Dřevostavby nejsou jen kanadské sruby. Tady je 15 důkazů moderního bydlení i staveb

Dřevostavby nejsou jen kanadské sruby. Tady je 15 důkazů moderního bydlení i staveb
Mobilní skandinávský domek Flekse z dílny SA Lab zaujme milovníky grilování. Během chladných měsíců nabízí ideální kulinářské útočiště uvnitř, v létě se dá věnovat grilu a přátelům na terase. Uvnitř si pohodlně sedne až pět lidí.
Variabilní prostor dřevostaveb mají lidé stále více v oblibě. A to i přes jejich skromný interiér. Pro mladé je to často dostupná varianta ekologického bydlení.
Malé dřevostavby jsou navržené tak, aby byly v symbióze s okolním prostředím. Tato originální lesní útulna je z dílny českého studia Uhlík architekti.
Z jednoduchých domků od studia _naturehumaine si v přírodě můžete podobně jako v kanadském Québecu vytvořit i malé kolonie.
Foto: Beatrice Bonzanigo, IB Studio.
Magazín Magazín
8. 4. 2019 8:59
V Miláně začíná 58. ročník veletrhu designu I Saloni. Svého druhu největší festival představí vedle velkých firem i malá architektonická studia z celého světa. Ty budou mít šanci zaujmout od 9. do 14. dubna veřejnost hlavně v ulicích centra města. Na festivalu bude vystavovat i architektka Beatrice Bonzanigová, která zde představí unikátní dřevostavbu Casa Ojalá. Podívejte se na ty nejzajímavější stavby ze dřeva, které najdete v Česku i ve světě.

Dřevostavba Casa Ojalá loni v Miláně bodovala, byla inspirací pro architekty i designová studia, a v Itálii bude k vidění i letos. Projekt na první pohled připomíná jurtu ze dřeva, je ale plnohodnotným prototypem moderního domu. Beatrice Bonzanigová se při její tvorbě nechala inspirovat bydlením na malém prostoru a vytvořila multifunkční dům, který zastane ložnici, obývák, kuchyň i koupelnu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům. Tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Byly to neuvěřitelné čtyři roky, tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem z Washingtonu. Dodal, že jeho vláda nebyla běžnou administrativou.

Následně v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy