Dřevostavby nejsou jen kanadské sruby. Tady je 15 důkazů moderního bydlení i staveb

Dřevostavby nejsou jen kanadské sruby. Tady je 15 důkazů moderního bydlení i staveb
Mobilní skandinávský domek Flekse z dílny SA Lab zaujme milovníky grilování. Během chladných měsíců nabízí ideální kulinářské útočiště uvnitř, v létě se dá věnovat grilu a přátelům na terase. Uvnitř si pohodlně sedne až pět lidí.
Variabilní prostor dřevostaveb mají lidé stále více v oblibě. A to i přes jejich skromný interiér. Pro mladé je to často dostupná varianta ekologického bydlení.
Malé dřevostavby jsou navržené tak, aby byly v symbióze s okolním prostředím. Tato originální lesní útulna je z dílny českého studia Uhlík architekti.
Z jednoduchých domků od studia _naturehumaine si v přírodě můžete podobně jako v kanadském Québecu vytvořit i malé kolonie.
Foto: Beatrice Bonzanigo, IB Studio.
Magazín Magazín
8. 4. 2019 8:59
V Miláně začíná 58. ročník veletrhu designu I Saloni. Svého druhu největší festival představí vedle velkých firem i malá architektonická studia z celého světa. Ty budou mít šanci zaujmout od 9. do 14. dubna veřejnost hlavně v ulicích centra města. Na festivalu bude vystavovat i architektka Beatrice Bonzanigová, která zde představí unikátní dřevostavbu Casa Ojalá. Podívejte se na ty nejzajímavější stavby ze dřeva, které najdete v Česku i ve světě.

Dřevostavba Casa Ojalá loni v Miláně bodovala, byla inspirací pro architekty i designová studia, a v Itálii bude k vidění i letos. Projekt na první pohled připomíná jurtu ze dřeva, je ale plnohodnotným prototypem moderního domu. Beatrice Bonzanigová se při její tvorbě nechala inspirovat bydlením na malém prostoru a vytvořila multifunkční dům, který zastane ložnici, obývák, kuchyň i koupelnu.

 

Právě se děje

Další zprávy