Dřevostavby nejsou jen kanadské sruby. Tady je 15 důkazů moderního bydlení i staveb

Dřevostavby nejsou jen kanadské sruby. Tady je 15 důkazů moderního bydlení i staveb
Mobilní skandinávský domek Flekse z dílny SA Lab zaujme milovníky grilování. Během chladných měsíců nabízí ideální kulinářské útočiště uvnitř, v létě se dá věnovat grilu a přátelům na terase. Uvnitř si pohodlně sedne až pět lidí.
Variabilní prostor dřevostaveb mají lidé stále více v oblibě. A to i přes jejich skromný interiér. Pro mladé je to často dostupná varianta ekologického bydlení.
Malé dřevostavby jsou navržené tak, aby byly v symbióze s okolním prostředím. Tato originální lesní útulna je z dílny českého studia Uhlík architekti.
Z jednoduchých domků od studia _naturehumaine si v přírodě můžete podobně jako v kanadském Québecu vytvořit i malé kolonie.
Foto: Beatrice Bonzanigo, IB Studio.
Magazín Magazín
8. 4. 2019 8:59
V Miláně začíná 58. ročník veletrhu designu I Saloni. Svého druhu největší festival představí vedle velkých firem i malá architektonická studia z celého světa. Ty budou mít šanci zaujmout od 9. do 14. dubna veřejnost hlavně v ulicích centra města. Na festivalu bude vystavovat i architektka Beatrice Bonzanigová, která zde představí unikátní dřevostavbu Casa Ojalá. Podívejte se na ty nejzajímavější stavby ze dřeva, které najdete v Česku i ve světě.

Dřevostavba Casa Ojalá loni v Miláně bodovala, byla inspirací pro architekty i designová studia, a v Itálii bude k vidění i letos. Projekt na první pohled připomíná jurtu ze dřeva, je ale plnohodnotným prototypem moderního domu. Beatrice Bonzanigová se při její tvorbě nechala inspirovat bydlením na malém prostoru a vytvořila multifunkční dům, který zastane ložnici, obývák, kuchyň i koupelnu.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Omezení dovozu alkoholu i tabáku. Trump ohlásil nové sankce vůči Kubě

Americký prezident Donald Trump ve středu ohlásil nové sankce vůči Kubě. Američané nebudou smět pobývat v nemovitostech vlastněných kubánskou vládou. Dále bude omezen dovoz doutníků a lihovin z komunistické Kuby do USA, informovala agentura Reuters.

"Jako součást našeho pokračujícího boje proti komunistickému útlaku ve středu oznamuji, že ministerstvo financí zakáže americkým cestovatelům pobývat v nemovitostech vlastněných kubánskou vládou," řekl Trump v Bílém domě.

"Dále omezujeme dovoz alkoholu a kubánského tabáku," řekl prezident na ceremonii na počest veteránů invaze v Zátoce sviní, kdy se kubánští emigranti v roce 1961 pokusili pod řízením americké zpravodajské služby CIA svrhnout kubánského vůdce Fidela Castra.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bulharsko se rozhodlo vyhostit dva ruské diplomaty kvůli špionáži

Bulharské ministerstvo zahraničí dalo dvěma ruským diplomatům 72 hodin na to, aby opustili zemi. Stalo se tak poté, co je prokurátoři obvinili ze špionáže. Uvedla to dnes agentura Reuters.

Mluvčí ministerstva uvedl, že o prohlášení obou diplomatů za nežádoucí osoby bylo informováno ruské velvyslanectví v Sofii. Dříve prokurátoři uvedli, že oba diplomaté se od roku 2016 snažili získávat od bulharských občanů utajované informace o modernizačních plánech armády a o údržbě vojenské techniky.

Agentura Interfax připomněla, že analogický incident se odehrál už letos v lednu, kdy bulharská prokuratura rovněž podezírala dva ruské diplomaty ze špionáže. Oba Bulharsko vypovědělo. Moskva v obdobných kauzách reaguje recipročně, tedy dá se očekávat vyhoštění dvou bulharských diplomatů z Ruska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy