvojením je proto reálný problém. A to je na prd," reagovali ochránci zvířat na Bieberův komentář.
Koťata Sushi a Tuna však nejsou první Bieberova exotická zvířata. Před šesti lety měl malpovitou opici jménem OG Mally, kterou si chtěl vzít s sebou na koncertní turné do Německa. Opice mu však byla zabavena a věnována německé zoo.
Také savanová koťata jsou v některých amerických státech zákonem zakázána, patří k nim například Colorado, Georgia, Idaho, Massachusetts, Nebraska, New York, Texas a Vermont.