Fotky: Pár zrekonstruoval byt ve sto let starém domě ve Znojmě, zachoval krásu místa

Podívejte se, jak se architektům povedlo předělat starý objekt v moderní bydlení.
Městský dům ve Znojmě postavil architekt Johann Unger na přelomu 19. a 20. století.
Mladý pár do přestavby investoval minimum peněz, soustředil se na zachování zašlé krásy a genia loci.
Architekti zachovali většinu původních prvků, jako jsou okna, dveře a malby.
V koupelně architekti použili staré kování.
Foto: ORA
Magazín Magazín
5. 4. 2019 17:00
Vítězem soutěže Interiér roku 2018 je rekonstrukce sto let starého domu ve Znojmě. Porota ocenila hlavně práci s barvami a emocemi, které vystihují atmosféru starého domu. Za projektem stojí mladý pár ze studia ORA, který v domě sám bydlí. Podívejte se, jak se architektům povedlo předělat starý objekt v moderní bydlení.

Vítězové v dalších kategoriích

 • Soukromý interiér - novostavba
  Stavení se stodolou na Vysočině (Studio Machar Teichman)
 • Soukromý interiér - rekonstrukce
  Dům stavitele Johanna Ungera, Znojmo (Studio ORA)
 • Veřejný interiér I
  The Eatery/Studio Neuhäusl Hunal
 • Veřejný interiér II
  Vodárenská věž s observatoří, Praha (Petr Hájek Architekti)
 • Cena novinářů
  Hotel Chateau Clara Futura, Dolní Břežany (Studio Mimolimit)

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy