Nechtěli hypotéku, postavili si proto maringotku z odpadu. Teď žijí na osmi metrech

Jak vypadá život na osmi metrech čtverečních? Podívejte se na to v naší galerii
Rebekah a Robert žili ve velkém domě v Kalifornii. Pak ale chtěli cestovat, a tak se v bydlení museli uskromnit. "Myšlenka na levnější ekonomické bydlení a život v malém pojízdném prostoru nás přiměla k práci na malém příbytku," říká Rebekah Sofia.
Na dřevostavbě pracovali sami bez pomoci. Stavba jim trvala 20 měsíců. Většinu materiálu našli v odpadu.
"Dřevotřísku jsme dostali z místní pily, zbytek materiálu jsme buď nasbírali v průběhu let, anebo našli na skládce," říká majitelka.
Když byla maringotka téměř hotová, dali jí název Gypsy Mermaid, což by se dalo přeložit jako romská mořská víla. "Jsme oba kočovníci, rádi cestujeme a milujeme moře, odtud ten název," vysvětluje stavitelka.
Foto: Rebekah Sofia
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
3. 5. 2019 6:00
Když Rebekah a Robertovi (55) dospěly děti, řekli si, že budou cestovat. Prodali dům v Kalifornii a místo něj si postavili maringotku z odpadu. Svůj pojízdný příbytek nazvali Gypsy Mermaid a teď s ním chtějí objet svět. "Člověk může žít na tolika místech, život v maringotce nám dává příležitost to zkusit," říká Rebekah Sofia pro Aktuálně.cz. Jak vypadá život na osmi metrech? Podívejte se na to v naší galerii.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda Trumpa až usoudí, že se snížilo nebezpečí násilných incidentů v USA. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila šéfka stejnojmenné společnosti Susan Wojcickiová. YouTube zamezil Trumpově účtu nahrávat nová videa po útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu na začátku ledna.

"Kanál zůstává nadále pozastavený kvůli rizikům podněcování násilí," řekla Wojcickiová v rozhovoru s organizací Atlantic Council. Středeční varování policie zajišťující ochranku Kapitolu ohledně možnosti nového útoku ozbrojenců na sídlo Kongresu jsou podle ní důkazem, že "nadále přetrvává zvýšené riziko násilností".

Na Trumpově youtubovém účtu lze nadále zhlížet dříve nahraná videa, není mu však umožněno nahrávat nová a platforma zablokovala možnost stávající nahrávky komentovat. YouTube na rozdíl od ostatních platforem udělil Trumpovi pouze důtku, k trvalému smazání účtu by musel dostat další dvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy