Fotky: Jawa, na Mácháči pod stanem a v televizi pan Vajíčko. Tak jsme si žili za komunismu

Fotky: Jawa, na Mácháči pod stanem a v televizi pan Vajíčko. Tak jsme si žili za komunismu
Výstava Retro 70. a 80. let v galerii Tančícího domu v Praze přibližuje život v normalizaci. Podle kurátorek ale nemá být glorifikací této doby.
"Chceme pouze zasadit období 70. a 80. let do souvislostí a zamyslet se s určitým nadhledem a nadsázkou nad stavem tehdejší společnosti skrze její kulturu, volný čas, práci, bydlení, techniku, design či architekturu," říká o výstavě kurátorka Jana Sommerová.
"V realizaci výstavy jsme se našly a užily jsme si ji. Chtěly jsme, aby byla přesně taková. Nechtěly jsme nijak zasahovat do politiky, protože v té bychom se vždycky s někým střetli. Zároveň my na to máme také vlastní názor," dodává.
Součástí expozice je například instalace, kde se kurátorky inspirovaly normalizačním seriálem Žena za pultem.
Foto: Jakub Plíhal
Petra Jansová Jakub Plíhal Petra Jansová, Jakub Plíhal
Aktualizováno 16. 6. 2016 17:59
V galerii Tančícího domu začala výstava Retro 70. a 80. let. K vidění jsou symboly televizních obrazovek, legendární pan Vajíčko, motocykl Jawa nebo instalace připomínající tradiční dovolenou na Mácháči.

"Chceme pouze zasadit období 70. a 80. let do souvislostí a zamyslet se s určitým nadhledem a nadsázkou nad stavem tehdejší společnosti skrze její kulturu, volný čas, práci, bydlení, techniku, design či architekturu," říká o výstavě kurátorka Jana Sommerová. V žádném případě podle ní nejde o glorifikaci doby normalizace.

 

Právě se děje

Další zprávy