Kvůli dluhům nedostali hypotéku, tak žijí v autobuse. Přestavba je stála půl milionu

Kvůli dluhům nedostali hypotéku, tak žijí v autobuse. Přestavba je stála půl milionu
Vysloužilý autobus pořídil mladý pár od jedné ze škol v americkém státě Tennessee. Stál 4500 dolarů. "Už nás nebavilo platit drahý nájem, řekli jsme si, že raději budeme bydlet skromně, ale ve svém," říká Katie.
Mladý pár se záhy pustil do rekonstrukce. "Byla to obrovská dřina, věnovali jsme tomu veškerý volný čas," říká Katie.
"Hodně jsme se přitom naučili, kromě elektřiny jsme si vše zařídili sami," říká Nick k fotografii, na které upravuje dřez do své nové kuchyně.
V interiéru převažuje přírodní materiál. Vedle podlahy je ze dřeva také rozkládací souprava, kuchyň i střecha.
Foto: Nick Crocker
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
23. 5. 2019 6:01
Když se Katie stěhovala z New Yorku do Atlanty, ve snu by ji nenapadlo, že už za pár měsíců bude bydlet ve školním autobuse. Pak ale potkala Nicka, a když oba uvěřili, že jsou pro sebe ti praví, rozhodli se pro vlastní bydlení. Situace jim ale nepřála, Katie splácela dluhy ze studentské půjčky a Nick pracoval v obchodě. Hypotéka byla vyloučená, pak je ale okouzlil starý školní autobus. "Jde to ruku v ruce s naším životním stylem, šetříme planetu, a když chceme jet na výlet, nemusíme balit kufry," říká Katie pro Aktuálně.cz. Podívejte se, jak mladý pár žije. V galerii se dozvíte i to, jaké výhody má bydlení na malém prostoru.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Při výbuchu ve škole v Kábulu zahynulo několik lidí

Při výbuchu z pátečního rána ve školním zařízení v afghánské metropoli Kábulu zahynul blíže neupřesněný počet lidí. S odvoláním na policii o tom informovala agentura AFP.

Policejní mluvčí Chálid Zadrán uvedl, že výbuch nastal ve vzdělávacím centru v západní části města, kterou obývají převážně šíitští Hazárové. Podrobnosti k obětem budou podle něj sděleny později.

Očitý svědek německé agentuře DPA řekl, že sanitky z místa odvážely mrtvé a zraněné.

Jde o další z řady útoků, které sužují Afghánistán od doby, kdy se před více než rokem v zemi ujalo moci radikální islamistické hnutí Tálibán.

K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Teroristická organizace Islámský stát však v minulosti provedla řadu útoků na šíitské Hazáry.

Zdroj: ČTK
Další zprávy