Nechtěli hypotéku, postavili si proto maringotku z odpadu. Teď žijí na osmi metrech

Jak vypadá život na osmi metrech čtverečních? Podívejte se na to v naší galerii
Rebekah a Robert žili ve velkém domě v Kalifornii. Pak ale chtěli cestovat, a tak se v bydlení museli uskromnit. "Myšlenka na levnější ekonomické bydlení a život v malém pojízdném prostoru nás přiměla k práci na malém příbytku," říká Rebekah Sofia.
Na dřevostavbě pracovali sami bez pomoci. Stavba jim trvala 20 měsíců. Většinu materiálu našli v odpadu.
"Dřevotřísku jsme dostali z místní pily, zbytek materiálu jsme buď nasbírali v průběhu let, anebo našli na skládce," říká majitelka.
Když byla maringotka téměř hotová, dali jí název Gypsy Mermaid, což by se dalo přeložit jako romská mořská víla. "Jsme oba kočovníci, rádi cestujeme a milujeme moře, odtud ten název," vysvětluje stavitelka.
Foto: Rebekah Sofia
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
3. 5. 2019 6:00
Když Rebekah a Robertovi (55) dospěly děti, řekli si, že budou cestovat. Prodali dům v Kalifornii a místo něj si postavili maringotku z odpadu. Svůj pojízdný příbytek nazvali Gypsy Mermaid a teď s ním chtějí objet svět. "Člověk může žít na tolika místech, život v maringotce nám dává příležitost to zkusit," říká Rebekah Sofia pro Aktuálně.cz. Jak vypadá život na osmi metrech? Podívejte se na to v naší galerii.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy