Nechtěli hypotéku, postavili si proto maringotku z odpadu. Teď žijí na osmi metrech

Jak vypadá život na osmi metrech čtverečních? Podívejte se na to v naší galerii
Rebekah a Robert žili ve velkém domě v Kalifornii. Pak ale chtěli cestovat, a tak se v bydlení museli uskromnit. "Myšlenka na levnější ekonomické bydlení a život v malém pojízdném prostoru nás přiměla k práci na malém příbytku," říká Rebekah Sofia.
Na dřevostavbě pracovali sami bez pomoci. Stavba jim trvala 20 měsíců. Většinu materiálu našli v odpadu.
"Dřevotřísku jsme dostali z místní pily, zbytek materiálu jsme buď nasbírali v průběhu let, anebo našli na skládce," říká majitelka.
Když byla maringotka téměř hotová, dali jí název Gypsy Mermaid, což by se dalo přeložit jako romská mořská víla. "Jsme oba kočovníci, rádi cestujeme a milujeme moře, odtud ten název," vysvětluje stavitelka.
Foto: Rebekah Sofia
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
3. 5. 2019 6:00
Když Rebekah a Robertovi (55) dospěly děti, řekli si, že budou cestovat. Prodali dům v Kalifornii a místo něj si postavili maringotku z odpadu. Svůj pojízdný příbytek nazvali Gypsy Mermaid a teď s ním chtějí objet svět. "Člověk může žít na tolika místech, život v maringotce nám dává příležitost to zkusit," říká Rebekah Sofia pro Aktuálně.cz. Jak vypadá život na osmi metrech? Podívejte se na to v naší galerii.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Biden vybral nového velvyslance při EU, nominaci ještě projedná Senát

Americký prezident Joe Biden hodlá na post velvyslance při Evropské unii nominovat právníka a bývalého ambasadora USA v Rumunsku Marka Gitensteina. Bílý dům to oznámil v prohlášení společně s dalšími nominacemi. Jmenování Gitensteina je podobně jako obsazování čelných postů na ministerstvech podmíněno souhlasem amerického Senátu.

"Bude mi ctí, budu-li schválen, pomoci implementovat agendu přijatou na červnovém summitu USA a EU," uvedl následně ve vlastním komuniké kandidát na pozici velvyslance. "Je to robustní a komplexní agenda, která zahrnuje spolupráci s našimi partnery v EU ve snaze udávat kurz světové ekonomiky v 21. století, zajistit pravidla založená na našich sdílených demokratických hodnotách, a postavit se sdíleným výzvám od covidu-19 po klimatické změny," citoval z vyjádření zpravodajský web Axios.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Bělorusko označilo opoziční televizní kanál Belsat za extremistický, úřady zablokovaly jeho stránky i účty

Běloruský soud v úterý označil opoziční televizní kanál Belsat, který obsáhle informoval o demonstracích proti autoritářskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi po loňských volbách, za extremistický. Běloruské úřady podle agentury AP následně oznámily, že zablokovaly jeho webové stránky a všechny jeho účty na sociálních sítích v Bělorusku.

Rozhodnutí soudu ve městě Gomel se zakládalo na vyšetřování, které vedlo běloruské ministerstvo vnitra, sdělila mluvčí ministerstva Olga Čemodanovová. Proč byl obsah zpravodajství polského televizního kanálu zaměřeného na Bělorusko Belsat shledán extremistickým, není z vyjádření Čemodanovové jasné. Mluvčí pouze varovala, že za sdílení obsahu médií, která jsou považována za extremistická, hrozí pokuta či vězení v délce až 15 dnů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy