Kvůli dluhům nedostali hypotéku, tak žijí v autobuse. Přestavba je stála půl milionu

Kvůli dluhům nedostali hypotéku, tak žijí v autobuse. Přestavba je stála půl milionu
Vysloužilý autobus pořídil mladý pár od jedné ze škol v americkém státě Tennessee. Stál 4500 dolarů. "Už nás nebavilo platit drahý nájem, řekli jsme si, že raději budeme bydlet skromně, ale ve svém," říká Katie.
Mladý pár se záhy pustil do rekonstrukce. "Byla to obrovská dřina, věnovali jsme tomu veškerý volný čas," říká Katie.
"Hodně jsme se přitom naučili, kromě elektřiny jsme si vše zařídili sami," říká Nick k fotografii, na které upravuje dřez do své nové kuchyně.
V interiéru převažuje přírodní materiál. Vedle podlahy je ze dřeva také rozkládací souprava, kuchyň i střecha.
Foto: Nick Crocker
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
23. 5. 2019 6:01
Když se Katie stěhovala z New Yorku do Atlanty, ve snu by ji nenapadlo, že už za pár měsíců bude bydlet ve školním autobuse. Pak ale potkala Nicka, a když oba uvěřili, že jsou pro sebe ti praví, rozhodli se pro vlastní bydlení. Situace jim ale nepřála, Katie splácela dluhy ze studentské půjčky a Nick pracoval v obchodě. Hypotéka byla vyloučená, pak je ale okouzlil starý školní autobus. "Jde to ruku v ruce s naším životním stylem, šetříme planetu, a když chceme jet na výlet, nemusíme balit kufry," říká Katie pro Aktuálně.cz. Podívejte se, jak mladý pár žije. V galerii se dozvíte i to, jaké výhody má bydlení na malém prostoru.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy