Dřevostavby nejsou jen kanadské sruby. Tady je 15 důkazů moderního bydlení i staveb

Dřevostavby nejsou jen kanadské sruby. Tady je 15 důkazů moderního bydlení i staveb
Mobilní skandinávský domek Flekse z dílny SA Lab zaujme milovníky grilování. Během chladných měsíců nabízí ideální kulinářské útočiště uvnitř, v létě se dá věnovat grilu a přátelům na terase. Uvnitř si pohodlně sedne až pět lidí.
Variabilní prostor dřevostaveb mají lidé stále více v oblibě. A to i přes jejich skromný interiér. Pro mladé je to často dostupná varianta ekologického bydlení.
Malé dřevostavby jsou navržené tak, aby byly v symbióze s okolním prostředím. Tato originální lesní útulna je z dílny českého studia Uhlík architekti.
Z jednoduchých domků od studia _naturehumaine si v přírodě můžete podobně jako v kanadském Québecu vytvořit i malé kolonie.
Foto: Beatrice Bonzanigo, IB Studio.
Magazín Magazín
8. 4. 2019 8:59
V Miláně začíná 58. ročník veletrhu designu I Saloni. Svého druhu největší festival představí vedle velkých firem i malá architektonická studia z celého světa. Ty budou mít šanci zaujmout od 9. do 14. dubna veřejnost hlavně v ulicích centra města. Na festivalu bude vystavovat i architektka Beatrice Bonzanigová, která zde představí unikátní dřevostavbu Casa Ojalá. Podívejte se na ty nejzajímavější stavby ze dřeva, které najdete v Česku i ve světě.

Dřevostavba Casa Ojalá loni v Miláně bodovala, byla inspirací pro architekty i designová studia, a v Itálii bude k vidění i letos. Projekt na první pohled připomíná jurtu ze dřeva, je ale plnohodnotným prototypem moderního domu. Beatrice Bonzanigová se při její tvorbě nechala inspirovat bydlením na malém prostoru a vytvořila multifunkční dům, který zastane ložnici, obývák, kuchyň i koupelnu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 8 hodinami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy