Wartburgem až na riviéru. Celníci jen kulili oči, tvrdí Češi

Foto: Sandra Kutilová
Marek Pros Marek Pros
7. 11. 2014 12:00
Šestice nadšených cestovatelů z Prahy se vydala ve staré škodovce a ještě starším wartburgu na tři tisíce dlouhou cestu na Makarskou riviéru.

Fotogalerie – "Za poslední roky jsme zažili různé dovolené v Čechách i v zahraničí, byli jsme u moře i v horách, ale zásadním zjištěním bylo, že nás baví hlavně cesta," vysvětluje šestice nadšenců z Prahy důvod, proč se vydala ve staré škodovce a polorozpadlém wartburgu na více než tři tisíce kilometrů dlouhou cestu z Prahy do Dubrovníku a zpět.

Cesta je stála 130 tisíc korun a spoustu nervů. S mírnou nadsázkou lze říct, že strávili víc času opravování wartburgu než jeho řízením.

Partička cestovatelů nijak neskrývá, že je k dobrodružné cestě inspiroval nadšený dobrodruh Dan Přibáň, který ve žlutém trabantu procestoval celý svět. "Srovnávat se s Danem vůbec nechceme, on to celé dělá na úplně jiné úrovni. My jsme začátečníci," tvrdí.

Podívejte se, jak vypadala jejich expedice Škodou 120L z roku 1978 a Wartburgem 353W do chorvatského Dubrovníku.    

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy