Druhá strana "Mácháče". Cestovatelé u jezera provozují kemp, letos už mají plno

Druhá strana "Mácháče". Cestovatelé u jezera provozují kemp, letos už mají plno
Jedna z nejpříjemnějších chatkových oblastí je kemp Karolínka, který provozuje rodina Jana Franckeho.
Jan Francke žil nějaký čas v Austrálii a surfování je jeho velká vášeň. Nejraději má ale dlouhé běhy v extrémních podmínkách nebo orientační běh. Kemp je podle něj pro aktivní lidi i rodiny s dětmi, kteří si chtějí odpočinout u vody a vyrazit objevovat okolní přírodu.
Jan a Petra Francke získali při cestování řadu zkušeností, které se teď v kempu snaží uplatnit. "Jsou to různé věci, které vás v jiných zemích okouzlí nebo inspirují. Nemáme tu žádná smažená jídla, děláme dobré kafe, čepujeme pivo a chceme, aby tu bylo hostům dobře. Není to turistický kemp, ale spíš náš domov, kam zveme lidi," říkají.
A to i přesto, že samotný Jan Francke hudbu miluje. Na pobřeží často sedává a při západu slunce si do ticha brnká na kytaru. Kromě sportu a rodiny je to jeho největší vášeň. Žít v kulturním prostředí města už si ale nedovede představit. "Člověk, když si zvykne na tohle prostředí, nechce zpátky do města. Je to v něm najednou příliš vyčerpávající," dodává cestovatel.
Foto: Jan Francke
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 5. 7. 2022 6:51
Jan Francke jako malý vyrůstal u Máchova jezera v kempu, který provozoval jeho otec. V dospívání začal cestovat a pracovat na jiných kontinentech, jako je Austrálie nebo Severní Amerika. Aktivní život měla i jeho žena Petra, a tak když se vzali, strávili své líbánky v extrémní zimě při ultramaratonu na Yukonu. Dnes žijí u Máchova jezera, mají dvě děti a provozují rodinný kemp Karolínka.

Kemp Karolínka vypadá jako malý tábor u vody. Za dřevěnými chatkami se tyčí jehličnaté stromy a ze zápraží je vidět rákosí, kterým jemně šplouchá voda. Centrem areálu je kavárna, kterou provozuje mladá rodina se dvěma dětmi.

"Snažíme se tu uplatnit to, co nás inspirovalo v zahraničí. Nemáme tu žádná smažená jídla, děláme dobré kafe a chceme, aby tu bylo hostům dobře. Není to turistický kemp, ale spíš náš domov, kam zveme lidi. Často při odjezdu říkají, že vytváříme zenové místo," směje se Jan Francke s tím, že na letošní sezonu už mají plno. Podívejte se na fotky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy